април 19, 2024

Стејт Вашингтон запањио Јуту у Пац-12 шампионату, потенцијално окончавши понуду Утеса за првог носиоца на НЦАА турниру

Стејт Вашингтон је у четвртак увече победио трећепласирану Јуту резултатом 66-58 у четвртфиналу Пац-12 турнира. (АП/Дејвид Бејкер)

Јута у Лас Вегасу и њена нада за првог носиоца на женском кошаркашком турниру НЦАА, окончана је у четвртак увече.

Стејт Вашингтон је у четвртфиналу турнира Пац-12 запањио трећег играча Јуте резултатом 66-58. Победа је била прва у историји програма над тимом из топ 3. ВСУ ће се у петак у полуфиналу конференције суочити са државом Колорадо или Орегоном.

Сада ће први носилац Јута вероватно пропустити НЦАА турнир. Утеси, који имају рекорд 25-4 и који су завршили у првом колу Пац-12 шампионата, заменили су Мериленд као недавни број 1 Продуцирао ЕСПН-ов Цхарлие Цреам.

„Играли су без страха“, рекла је тренерка Јуте Лин Робертс. „У другом полувремену су јако добро ударали лопту, а ми смо наставили да гурамо. Нисмо шутирали у складу са нашим нормалним способностима, а за то морате одати признање њиховој одбрани.“

„Тешко је, они су имали утакмицу под својим паском и то је била наша прва утакмица. То није оправдање, али мислим да је то реалност када смо добили то прво коло. И такође мислим да је велики закључак колико је ова конференција смрдљива. Мислим, ово је добар тим, и они су носиоци 7. То само говори о томе колико је ова конференција добра и како свако може да победи у било којој ноћи.”

Након тешке борбе током првог полувремена, Стејт Вашингтон је повео пред крај треће четвртине. Кугарси су искористили серију од 19-3 која је трајала око седам минута у четвртој четвртини да преузму контролу над утакмицом.

READ  Најзанимљивији део, ажурирања и анализа поред кавеза Нејта Дијаза против Тонија Фергусона

Иако је Јуута допузала до ње у последњим минутама, било је прекасно. Бек државе Вашингтон Чарлс Лежер Вокер постигао је победу дубоком тројком на осам секунди до краја, доводећи их до предности од осам поена.

Леисуре Валкер је завршио са 15 поена и пет скокова у победи. Центар Бела Морекатети додао је 19 поена и пет скокова.

То је први пут од 2016. да први носилац није стигао до полуфинала Пац-12 турнира.

Ђана Нипкинс је предводила Јуту са 18 поена и три скока, а Алиса Бејли је додала 11 поена након што је шутирала 3 од 14 из игре. Били су једина два играча која су постигла двоцифрене голове за Уте, који су као тим шутирали 37,7% са терена.

Према Цремеу, Мериленд је сада први носилац на НЦАА турниру. Террапинси су своју регуларну сезону завршили у низу од шест победа, а у петак поподне ће се суочити са Илиноисом на турниру Биг Тен.

„Мислим да то једноставно морамо да урадимо“, рекао је Робертс. „Мислим да су наши циљеви у сезони били да освојимо конференцијско првенство, што смо и урадили. И угостимо прва кола НЦАА турнира, што ћемо моћи. Тако да су наши циљеви још увек пред нама… Када вас оборе, то је више горива за ватру. Тако да претпостављам да је „скоро боље. Имаћемо више времена да вежбамо. Имамо ствари које можемо да побољшамо и не сумњам да ћемо ‘пљувати нокте до тада у првој рунди лопта је бачена у тој игри прве рунде.'“