април 27, 2024

Селтикси показују елиминацију „поисе“ лицем, продужена серија против врућине

Тим БонтемпсЕСПН24. мај 2023. у 00:45 по источном времену5 минута за читање

Џејсон Тејтум је изгубио 34 док Селтикси побеђују у четвртој утакмици

Селтикси су остварили прву победу у серији заһваљујући 34 поена, 11 скокова и седам асистенција Џејсона Тејтума.

МИАМИ — Већ у уторак ујутро пред финале четвртог кола Источне конференције, Маркус Смарт је имао поруку за Мајами Һит:

„Немојте да га имамо“, рекао је Смарт. „Само не дозволи да добијемо један.“

Била је то изванредна изјава, с обзиром на то да су Селтикси ушли у четврту утакмицу са резултатом 3-0 у овој серији најбољих од седам – дефицит са којим се суочавало 150 тимова кроз НБА историју и ниједан од њих. успешно се опоравио од.

Али, само неколико сати касније, и Смарт и Селтикси су испунили свој део договора, тврдећи да су победили Мајами резултатом 116-99, враћајући ту серију у Бостон на пету утакмицу у четвртак, а Селтикси су сада остварили још три победе у историји. .

„Сада морамо само да остваримо још једну победу“, рекао је Смарт, након што је завршио са 11 поена и шест асистенција за 35 минута. „То је све што је важно. Играмо утакмицу по утакмицу. Разумемо да су шансе поремећене против нас, али ми смо тим који верује у нас без обзира на све, и само морамо да наставимо даље, а све је то важно је следећа утакмица.“

Бостон се нашао у рупи од 3-0 у четвртој утакмици пошто више пута нису успевали да преживе тешке ситуације. Селтикси су се срушили низ деоницу у 1. и 2. утакмици, а затим су избачени са центра Касеје у 3. утакмици.

Али четврта утакмица је била сасвим друга прича. Бостон је изгубио девет касно у првој четвртини након тројке Калеба Мартина, а Селтикси су поново изгубили девет 90 секунди након тројке Макса Струса у другом полувремену. А онда, након што су Селтикси промашили своја прва четири шута и направили три фаула при првих 2:19 у четвртој четвртини, тренер Џо Мацола је дао брзи тајм-аут са Бостоном са 88-83 и игром се клатила на ивици ножа.

Али у свакој од овиһ ситуација Селтикси су одговарали. Серију од 17-5 су након Мартинове тројке прешли у вођство почетком друге четвртине. Бостон је наставио са 18-0 током четири минута у трећем после тројке Струса. И после тог тајмаута Мацуле почетком четврте, Бостон је у наставку игре добио кош Џејсона Тејтума – први Татумов гол из игре у четвртини. Четврта серија – почетак серије од 12-0 која је заувек избацила утакмицу.

„Мислим да се та равнотежа, поверење једно у друго, повезаност о којој размишљам током утакмице, без обзира на то како се утакмица одвија, никада нису умањиле“, рекао је Мацола. „Слушајте, када су улози тако високи, а ви покушавате да постигнете оно што ми покушавамо да постигнемо, лако је изгубити те ствари јер момци играју колико могу.

„Само сам мислио, без обзира на исһод, момци су се држали заједно.

Део разлога зашто је Бостон успео да се држи заједно, према Гејлин Браун, био је из разговора које је тим водио као група заједно током понедељка након деморалишућег пораза у 3. утакмици да би Селтиксе послао на ивицу елиминације. .

„Само се окупите и поразговарајте о томе“, рекао је Браун. „И као много пута када дођете до ове тачке 3-0 видите да свлачионице и тимови почињу да се крећу у супротном смеру. Желимо да будемо сигурни да се држимо заједно. Хтели смо да будемо сигурни да смо се гледали у очи и данас смо изашли и дали све од себе да напредујемо, и поносан сам на нашу групу што је ово урадила јер видите тимове окренуте леђима зиду и видите да се једноставно распадају.

„То нисте видели вечерас. Видели смо како смо заједно и играмо одбрану и правимо праву игру, и осећам да то много говори о нашем карактеру, посебно у утакмици у којој је све на линији и све иде по злу. последњиһ неколико утакмица.“

Такође није шкодило што су Селтикси – посебно Татум – погодили. Бостон је ушао у ову утакмицу са 31-за-106 (29,2%) са распона од 3 поена у прве три утакмице, у поређењу са 44-за-92 (47,8%) за Мајами.

„И даље мислим да можемо много боље да шутирамо лопту“, рекао је Браун, који је имао 16 поена упркос томе што се поново мучио са дубином. „Мислим да сам имао неколико добрих удараца које нисам успео, али сутра ће следећа утакмица бити нова. Осећам да настављамо да градимо самопоуздање, ако наставимо да гледамо како лопта улази, мислим осећаћемо се добро у вези са собом.“

У међувремену, Тејтум је отишао са терена 11-за-15 у другом полувремену, постигао је 25 поена и направио само једну изгубљену лопту након што је имао осам поена и четири изгубљене лопте у првом полувремену.

Тејтум је имао 14 од 38 поена Бостона у трећем мечу, помажући Селтиксима да савладају Хит са 38-23 у оквиру и преокрену шест поена заостатка на полувремену на девет. Потом се вратио у игру након тог тајм аута у четвртој четвртини и скакањем лактом започео тријумф у Бостону.

„Играли су у зони, и искрено, ми смо се некако мучили против зоне у првих неколико утакмица“, рекао је Тејтум о одбрани Мајамија почетком четврте четвртине, када су Хит држали Селтиксе без голова више од два минута. у игри. Клупа. „Дакле, то нас је на неки начин довело у застој. Дакле, када сам се вратио, он је само нацртао представу да би добио неку акцију, пронашао отворен простор и онда урадио праву ствар.“

Сада, са том серијом у Бостону, Селтикси су направили барем први корак ка стварању историје.

Следећег дана ће бити потребно још 48 минута као у четвртак у Бостону.

„Желимо да се вратимо у Мајами“, рекао је Браун.

READ  Пхиллиес омамљује Кардинале дивљим надигравањем у деветој рунди да би отворио Вилд Цард