мај 5, 2024

Пистонси су 26. узастопно везали НБА низ пораза у једној сезони

Детроит Пистонси су у суботу увече изгубили 26. узастопну утакмицу, изједначили су Кливленд Кавалирсе 2010-11 и Филаделфија 76ерс 2013-14 за најдужи низ у једној сезони. Пошто су Пистонси пали са 126-115 од Бруклин Нетса, Детроит је сада у позицији да обори рекорд у уторак када се два тима поново сучељавају.

Између краја сезоне 2014-15 и почетка сезоне 2015-16, 76ерси су изгубили 28 утакмица узастопно, што је рекорд свих времена у историји лиге. Пистонси би ту оцену могли да остваре 28. децембра против Бостон Селтикса и да је прекину 30. децембра против Хјустон Рокетса.

2-27 Последњу победу Пистонси су остварили 28. октобра, када су у трећој утакмици сезоне савладали Чикаго Булсе са 118-102. Победа им је донела победнички рекорд у сезони – побољшали су се на 2-1.

Да би се вратили изнад .500, Пистонси би морали да победе најмање 40 од преостале 53 утакмице, што је проценат победе од .757. То је стопа победа коју ове сезоне надмашују само Селтикси и Минесота Тимбервулфси.

Како су Пистонси стигли овде

Пистонси су имали прилику да ураде нешто другачије: победе. Детроит се опоравио и иза Бруклин Нетса са 77-75 са 6:58 минута до краја у трећој четвртини. Изгледало је као да ће Пистонси, губитници 25 узастопних утакмица и на прагу најдужег промашаја у једној сезони у НБА историји, играти спојлере на своју срећу. Уместо тога, Пистонси раде оно што увек раде: губе.

READ  Финале Светског првенства Аргентина против Француске Пренос уживо: резултати и ажурирања

До краја треће четвртине Бруклин је водио 98-82. Четврта четвртина је у суштини била само утакмица чекања.

Пистонси су изгубили на исти начин на који губе увек – изгубљене лопте, лоша одбрана и одрицање од поена друге шансе. Детроит је био у стању да издржи само зато што је њихов ужасан тим за шут за 3 поена коначно добио случај изван лука током прве 2,5 четвртине.

Сада су се Пистонси придружили погрешној страни историје, заједно са Кливленд Кавалирсима 2010-11 и Филаделфија 76ерсима 2013-14 са 26 узастопних пораза. Детроит може сам да држи рекорд са поразом од Нетса у уторак.

Како могу то да преокрену?

Детроит треба да повуче потезе пре него касније, што власник Том Горес каже да очекује у „скорој будућности“. Пистонси, какви су сада, су покварени. Много зависе од младих људи. Њихова места су била катастрофа. Пистонси морају да пронађу начин да додају неке квалитетне ветеране који могу помоћи тиму да победи и, заузврат, покажу млађим играчима шта је потребно.