мај 5, 2024

Стејт Вашингтон омами Аризону у Мекелију, осваја прво место за Пац-12

У атмосферској фази у МцКале центру где је Аризона могла да преузме вођство у трци Пац-12, Вилдцатс су уместо тога предали прво место тиму који је изабран да заврши 10.

Стејт Вашингтон је донео Аризони први пораз од Мекелија ове сезоне, 77-74, када је Кејлеб Лав постигао 27 поена, али је морао да удари фаул са отприлике половине терена како је време истекло.

Пораз је пао Аризону на укупно 20-6 и 11-4, стављајући Вајлдкете на пола утакмице иза Кугарса (21-6, 12-4). Док су тимови изједначени у колони пораза, ВСУ ће имати тај-брејк између њих јер су Кугарси такође победили Аризону 13. јануара у Пулману.

Цоугарси, који су помели серију сезоне против Вилдцатса, играли су сталожено током утакмице која се углавном играла у оквиру два поседа.

Уласком у последњи минут утакмице нерешено на 71, одбрана Вилдцатса је приморала Џејлена Велса из ВСУ-а да направи погрешан тројкаш. Након што је Омар Балоу зграбио одбијену лопту, Лав је ушао унутра како би полагао и направио фаул.

Лав је потом погодио један-и-један и постигао 74-71, али након што је Мајлс Рајс промашио тројку, Велс је погодио 3 из левог угла када га је Џонсон фаулирао.

Тројка је изједначила на 74 са 24,6 секунди до краја и навела је УА да затражи тајм-аут, након чега је Велс погодио слободно бацање и довео ВСУ у вођство од 75-74.

Приликом следећег поседа УА-а, Џонс је шутирао изнутра од Лава на 9,3 секунде до краја, али је лопта отишла ван оквира игре и Аризона је повратила лопту. Џејден Бредли је затим ушао у Кешада Џонсона, који је додао до Лава – али Лав се оклизнуо док је возио до коша и преокренуо лопту. ВСУ је затим ушао у Велса, који је фаулиран и погодио оба слободна бацања да би ВСУ повео 77-74.

READ  Лига је достигла још један рекордно низак рејтинг

Када је Велс прешао линију, један од штапова је ушао у терен и навијачи су упозорени да би убацивање предмета на терен могло да доведе до техничке грешке, што је најављено уз звиждуке.

После Велсових удараца, Вајлдкетси су имали 2,4 секунде да склоне лопту. Келлан Босвелл је додао до Лава поред бочне линије унутар линије пола терена, али је његов ударац са 45 стопа у последњој секунди промашио.

Велс је завршио са 27 поена и предводио Кугаре, који су шутирали само 41,9%, али су имали само девет изгубљених поена и водили само једним. Аризона је шутирала 44,8%, али је била само 5 од 18 из распона од 3 поена и извела само 17 од 27 слободних бацања.

Аризона је имала предност од једног поена са 2:39 до краја, али је Велс постигао 15 метара у каснијој фази шута и довео ВСУ у вођство од 71-69 са 1:56 преостало пре него што је Џонсон изједначио на 71 кратким скоком са леве стране основна линија са преосталом 91 секундом. .

Трејлин 34-33 на полувремену Аризона је искористила одбрану да постигне два поготка Џонсона и поведе са 43-39 три минута у другом полувремену.

Балоу је прво блокирао ударац Исака Џонса, што је довело до додавања Лава ка Џонсону за полагање које је изједначило на 38. Касније, Џонсон је направио сопствено закуцавање, блокирајући Џонса, што је довело до још једног аллеи-ооп-а пас из Љубави коју је Џонсон ударио док је јурио десно од обода.

Али ВСУ је кренуо у серију од 10-1 и повео са 57-51 за девет минута до краја, а након што је тројка Лава касније довела Вилдцатсе на два поена, поново су показали своју равнотежу када УА често топи друге противнике: Кисхад Џонсон је јурио поред чувара ВСУ-а Мајлса Рајса да би блокирао брзо полагање – али нападач ВСУ-а Кимани Хоуинсу га је подигао и ударио док га је Џонсонов замах извео ван граница.

READ  Ламар Џексон умањује важност одсуства са посла у туристичким агенцијама

Закуцавање Хоуинсоуа довело је ВСУ до вођства од 60-55, али нападач Кугарса Исак Џонс је направио своју трећу и четврту грешку у поседу бека, прву у нападу, а другу док је бранио Џонсона, који је погодио два слободна бацања и донео УА кратко вођство 61-60. Џејлен Велс из ВСУ-а је касније погодио тројку и довео ВСУ у вођство од 67-63, али је други из Лава вратио Вилдцатсе у предност 68-67 и кренуо у последњи медијски тајм-аут са 2:39 преосталих.

У првом полувремену, Лав је постигао 17 поена, али је Аризона на полувремену заостајала за ВСУ са 34-33.

Аризона и Стејт Вашингтон ушли су у игру на само пола утакмице на врху трке Пац-12 и утакмица је брзо одразила конкурентност два тима, док је МцЦаллие Центер био осветљен бучном публиком скорог капацитета која је добила црвене штапове . Пре утакмице.

Цоугарси су одмах поставили тон, повели са 9-8 у првом медијском тајмауту након што је УА направио три изгубљене лопте у прва четири минута. ВСУ је водио са чак седам поена, 31-24 уз 3:54 до краја, али су Вилдцатс постигли шест узастопних поена и повели са 31-30 са 2:18 преосталих.

Лав је потом погодио 25 стопа и донео УА предност од 33-32 са 47 секунди до краја, док се публика Мекејл центра дигла на ноге машући црвеним Гло штаповима који су били постављени на свако седиште пре утакмице. Андреј Јакимовски из ВСУ-а направио је фаул Пелеа Ларсона на 22 секунде до краја и погодио следећа два слободна бацања и вратио Кугаре у предност при резултату 34-33.

READ  Да је Арон Роџерс напустио Пекерсе у други тим, где би отишао?

Лав је имао шансу да доведе Аризону у вођство пре полувремена, али је његов последњи покушај за три поена са две преостале секунде одбио од ивице.

Лав је завршио шут 5-за-11 из поља у првом полувремену, направио 2 од 7 тројки и погодио свих пет својих слободних бацања. Аризона је тимски шутирала 44,8% са терена, али је убацила само 2 од 10 тројки.

Кугарси, који су победили Вајлдкетсе са 73-70 13. јануара у Пулману, шутирали су само 39,4% али су се изједначили са 18 поена Вајлдкетса, што је отежало продор Аризоне у њихову променљиву одбрану.

Аризона је успела са ВСУ 21-17, али је направила осам изгубљених лопти у првом полувремену и погодила само 5 од укупно 10 слободних бацања, док су центар Омар Балу и нападач Кесхад Јохнсон промашили свако.