мај 3, 2024

Пуна снага Денвера је приказана у првој утакмици против Лејкерса, јер њихова одбрана титуле почиње победом

Било је близу, док није било.

Лејкерси су такође били у предности, водећи са 60-57 на полувремену, захваљујући тројци Леброна Џејмса пре него што се огласи, све док серија Нагетса од 20-4 није прекинута серијом 89-78 на крају три оквира. Денвер је водио Лос Анђелес са чак 14 поена разлике у тој трећој четвртини пуној замаха, пошто је бивши Лејкер Кентавијус Колдвел-Поуп потопио четири тројке да би освојио неколико тиц-тац-тое поседа за актуелног шампиона, и на крају однео кући прву утакмицу . Победа 114-103.

Синергија и континуитет Денвера били су у потпуности приказани, јер је његова постава од пет играча у главним улогама била Никола Јокић и Џамал ​​Мареј, са Колдвел-Поупом, Ароном Гордоном и Мајклом Портером млађим, који су заокружили ствари, пјевушили са таквим разумевањем као да завршавају једни другима реченице. Они могу да играју сопственим темпом и ритмом. Они могу релативно лако координирати широко отворене изгледе. Када је Јокић пронашао Колдвел-Поупа у супротном углу, Гордон је већ клизио испред Ентонија Дејвиса да га спречи да учествује у такмичењу. Када је Јокић добио леп џепни пас од Мареја, Гордон је већ клизио са основне линије да скочи за још једно полагање. Када Нагетси уђу у транзицију, Портер је спреман да иде на следећа три.

„Како је утакмица одмицала, како су момци постајали све прибранији, мислио сам да је трећа четвртина била одлична, али сам заиста мислио да ће се крај друге четвртине заиста вратити и то нам је омогућило да одемо на дистанцу и имамо тако велику Трећу четвртину коју смо имали“, рекао је тренер Нагетса Мајкл Малоун.

READ  Вајт Сокси су изабрали Џонија Коита

Да, Лејкерси су смањили заостатак за Нагетсима на само шест поена са шест минута до краја четвртог. Али Денвер је извукао ову утакмицу из раља сумње током треће четвртине и никада се није осврнуо у првој утакмици. Знак узвика у последњим минутима такмичења, када је Гордон Јокић прошао уз високу стативу, а Јокић бацио високу лопту Мареју у напад, подсетио нас је колико ови делови слагалице могу да буду заменљиви у Денверу. Ово је можда права снага целе жичане поставе Нагетса.

Пик-ен-рол Јокића и Мареја је незаустављив, а противнички тренери страхују да је то један од најизазовнијих двојаца за одбрану у кошарци. Међутим, Нагетси могу да изврше напад преко Гордона. Цалдвелл-Попе и Портер су и убиствени екрани као и удаљени подни одстојници. Свих пет стартера су имали више од 32 минута. Сви су могли да постигну више. Целе вечери су само једном преокренули лопту. Цела јединица се стрмоглави, сви су рањиви на прескакање пролазне траке или обарање нечијег покушаја у боји.

„Тешко је“, рекао је тренер Лејкерса Дарвин Хем. „Шампионски тим неће победити сам себе.“

ДЕНВЕР, КОЛОРАДО - 20. АПРИЛА: Нападач Денвер Нагетса Арон Гордон (50) вози до коша против нападача Лос Анђелес Лејкерса Леброна Џејмса (23) у првој четвртини током првог кола НБА плеј-офа на Бал арени у Денверу у Колораду у суботу. , 20. април 2024. (Фотографија Анди Цросс/МедиаНевс Гроуп/Тхе Денвер Пост преко Гетти Имагес)

Арон Гордон постиже кош против Леброна Џејмса у првој четвртини прве утакмице. (Фотографија Анди Цросс/МедиаНевс Гроуп/Тхе Денвер Пост преко Гетти Имагес)

Пуна снага Денвера је изгледала очигледнија јер су Џејмс и Ентони Дејвис примили минималан допринос споредних глумаца Лејкерса. Упркос тешком првом полувремену са 32 поена и 14 скокова Џејмса и Дејвиса, у Лос Анђелесу је Д'Анђело Расел шутирао 1 од 9 из даљине, Руи Хачимура је постигао само седам поена, а Остин Ривс му је потребан до четврте четвртине да би постигао погодак. било какав опипљив резултат. утицај. Габе Винцент, кога су Лејкерси купили као слободног агента, био је повређен већи део регуларне сезоне, направио је три брза фаула док је покушавао да чува Мареја и играће нешто више од седам минута — један од победничке одмазде против тима Нагетса то је узнемирило Винцентов Мајами Хит. У прошлогодишњем финалу, након што је Денвер победио Лејкерсе у финалу Западне конференције.

READ  Распад обавеза: ЦБ Цормани МцЛеан-ова класа са пет звездица 2023. прелази у Колорадо

Током већег дела две сезоне, Денвер је једноставно имао комплетност са којом мало тимова може да се упореди — а та група ће можда укључивати само водеће Бостон Селтике на истоку до краја ове сезоне. Нагетси се старају да Јокића или Мареја оставе на паркету у сваком тренутку. Јокић је носио другу јединицу Денвера на крају прве четвртине. Мареј је преузео команду почетком четврте четвртине, док је ДеАндре Џордан, силазећи са клупе Денвера, обезбедио позитивне минуте баш као и током прошлогодишњег плеј-офа.

Нагетси играју неизбежно, пошто моћна трка попут преокрета у трећој четвртини увек вреба иза угла. Можда Лос Анђелес има још један изглед ван чувања Јокића комбинацијом Хачимуре, а затим и Дејвиса. Мало је вероватно да ће стрелци Лејкерса донети ту врсту додатне искре у још три утакмице. Међутим, изгледа да Денвер нема одговор ни на један нови проблем. Малонеови Нагетси су прошли сваки тест на који су били стављени већ неко време.