април 28, 2024

Тхундер 127-123 Селтицс (2. јануар 2024.) Резиме игре

ОКЛАХОМА СИТИ – Шај Гилџус-Александар постигао је 36 поена и предводио Оклахома Сити Тандер у победи Бостон Селтикса, лидера НБА лиге, са 127-123, у уторак увече, за њихову пету победу у низу.

Џош Геди је имао 23 поена, осам скокова и шест асистенција, а Чет Холмгрен је додао 14 поена, седам асистенција и четири блокаде за Тандере, који су у ноћ ушли са четвртим најбољим резултатом у лиги.

Кристапс Порзингис постигао је 34 поена, а Џејсон Тејтум додао је 30 поена за Селтиксе, који су освојили шест узастопних и 11 од 12 поена.

Оклахома Сити је победио у осам од девет. Током тог периода, Тандер је два пута победио браниоца титуле Денвер, прекинуо победнички низ Лос Анђелес Клиперса на девет, победио Минесоту – тим број 1 на Западу – за 23 победе, и сада води Селтиксе.

Бостон је водио 61-58 на полувремену уз предност од 18 поена Порзингиса. Гилгеоус-Алекандер је држао Тхундер са 17.

Тандери су одлично почели у другом полувремену. Гедијева дубока тројка донела је Оклахома Ситију вођство од 76-69. Постало је толико фрустрирајуће за Селтике да је тренер Џо Мацола позван на технички преглед током овог периода. Гилгеоус-Алекандер је постигао 16 поена при шуту 7-за-10 у четвртини и помогао Оклахома Ситију да поведе са 98-86 у четврту.

Оклахома Сити је почео вруће у четвртој. Џејлен Вилијамс је брзо направио прекид, вратио лопту десном руком и спустио чекић при закуцавању и довео Тандере у вођство од 108-90.

Селтикси су се касно окупили. Дерик Вајт је погодио тројку на 41 секунди до краја и смањио заостатак Бостона на 121-119. Вилијамс је брзо узвратио кратким плутањем и вратио вођство на четири.

READ  Извод из 2022: Скоти Шефлер жели да докаже да је веран, Џастин Томас вреба у уласку у Мовинг Даи

Порзингис је фаулиран на 15,2 секунде до краја и извео је два слободна бацања и смањио предност Оклахома Ситија на 123-121.

Геди је фаулиран на 12,1 секунди до краја игре. Његово прво слободно бацање је ушло, а друго је било савршено да Тандерима доведе четири гола предности.

Порзингис је погодио дубок ударац у леви угао на 3,7 секунди до краја. То се звало 2-поен, и то је потврђено након прегледа, тако да је Бостон и даље заостајао за два.

Гилгеус-Алекандер је фаулиран на 2,8 секунди до краја. Уз публику која је узвикивала „МВП!“ Извео је оба слободна бацања за одлагање утакмице.