април 29, 2024

Сан Диего Стате 77-64 Аир Форце (6. фебруар 2024.) Рекапитулација утакмице

АКАДЕМИЈА ВАЗДУХОПЛОВНИХ СНАГЕ, Колорадо — Рис Вотерс је постигао 15 поена, постигао пет тројки заједно са 11 најбољих у сезони Сан Дијега, а 24. Астеци су победили Аир Форце резултатом 77-64 у уторак увече.

Астецима (18-5, 7-3 Моунтаин Вест) је требало 5 1/2 минута да доведу до свог првог вођства, али када су то урадили, више се нису осврнули. Почели су серијом од 13-0 у првом полувремену и на крају су повели са 25 поена предности у својој деветој узастопној победи над Фалконсима (8-14, 1-9).

Држава Сан Дијего је прешла у четвороструки изједначење за прво место на табели конференције, придруживши се 25. месту Њу Мексика, 22. држави Јута и држави Боисе.

Ниско физичко присуство Јаедона ЛеДееа показало се превише за Аир Форце пошто је завршио са 14 поена и девет скокова. Стејт Сан Дијего је такође играо чврсту одбрану, изнудивши 14 изгубљених лопти — укључујући три прекршаја.

Бо Бејкер и Џефри Милс су постигли по 15 поена за вођство у ваздухопловству. Двојица водећих стрелаца Сокола, Ритис Петраитис и Итан Тејлор, имали су укупно 10 поена. Петраитис је упао у велике проблеме покушавајући да задржи ЛеДее.

Мицах Паррисх је додао 14 поена за Астеке, који су први пут од почетка јануара забележили узастопне победе. Водили су са 45-20 на полувремену и поправили на 17-0 у сезони када су водили на паузи.

Соколи немају премештај старијих ни дипломираних. То је први тим за млађе сениоре у програму од 1987. Оно што је тренер Џо Скот могао да уради је да развије тим из темеља. Као бек/нападач друге године Келлан Боилан, који је прошле године као бруцош одиграо укупно шест минута. Ове сезоне је међу 15 најбољих играча на конференцији по скоковима, украденим лоптама, блоковима и минутама. Био је ограничен на 6:32 у уторак због болести кука.

READ  Дамар Хамлин: Портпарол Бафало Билса рекао је да се безбедност још суочава са „дугим опоравком“

Целина

Држава Сан Дијего: Астеци су удаљени једну победу од победе у најмање 19 утакмица у 19 узастопних сезона.

Ваздухопловство: Соколи су пали на 4-90 против рангираних тимова. Њихова последња победа над противником из Топ 25 била је 9. марта 2013. против 12. броја Новог Мексика.