мај 4, 2024

Србија је насловна у четвртфиналној победи мушкараца у ватерполу Евролиге над Мађарском

Мађарска је у петак у распуцавању победила Србију у првом и најузбудљивијем четвртфиналном мечу Европског првенства у ватерполу за мушкарце које је у току у Хрватској.

Са победом од 15-14, Мађарска ће угостити Мађарску у првом полуфиналу у недељу након што је Хрватска победила Грчку са 13-8.

Шпанија ће у другом полуфиналу играти против Италије. Шпанија је победила Румунију са 24-7, а Италија Црну Гору са 14-8.

Ни Мађарска ни Србија нису водиле са више од једног гола у својој афери Винце Вицкуари Остало је 1:22 до изједначења у 10. Обе екипе су имале шансе да победе у регуларном делу, али су одбијене.

Србије Марко Радуловић промашио у другом колу распуцавања, а Мађарска је била права на пенале. Адам Нађ, Золтан Бол, Дејвид Марсел Дитрој, Вицкуари ет ал Герго Фекете Сви су постигли голове како би помогли браниоцима светског шампиона да напредују.

Виквари је постигао четири гола у великом стилу. Датрои је додао хет-трик и две асистенције, док је Фекет постигао два гола.

Виктор Разовић Предводио Србију са два гола и две асистенције. Петер Јацзик, Страхиња Ражовић И Душан Мандик Постигао је по два гола.

Шпанија је после једне четвртине водила са 6-2, а у трећој је победила са 7-1. Агуирре иоу Шест од 10 хитаца је заустављено пре него што су кренули.

Алваро Гранадос Доминирао са шест голова уз седам шутева и три асистенције. Рогер Дахул И Бернард Санахуја Постигао по четири гола. Шпанија је шутирала 24 од 35, укључујући 7 од 8 са предношћу играча, и имала је девет асистенција.

READ  ФИФА истражује српску заставу у свлачионици | Фудбалске вести

Хрватска је каснила на полувремену пре него што је у трећој четвртини постигла само четири гола. Јерко Мариник Крагић Било их је две, а Хрватска је украла четири украдене лопте, држећи Грчку без гола.

Марић Крајић је погодио четири пута. Лорен Фадовић Додао три гола уз четири асистенције. Марко Бијак Направио девет спаса.

Био је то неуспех за Грчку, која је прошлог лета изгубила од Мађарске у распуцавању у финалу Светског првенства у Фукуоки. Александрос Папанастасио И Стилианос Аргиропоулос Постигао је по два гола.

Италија је кренула рано, ушавши у други оквир са предностом од 5-0 да би савладала заостатак од Црне Горе након једне четвртине. Едоардо де Сомма Шарантил је постигао три од четири гола свог тима. Андреа Фонтелли Два гола и две асистенције, Алессандро Велотто И Осцар Гонзало Ецхеникуе по два пута и Марцо Делл Лунго Заустављено 10 хитаца.

Василије Радовић Водила је Црну Гору, која је била само 8-за-28 и 0-за-10 на акционим ударцима, са два гола.

Евро ватерполо сцена се мења у суботу Дубровник за квалификационе утакмице од 9. до 16. места. Загреб је у недељу домаћин полуфинала и утакмица од 5. до 8. пласмана, ау уторак мечева за медаље.