април 29, 2024

Пад у трећем кварталу довео је до пораза САД од Србије

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Колапс у трећем кварталу води САД до пораза од Србије

Колапс у трећој четвртини довео је до нестанка вођства на полувремену за мушку ватерполо репрезентацију САД у поразу од Србије са 14-12 у петак на Светском првенству у Дохи.

То је био други пораз Американаца на турниру. Они улазе у недељни кросовер рунду против Италије у потрази за пласманом у четвртфинале. Губитак би их спустио у категорију 9-13 носилаца.

Ствари су изгледале добро на полувремену у петак, а САД су водиле са 7-5 на полувремену. Мак Ирвинг После полувремена продужило се на 8-5. Али два гола Душан Мандик 6-0 у четвртфиналу за вођство Србије од 11-8.

Дилан Воодхеад Крварење је накратко престало. Али кроз поновљене голове Стрингја Разовић И Никола Јацзик Предиван погодак за 13-9.

Ирвинг је постигао три гола Ханес Даубе, Потоњем је требало 10 хитаца да стигне тамо. Тауб је додао две асистенције. Воодхеад ет ал Ридер Дот Постигао је по два гола. Древ Холланд Направио пет спаса.

Мантић је предводио Србију са три гола и четири асистенције. Ђорђе Вучинић а Јачић је погодио по три пута. Радослав Филиповић Направио девет спаса.

Србија је била на врху Групе Ц са 13-11 победом над Јапаном, док је Црна Гора завршила на другом месту. На полувремену је утакмица била изједначена све док Црна Гора није постигла четири гола у трећој четвртини. Јапан је постигао шест голова у четвртом да би ствари биле занимљиве. Душан Матковић Предводио Црну Гору са четири гола Петар Тешановић Заустављено девет хитаца. Таиио Ватанабе Пет пута за Јапан.

READ  Најбољи тренер српског ватерполо клуба дао отказ због етничке мржње

САД играју против другопласиране Италије у Групи Д у недељном кросоверу. Италија је у групној утакмици победила Румунију са 16-10. Румуни су на полувремену били у кругу од један, али их је Италија после прекида задржала на три гола. Франческо ди Фулвио Предводио је напад са пет голова.

Међу победницима група су Шпанија, Грчка и Мађарска уз Србију.

Шпанија је победила Аустралију са 15-9 у првој групи А. Агуирре иоу Шпанија је зауставила 12 шутева за предност од 9-4 после прекида. Алберто Мунарис, Мигел де Торо И Фран Валера Сваки забележен хет-трик.

Хрватска је победила Јужну Африку са 29-6 и завршила на другом месту у групи. Јерко Мариник Крагић Предњачио је са пет голова.

Грчкој је требало да победи Француску у последњем трилеру да би била прва у Групи Б. Ангелос Влацхопоулос Преломио је седму нерешену утакмицу и трећу четврту четвртину голом са пенала на 51 секунди до краја. Постигао је два гола уз три асистенције. Константинос Генидонија Додали су два гола и четири асистенције. Ромаин Марион-Верноук За Француску постигао четири гола.

Мађарска је имала пет голова и три асистенције Винце Вицкуари и по четири гола Даниел Ангиел И Адам Наги победио Казахстан 28-1.