април 27, 2024

'Непредвидљиви' Лејкерси су савладали Баксе у 2ОТ

МИЛВОКИ — Исцрпљен од уписаних 52 минута и 51 секунде — највише играног времена у каријери и највише од играча Лос Анђелес Лејкерса од Кобија Брајанта 2012 — и пати од болова у колену који су захтевали лечење током утакмице, а све то Ентони Дејвис могао да се осмехне након што је у уторак победио Милвоки Баксе са 128-124 у дуплом продужетку.

Било је забавно, рекао је Дејвис након што су Лејкерси играли без Леброна Џејмса због повреде левог скочног зглоба, а он је у четвртој четвртини заостајао 19 поена пре него што се вратио јак. „Хајде да се постројимо и урадимо то поново сутра.“

У ствари, награда Лос Анђелеса за четврту узастопну победу — тим је изједначио две утакмице иза Финикс Санса за 8. носиоца Западне конференције са 10 преосталих такмичења — је друга ноћ узастопних среда. На Мемфис Гризлисима.

У изненадној победи над Баксима, Дејвис је постигао 34 поена и узео 23 скока, а Остин Ривс 29 поена, 14 скокова и 10 асистенција за други трипл-дабл у каријери, док је Д'Анђело Расел постигао 29 поена и 12 асистира. Асистенције – ће пропасти без валидације против тима Гризлија у подруму.

Тренер Лејкерса Дарвин Хам рекао је: „Сада морамо поново да напунимо пехаре и покушамо да играмо против тима из Мемфиса који има веома такмичарски дух, без обзира на околности, са људима у постави и ван ње.

READ  Брзи хитови: Астрос, Блу Џејс, Мартин, Робертсон, Суарез, Џајантси, Пиратес

Лос Анђелес је утакмицу у уторак почео шутем 2-за-16 са терена, док су Бакси у првој четвртини остварили предност од 19 поена. Лејкерси су смањили на једноцифрену цифру у другом и поново у трећем, али је Милвоки смањио на 19 са 8:25 преосталих у четвртој.

Расел и Дејвис су затим покренули брзу серију од 7-0 за Лос Анђелес, дајући Лејкерсима довољно живота да убеде Хама да то уради током тајм-аута са 6:56 преосталих и Баксима у вођству од 12.

„Рекао сам им, 'Човече, држите се заједно. У наредних неколико минута, хајде да покушамо да сведемо на једноцифрене бројеве. Имамо довољно времена да урадимо оно што треба да урадимо'“, рекао је Хам. „Отишли ​​су тамо и само почели да се играју и пуцају и заустављају се.”

Било је доста секвенци које су се издвојиле — од Тауреан Принцеа који је изједначио резултат на 101 уз два слободна бацања на 43,9 секунди до краја у четвртој трећини, до Дејвиса који је одбранио изгубљену лопту до Ђаниса Антетокумпа (29 поена, 21 скок, 11 асистенција) даље. пролаз на ободу. Улази са стране са 2.0 преостале секунде.

А то је било тек четвртог.

У првом продужетку дошао је ред на Расела да изједначи резултат са два слободна бацања на 3,1 секунду до краја, а Дејвис је још једном одбрамбеном игром успео да одбије, одбио је пас Демијана Лиларда (27 поена, 8 асистенција) на 0,9 секунди до краја. Оде.

„Одбрамбени инстинкти“, рекао је Дејвис. „Видео сам да је кренуо и мислио сам да је на потезу [Reaves]“И управо сам га прочитао.“

READ  Умро Шон Барбер: Канадски светски шампион у скоку с мотком умире у 29. години

У другом продужетку, након што су оба тима била без голова у прва три минута петоминутне сесије, Спенсер Динвиди је изједначио резултат са два слободна бацања при 1:17 до краја, а Ривс је погодио највећи ударац вечери, 3 са 38,6. преостало је неколико секунди до вођства Лејкерсима. Заувек.

„Ово су ствари о којима сањате као дете, да сте на путу са својим момцима, да се борите са сјајним тимом и да имате велике шансе да постигнете велике голове“, рекао је Ривс.

Антетокоунмпо је у другом продужетку промашио толико слободних бацања — два — да је Лос Анђелес пропустио целу утакмицу. Завршио је 1-за-6 са линије. Лејкерси су били 30 према 32.

„Оставили смо ноге и изгорели“, рекао је тренер Бакса Док Риверс. „То је то. Када смо играли на почетку утакмице, била је то прелепа кошарка. Престали смо да играмо како треба и мислили смо да још увек можемо да победимо, а не можемо.“

Лос Анђелес је ове сезоне поправио на 6-4 без Џејмса — првог тима 21-годишњег ветерана са рекордом изнад .500 без њега од Мајами Хита 2012-13.

„Мислим да смо непредвидив тим“, рекао је Расел. „Зависи од тима којем се придружите, и зависи од тима у којем смо дефанзивно и офанзивно као јединица. Неки играчи су бољи од других.“ [some nights]. Неки момци имају лоше ноћи. Само зависи у ком ћемо тиму бити. „Када будемо у пуном капацитету као вечерас – очигледно нема Брона – али мислим да ће нас бити тешко победити.

ЕСПН-ов Јамал Цоллиер је допринео овом извештају.