Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Они ће се састати са Србијом у четвртфиналу Евробаскета након пораза од Немачке

Велика Британија игра против Србије у четвртфиналу Евробаскета за жене у уторак (20 часова).

Ово долази након веома лошег пораза од Немачке (62-61) у њиховој последњој групној утакмици, остављајући их трећим у својој групи и потребна им је победа у нокаут утакмици да би напредовали.

У блиској борби са Немцима, ГБ је брзо почео недељну утакмицу – вероватно њихов најбољи резултат на турниру до сада – надмашивши своје противнике са 38-29 у првом полувремену.

Са Сиднијем Воласом и Кикијем Херберт-Хориган као главним протагонистима на периметру, екипа тренера Пузете је током полувремена варирала у нападу, предвођена Деми Факбенле, Кристин Анигве и Ире Ози-Момоду који су постигли голове изнутра. Фогбенле је завршио са 18 поена, док је Анигве дао 14 поена и 10 скокова на дан.

Али после паузе, Немци су искористили низ од 18-0 да се врате у меч и преузму контролу, а кључне тројке Деми Фогбенле и Кристин Анигве приближиле су се ГБ на четврто место.

Како се вођство неколико пута мењало у завршним фазама, обе екипе су имале шансе да освоје победу у последњим секундама утакмице. ГБ је добро прошао што је неколико пута зауставио у последња два минута, што им је дало шансу за победу, али Немци су се држали да обезбеде победу и друго место у групи.

Гледајте Велика Британија против Србије уживо ГБ Баскетбалл ТВ.