мај 9, 2024

Талиа вон Олховен, која је зујала на 3. месту, доноси 11. Орегон Стате запањујућу победу од 79-77 над бр. 9. УЦЛА.

КОРВАЛИС — Највећа женска кошаркашка публика у Гале Цолисеуму ове сезоне мораће да плати мало више за своје карте по изласку из зграде након онога што су видели у петак увече.

Талиа вон Олховен је погодила кључну тројку без преосталог времена, дајући број 11 Орегон Стате-у победу од 79-77 над бр. 9 УЦЛА. То је завршило задивљујућим финишем када су два тима у комбинацији за 10 поена у последњих 6,6 секунди.

Држава Орегон (21-3, 10-3 Пац-12) заузела је друго место у Пац-12, једну утакмицу иза првопласираног Станфорда. Публика од 8.525 гледало је са страхопоштовањем и чуђењем, укључујући 2.369 ученика, школски рекорд за женску кошаркашку утакмицу.

Број 11 Беаверс-а, који су већи део утакмице играли без свог најбољег стрелца и скакача у Раеган Беерс-у, организовали су узбудљиво надигравање током последњих 2:30 и победили у својој шестој утакмици заредом.

Заоставши 72-65, ОСУ је побегла од девет узастопних поена и повела са 15 секунди након два слободна бацања Тимее Гардинер. Испоставило се да су се обе екипе тек загревале.

Први је био УЦЛА, где је Ангела Дугалић погодила тројку за 6,6 секунди до краја. Затим, након што су тимови позвали три тајм-аута, Вон Олхоффен је узео додавање, одвезао се са високог екрана за полагање и повео ОСУ са 77-76.

Бруинси (19-5, 8-5) нису завршили. Лорен Бејтс, која је предводила УЦЛА са 24 поена, мирно је погодила скакача од 15 стопа за 1,1 секунду и вратила Бруинсе испред. То је оставило Орегон Стејту један пас и један шут за победу. Лили Хансфорд је додала лопту Фон Олхофену, који је кружио близу врха кључа одмах иза линије за три поена и срушио гол за победу.

READ  БИУ Баскетбалл' 3 кључа за победу број 25 БИУ 78-71 над бр. 11 Баилор

Фон Олховен је погодио четири тројке и предводио Орегон Стејт са 22 поена. Гардинер је био иза фон Олхофена са 21 поеном.

Орегон Стате Беарс изгубили су минут у другој четвртини. Док се бранио испод коша УЦЛА, Бирс је ударио лактом у нос Кики Рајс из УЦЛА и срушио се на под. Након утакмице није било вести о повреди или стању Беарса.

УЦЛА је повела са 34-32 након дивљег првог полувремена док су Медведи напустили игру, две намерне грешке и једна техничка грешка је досуђена и ОСУ покушава да смисли како да се носи без свог најбољег стрелца.

Даброви су постигли последњих осам поена у првој четвртини и повели са 12-11. Беарс је напустио игру 56 секунди у другој четвртини, узнемиривши Беаверсе. Али ОСУ је остао у игри, трговајући неколико пута са УЦЛА. Лондон Џонс из Бруинса постигао је гол у последњем минуту и ​​довео УЦЛА у вођство на полувремену.

УЦЛА је водио са чак седам поена током треће четвртине, да би се Беаверси вратили. Гардинер је погодио тројку у зујалицу и изједначио на 58 у правцу четвртог.

ОСУ је мењао кошеве почетком четврте, али је УСЦ преузео контролу након што је Рајс погодио тројку са 7:58 и довео Бруинсе у предност 65-62. Неколико минута касније, УЦЛА је успео да повећа предност на седам поена, али то није било довољно да задржи нарасле Даброве.

Стејт Орегон завршава свој меч овог викенда у недељу када се Беаверс суочавају са бројем 10 УСЦ у подне у Гилл Цолисеуму.

– Ник Дашел покрива фудбал, кошарку и друге атлетске теме Орегон Беаверса. Контактирајте га на 360-607-4824, ндасцхел@орегониан.цом или @никдасхиел.

READ  2023 АЦЦ Цхампионсхип Брацкет, Распоред: Ажурирања уживо, Колеџ кошаркашки резултати, Табела, НЦАА Брацкетологи

Нашем новинарству је потребна ваша подршка. Претплатите се данас на ОрегонЛиве.цом.