април 27, 2024

Србија се осветила Француској, Црна Гора крстари Немачком у полуфинале СБ

Кредит: Еуропеан Акуатицс

Србија је дала класичан одговор на њихов шокантни пораз у Сплиту 2022 и победила Француску задивљујућим учинком у другом полувремену првог дана кросовера. То им је гарантовало пласман у четвртфинале и пласман у прву лигу 2026. године. Црна Гора је пратила своју 'браћу' лаком победом над Немачком.

Пречице: Француска – Србија 10-14, Црна Гора – Немачка 10-5

Пораз Србије у Сплиту 15 месеци раније био је шокантнији резултат, који се десио у истој укрштању и послао олимпијског шампиона (прилично преосталог из великог тима после толико асова да су Игре у Токију једног дана биле завршене) на одигране мечеве. за 9.Тх Место.

Србија је снажно кренула да пошаље рану поруку да то неће бити иста прича.

Једанаестерац и гол из прве руке довели су им до вођства од 0-2 после четири минута, али је њихова јака и агресивна одбрана као да је изневерила Французе.

Ипак, једанаестерац Томаса Верноа је минут касније пробио лед Французима, а док је Радомир Драшовић од другог статиста послао лопту главом, Мајкл Бодегас је и следећу убацио у гостима за 2-3.

Убрзо су се поново појавили други, раздорни јади.

Александер Бут је изједначио на 6 на 5 у минуту у четвртини, затим су убили српског играча, а Уго Крузија је пронашао задњи део мреже и довео Француску у предност.

Сјајан лоб Душана Мандића брзо је довео Србе до нивоа, а онда је Никола Јачић вратио своју екипу у вођство средином периода.

Француз Дује Живковић је постигао гол у последњој секунди своје следеће утакмице са хладном завршницом и постигао резултат од 5-5 и Томас Верно на голу – Французи су имали 4/4 на 6 5 у том периоду.

READ  И'м Ригхт Хеарт Ендуро | Мануел Леттенбихлер освојио је ФИМ светско првенство у хард ендуру у Србији.

Српкиње су промашиле шут након истека времена, али је Монтић на крају промашио на 0,9 секунди до краја, па је на полувремену било изједначено на 6-6.

Срби су се вратили јаки, Драшовић је успео да постигне гол са периметра упркос три одбрамбена играча који су покушавали да га савладају, а онда је Немања Убовић са линије 2 метра са 2 метра убацио лопту из пенала и Срби су скочили у вођство од 8-6 са Још 66 секунди. Води пут.

Француска клупа је дала тајм-аут, што је помогло, а Боуте је поново променио играча и преполовио заостатак.

Испоставило се да је наредних пет минута било тешко вођено такмичење, са ударцима који су постајали све мање и мање како су се играчи уморили, а обе стране су пропуштале 5-за-6.

Прва права грешка окончала је фазу – лош ударац Верноа је донео Србе 2 на 1, завршио је пеналом, Драшовић је сахрањен за 7-9, 1:05 на сату и држали су до краја. поломити

Убрзо је вођство порасло на три пошто је Јакшић на врху четврте отишао са 4 за 6.

У трен ока, било је 7-11, а Мантић је докрајчио још једног играча и прекинуо контру – и заиста, Французи нису могли много да нашкоде за шест.

Када су зарадили ман-уп, успели су да повуку један, али их је минут ћутања од 8:06 коштао меча.

Нарочито, Срби су изгледали веома самопоуздано испред, са Јакшићем који је убацио још једног играча у мрежу, а онда су били у голу, а подмукли ударац Марка Радуловића такође је пронашао пут до мреже за 8-13 – завршио је са четири. Неколико минута до краја.

READ  Србија је пред пуштањем у рад свог првог државног ветропарка

Разлика између два полувремена била је заиста оштра – после 6-6, Срби су у другој фази држали жустрих 4-8.

Били су прибранији и дали су бољи проценат шута (14 према 25, 56%), док су Французи успјели са само 30 шутева и 10 марака – а број одбрана (4-11) је био очигледан.

Победа је вратила Србе у прву лигу и довела до узбудљивог четвртфиналног окршаја против Мађарске.

Други окршај дана је био мање узбудљив, јер су Црна Гора и Њемачка свакако биле подјела.

Немци су се добро снашли у првом полувремену.

Затим су два касна гола у утакмици вратила Црногорце на прави пут и одјурили су до треће победе.

Прво су постигли два гола за 42 секунде да би постигли резултат од 8-3, а затим су додали још два у том периоду, тако да су у укупном резултату 6-0, довољно да обезбеде место у КФ.

Заиста, и њихови играчи су тако мислили – учинили су довољно – и на крају су постигли голове.

Међутим, Немцима, несталим војницима због болести (ушло их је само 12), није остало довољно у тенку да значајно смање јаз.

То поставља сјајно четвртфинале између Италије и Црне Горе – а побједа осигурава Црној Гори пласман на Свјетско првенство сљедећег мјесеца у Дохи.