април 27, 2024

У21 су остварили фантастичну победу у Србији

У21 Северне Ирске су имали сјајну победу против Србије У21 у недавним квалификацијама за Европско првенство на стадиону Градски.

Екипа Томија Рајта је заостала на паузи, али је узвратила у другом полувремену преко Чарлија Алена и Крега Фаркуара и остварила своју другу победу у кампањи и напредовала на четврто место у Групи Ф.

Рајт је направио бројне промене на страни која је изгубила од Чешке у пријатељском мечу прошле недеље, доводећи Фаркухара у почетни КСИ заједно са голманом Пирсом Чарлсом, Дареном Робинсоном и Патриком Келијем.

Србија је отворила утакмицу и направила све прве серије, али се показала неефикасном пред голом и добро ју је држала сигурна одбрана Северне Ирске.

Северна Ирска је прва запретила, а у десет минута Ален је снажно протрчао по левој страни и додао лопту Дејлу Тејлору, али је његов каснији покушај отишао поред стативе.

На другом крају Ванаја Вилаховић је тестирао Чарлса снажним ударцем левом ногом са ивице казненог простора, али се Шефилд Венздеј показао као изједначен са изазовом одличном одбраном у скоку.

Игра се поново променила да би Ален извео слободан ударац са леве стране.

Након малог разочарења у наставку, домаћи су изгледали да појачају брзину како се прво полувреме ближило крају, док је Јован Лукић прешао главом са ивице шеснаестерца, а Милош Пантовић је видео да је прекинут ударац.

Коначно је прекинут ћорсокак у 40. минуту, када је Стефан Митровић главом погодио мрежу након што је Алекса Матић послао лопту у додирни простор Влаховића.

Могао је Матић да удвостручи предност домаћина ударцем десном ногом из унутрашњег простора, али је Чарлс поново успео да одбрани.

READ  Србија која се нада фудбалу добија грубо буђење са још једним раним одласком на Светско првенство

Гости су били близу изједначења на полувремену, што је можда био знак онога што је требало да уследи после прекида, када је Џастин Девени извео слободан ударац у петерац, а Фаркухар није успео да задржи додир. Даљинско објављивање.

Северна Ирска је друго полувреме почела на предњој ноги пошто је Ален подигао лопту високо са ивице шеснаестерца, а неколико минута касније, Кели је опасно утрчао у простор. Опасност је јасна.

Али Северна Ирска је заслужено изједначила у 56. минуту, када је Ален клинички увио лопту у мрежу са 12 јарди пре него што је Шон Стјуарт сјурио низ леву страну и упутио убитан центаршут.

Србија није успела да пружи много одговора, осим што је Вилаховић лоше завршио испред гола.

Играјући енергично и самопоуздано, Рајтова екипа је за 20 минута до краја ухватила оно што се показало као победник. Карл Џонстон је видео ударац који је из корнера блокирао Давид Петровић, а Фаркухар је снажно шутирао главом из сет лопте након што је Девенеи убацио.

У потрази за игром, Србија је покушала да дође до изједначења преко Аљоше Васића, који је са ивице шеснаестерца пробио руке Чарлса, али је добро организована одбрана била чврста да спречи било шта што им је бачено.

Чарлс је поново позван у акцију са осам минута до краја да одбаци још један покушај Рединга.

Говорећи после утакмице, Рајт је желео да похвали своје играче.

„Имали смо тежак период са резултатима у последње време, али смо то вечерас заслужили“, рекао је он.

„Били смо разочарани због заостатка на полувремену, посебно када су њихове најбоље шансе долазиле из наших грешака, али смо лако контролисали игру првих 20-25 минута другог полувремена и на крају смо били под притиском. Знали смо како се снаћи.

READ  Просечне нето зараде у Србији су 2023. реално порасле за 2,4%.

„Доћи овде и остварити овај резултат је био достојан учинак, посебно с обзиром на број изостанака које смо имали. И Лига Ирске је врхунског квалитета и то показује колико имамо јак састав на овом нивоу.

„Момци су урадили огроман посао и апсолутна им је заслуга.

Србија У21: Вељко Илић, Огњен Мимовић, Бојан Ковачевић, Урош Трежић, Давид Петровић, Јован Лукић, Алекса Матић, Аљоша Васић, Стефан Митровић, Ванаја Вилаховић, Милош Пантовић

Замене: (Коришћене) Марко Лачедић, Никола Јојић, Мадија Глучевић, Урош Ласић, Михаило Стевановић; (није у употреби) Странхиња Манојловић, Андрија Кадић, Урош Кабић, Владимир Пријовић

Северна Ирска У21: Пирс Чарлс, Карл Џонстон, Шон Стјуарт, Руари Меконвил, Отран Кејси, Чарли Ален, Дејл Тејлор, Џастин Девени, Крег Фаркухар, Дарен Робинсон, Патрик Кели

Замене: (коришћене) Циаран МцГинн, Јонатхан Русселл, Томми Фогарти, Етхан МцГее, Бењамин Магее; (Не користи се) Стивен Мекмулан, Сем Маклеланд, Џош Арчер, Чарли Линдзи