јул 27, 2024

НБА плеј-оф: Пејсерси закључавају Никсе да би изнудили 7. утакмицу

Индијана Пејсерси ће добити седму утакмицу против Њујорк Никса.

Иза солидног дефанзивног напора и 25 поена Паскала Сиакама, Индијана је победила Никсе са 116-103 у 6. утакмици у петак и вратила серију у Њујорк. Меч за победник преузима све је заказан за недељу у 15:30 по источном времену (АБЦ).

Седма утакмица биће прва на Медисон скверу од 1995. године, када су Никси изгубили од Пејсерса у полуфиналу Источне конференције.

Бек Њујорк Никса Џејлен Брансон (11) пролази до коша поред нападача Индијана Пејсерса Обија Топина, лево, током прве половине шесте утакмице њихове серије плеј-офа другог кола НБА лиге, у петак, 17. маја 2024. у Индијанаполису.  (АП Пхото/Мицхаел Цонрои)
Џејлен Брунсон се није добро провео против Пејсерса у 6. утакмици. (АП Пхото/Мицхаел Цонрои)

Петак је био случај уобичајених осумњичених за Пејсерсе који су радили оно што су морали да ураде да би преживели пред домаћом публиком. Сиакам је уписао 11 од 21 шута, уз седам скокова и пет асистенција, док је Тајриз Халибуртон имао 15 поена и девет асистенција. Ти Џеј Меконел је поново био прави разлику са клупе, постигао је 15 поена.

Мајлс Тарнер је такође урадио ово:

Онда је Оби Топин урадио ово:

Индијана је заиста блистала у одбрани, а највише је ограничила Џејлена Брансона, који је у петак ушао са просеком од 33,9 поена по утакмици у постсезони. Брунсон је ипак успео да постигне 31 поен, али је био само 8 од 22 из поља уласком у четврту четвртину. Њујорк је учинио све што је могао да му помогне, али Пејсери су га држали ван равнотеже до смећа.

Оно што је допринело проблему Никса био је голман Џош Харт који је напустио игру у четвртој четвртини због болова у стомаку. Њујорк се нада да он – као и још један играч – може да игра у игри 7.

READ  Интервју за излазак Клаиа Тхомпсона: С обзиром да се слободна агенција назире, шта је следеће за легенду Вориорса

С обзиром да се серија сада враћа у Њујорк, највећи Кс-фактор је играч који се није појавио од друге игре.

Бек Никса, ОГ Ануноби, искључен је пошто је доживео повреду тетиве у четвртој четвртини друге утакмице, али се његов повратак… Је рекао Могуће у недељу. Не може да се врати довољно брзо за Никсе, који су победили у обе Анунобијеве утакмице и од тада су изгубили три од четири.

Никси су купили Анунобија у року за трговину, што је потез који је пооштрио њихову ротацију и помогао их да претворе у један од најбољих тимова у Источној конференцији. Тим је имао 20-3 у утакмицама које је играо Ануноби, али га је операција лакта избацила из игре већи део другог полувремена.