јун 16, 2024

НБА плеј-оф: Лука Дончић и Кајри Ирвинг водили Маверицксе до победе у узбудљивој првој утакмици

Лука Дончић је постигао 33, а Кајри Ирвинг 30 поена, пошто су Далас Маверикси повели са 1:0 после узбудљиве утакмице у првој утакмици у среду увече у првој утакмици финала Западне конференције.

Маверикси су остварили предност на домаћем терену победом од 108-105, користећи своје уобичајене офанзивне акције у утакмици која је укључивала 14 промена у вођству пред бучном публиком Таргет Центер-а.

Друга утакмица је на програму у петак у 20:30 по источном времену.

Дончић је био 12 од 25 са терена уз осам асистенција, шест скокова и три украдене лопте, док је Ирвинг био 12 од 23 уз четири асистенције. Дончићу је то заправо била спора утакмица до четврте четвртине у којој се запалио за 15 поена.

Ентонија Едвардса, који је постигао 19 поена у шуту 6 од 16, постигао је релативно слободан дан, иако је постигао 11 скокова и осам асистенција. Највећи проблем је био то што је Карл-Ентони Таунс постигао 6 од 20 за 16 поена, а неколико Тимбервулфса је стајало поред Џејдена МекДанијела (24 поена).

Игра је изобличила Минесоту током већег дела прве три четвртине, али Далас се вратио јак у четвртој четвртини серијом од 13-0 и повео осам поена предности. То је брзо нестало када су Тимбервулвси кренули у серију од 12-1, испрекидано Таунсовом тројком из дубине.

Један од важнијих позива уследио је након што су Маверикси повратили вођство. Таунс је успео да промаши тројку и направио нешто што је изгледало као полагање бека у игри. Али судије су махале кошем, позивајући на офанзивне голмане. Одлука је, међутим, брзо преиспитана и потврђена Реприза је оставила неке фанове скептичне.

READ  Голден Книгхтс су победили Кепиталсе са 4-3 (преко времена)

С обзиром да су Маверикси и даље водили 104-102, а на минут до краја Дончић је постигао још један кош за двоструко вођство. Минесота није добила лопту у шанси за изједначење до краја утакмице.