април 29, 2024

Србија шоу класа, побегла из Финске уз велики налет – ФИБА квалификације за Евробаскет 2025.

БЕОГРАД (Србија) – Србији је било потребно више времена него што се очекивало, али је на крају одустала од Финске са 77-61 у уводној утакмици квалификација за ФИФА ЕуроБаскет 2025.

Вицешампион ФИФА Светског првенства у кошарци 2023. отворио је Групу Г победом код куће против једног од судомаћина 2025. године, при чему је Лука Митровић постигао 19 поена, а Алекса Аврамовић је додао 18 поена.

Прекретница: На крају треће четвртине, Финска је заостајала девет узастопних поена, 48-39. Србија је серијом од 28-3 у последње две четвртине затворила утакмицу са 67-51.

Херој игре: Алекса Аврамовић не само да је постигао 18 поена, већ је зграбио и 3 скока и имао 4 украдене лопте за победнике. Српски бек је постигао 17 одбрана, али је његов +/- био тимски рекорд од 31.

Статистика не лаже: Србија је доминирала на табели са 42-29, укључујући 16 офанзивних скокова до 6 за госте, што је довело до предности од 17-4 у поенима за другу шансу. Србија је држала и Финску на три бода са 23 одсто.

Суштина: Србија, која игра у Грузији у понедељак, 26. фебруара, може да одахне после повратничке победе против екипе која је изгубила Први меч. Финска ће истог дана угостити Данску – Данци победили Грузију.

Рекли су:

хттпс://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=7Јјњкк9ЈрУ

ФИБА

READ  Хрватска женска тениска репрезентација победила је Србију и освојила плеј-оф за промоцију Купа Билија Џина Кинга.