април 20, 2024

Срби побеђују ТАКО али су гурнути назад

„Имали смо добру утакмицу против Кине и зато смо остали“, рекао је капитен Холандије Дени Стемпер. „Мислим да смо сви срећни што смо победили Кину. То је шлаг на торти.

Штемпер није био импресиониран учинком свог тима против Србије: „Било је великих делова утакмице у којима смо играли веома досадно. Дали смо им доста шанси, посебно у трећој деоници када смо морали да завршимо утакмицу. Било је јако лоше. трећи део, али смо имали среће да додамо продужетке.

Тимови су разменили ране шансе, али су се онда смирили и први период је био изједначен. Шутови су били 11-11 и сваки тим је постигао по гол. Холандија је прва постигла 8:23 бекхенд пасом Дијега Хофланда на Гаса Ван Ниса, а дипломац Универзитета Кинипиак сахранио је свој четврти гол на такмичењу. Србија је изједначила мање од два минута касније, када је снајпериста тима, Мирко Јумић, примио лопту од Павла Подунавца и запуцао из непосредне близине.

У другом периоду, обруч се благо нагнуо у корист Холандије и они су постигли нешто мало од средине утакмице. У безазленом изгледу, ударац са крила дефанзивца Жордија Веркела је са ледом између ногу савладао Арсенија Ранковића.

Момци су играли срцем, али смо били мало спори у другом периоду и то нас је коштало, морали смо да се пењемо назад“, рекао је Јанковић.

Пошто су у трећој деоници морали да надмаше противнике за два, Срби су изашли агресивније, али су и Холанђани то увидели и покушали да одиграју период веома ниског ризика. Били су успешни једно време, али је са око 7:30 до игре холандски голман Руд Ливштајн убацио пак у своју мрежу, али је српски нападач Лазар Лестерић савладао све до пака, центрирајући Немању Вувуревића. може се подесити.

READ  Срби су празнично расположени и спремни да троше упркос економској кризи

Након избијања пенала, Ранковић је непуна два минута касније изашао и за свој шести ударац. Србија је кренула у пауер плеј са 9,1 секундом до краја и снажно довезла до мреже након були, али је пак избачен ван зоне, чиме је Србија завршила.

„Научили смо да можемо да играмо на овом нивоу“, рекао је Јанковић. „Што се тиче развоја, морамо пронаћи начин да одиграмо пуних 60 минута. Имали смо три утакмице у којима смо играли 40 минута невероватног хокеја, али смо пропустили последњи део. Ово је дефинитивно нешто на шта треба да се фокусирамо у будућности.

„Сјајно је што хокеј на леду остаје овде“, рекао је Стампер. „Ако желимо да будемо добри, морамо да будемо овде пет или више година, можда чак и шансу за унапређење.