мај 17, 2024

Селтикси су победили Хит у 5. утакмици и пласирали се у полуфинале Источне конференције

БОСТОН – Џејлен Браун и Дерик Вајт постигли су по 25 поена док су Бостон Селтикси прошли у полуфинале Источне конференције победивши Мајами Хит са 118-84 у петој утакмици у среду увече.

Бостон ће се суочити са победником серије Кливленд-Орландо. Кавалирси воде са 3-2 у 6. утакмици у Орланду у петак увече.

Браун је такође имао 6 асистенција, а Вајт је погодио 5 тројки, што му је дало 13 у последње две утакмице – највише у две утакмице у историји Селтикса.

Сем Хаузер је додао 17 поена, а Џејсон Тејтум 16 поена и 12 скокова. Први носиоци Селтикса никада нису заостајали и водили са чак 35 поена разлике пре него што су на крају победили са 34 поена, чиме су везали своју трећу највећу победу у историји плеј-офа.

Укључујући регуларну сезону и плеј-оф, Селтикси су ове сезоне победили у 11 утакмица са 30 или више поена разлике, изједначени са Лос Анђелес Лејкерсима 1986-87 за највише у једној сезони у историји НБА.

Такође су добили меру освете годину дана након што су их Хеат победили у седмој утакмици финала конференције у Бостону. Селтикси су победили у три утакмице у серији без заостатка, изједначени на другом месту од било ког тима у серији у последњих 25 сезона.

Бам Адебајо је постигао 23 поена, а Тајлер Херо 15 за Мајами, који је изашао из плеј-офа први пут пре финала конференције од 2021. Хит се мучио све време, са 3 од 29 поена из распона од 3 поена.

Бостон је први пут у постсезони играо без центра Кристапса Порзингиса након што је натегнуо десни лист у победи Селтикса у 4. утакмици. Његови саиграчи су смањили заостатак, пошто је вођство Селтикса у првом полувремену достигло 30 поена.

READ  Никола Јокић, Шакил О'Нил, Хаким Олаџувон? Како се звезда Нагетса пореди са великим људима свих времена?

Бостон је искористио Хеат тим који је најтеже погађао у серији. Хаиме Јакуез Јр. је пао након што је задобио повреду препона у 4. утакмици. У постави га је заменио Делон Рајт, чиме је Хит 37. почетак сезоне. Жакез се придружује Џимију Батлеру (колено) и Терију Розијеу (врат), обојица су избачени од почетка серије.

То је створило јединствене ротације за Мајами, што је укључивало ветеран Пети Милс који је постигао минуте тек трећи пут у серији.

Бостон је искористио слабости у одбрани Хита, раширивши их и срушивши 8 тројки у уводном периоду. Ово је помогло Селтиксима да поведу од 18 поена предности у другој четвртини.

Врхунац у првих 12 минута дошао је захваљујући Вајту, који је са велике удаљености разбио Мајами са 8 3 у четвртој утакмици. Он је наставио да напада рано у среду, лажирајући покушај са 3 поена, а затим постигао неприкосновени гол једном руком. .

Следећи је Бели играо према домаћој публици, држећи руку испред лица док се повлачио на терен. Након што су Хеат прогласили тајм-аут, могао се видети навијач у близини клупе Селтикса како гаси белог на бочној линији.

ЕСПН Статистицс & Информатион и Ассоциатед Пресс допринели су овом извештају.