април 25, 2024

Варриорс вс.  Кингс: Степх Цурри-Де’Аарон Фок Гаме 4 нам даје тренутни класик, подижући серију на епски ниво

Варриорс вс. Кингс: Степх Цурри-Де’Аарон Фок Гаме 4 нам даје тренутни класик, подижући серију на епски ниво

САН ФРАНЦИСКО — Људи често упоређују спортске догађаје напред-назад са мечевима у боксу у тешкој категорији, где сваки гигант побеђује другог у заборав, само да би видели како се противник супротставља изводећи сопствену комбинацију казне. Али чак ни та метафора не одговара недељној напетој и исцрпљујућој борби у четвртој утакмици између Голден Стејт Вориорса и Сакраменто Кингса.

„Каква је то утакмица била“, рекао је тренер Кингса Мајк Браун. „Ако сте упорни обожавалац, шта морате да погледате.“

Можда је најближи приближна вожња гусарским бродом у сваком забавном парку или локалном сајму. Након што се спакујете, брод почиње полако да се љуља у свим правцима, стварајући замах — слично 14 промена вођства и шест нерешених резултата у првој половини игре 4. Онда се ствари покрећу на крају, са дрвеним наутичким бродом који се љуља високо горе са једне стране тог ужаса. Падање са седишта приморава ваше знојне руке да се чврсто прихвате шипком. Као када су Вориорси отворили вођство од 10 поена разорном трећом четвртином, уз врхунску тројку Клеја Томпсона која одузима дах.

Када дођете до врха са једне стране, знате да ствари на крају морају да попусте гравитацији и да се окрену на другу страну. На почетку четврте четвртине, Кингси су кренули у брзи низ од 15-2 за мање од три минута и вратили вођство. Оно што се догодило одатле може се упоредити само са гусарским бродом који је потпуно скренуо са курса, који је прешао пут са својим путницима и пролазницима који вриште у једнаким размерама ужаса и одушевљења.

Можда и најгори изазов за тренера НБА Историја Стива Кера оставила је Вориорсе без тајм-аута у последња два минута утакмице. Ове ствари се често враћају да вас убоду, и са 42 секунде до краја, Стив Кари, генијални кошаркашки ИК, је привремено напао судију, дајући друштво Крису Веберу и зарадио техничку грешку Тајм аут за позив његов тим није имао.

READ  Оби Тобин из Никса побеђује у закуцавању док се остали боре

Тецх не само да је Сакраменту дао слободно бацање, већ и посед у којем је Де’Арон Фокс спустио поенту на топ 3 и смањио предност на један поен. Кари је промашио шут са друге стране, Кингси су вратили лопту за 10 секунди до краја, али је последњи покушај Харисона Барнса са 3 поена скренуо са ивице, дозвољавајући дрхтавој публики центра Чејса да на тренутак издахне, а Голден Стејт је ружно побегао, након екстатична победа.

Живи су сишли са гусарског брода, и то је једино што је важно.

„Да је ово нормална утакмица, вероватно би отишао и био мало узнемирен, а ти, човече, уопште не би требало да будеш тако тежак“, рекао је нападач Вориорса Дрејмонд Грин после победе. „Али није тако. То је плеј-оф и свака утакмица је важна. Било да победимо или идемо и контролишемо крај или ћемо се морати борити да победимо као данас, победиш и идеш даље.“

Тренутни класик је имао сјајне и правовремене перформансе на свакој листи, али главни ликови – звезде које су преузеле игру и серију, од сјајне до епске – су Кари и Фокс, који демонстрирају своје безбројне етеричне таленте у четвртом. -а четвртина тете-а-тете.

Након што су Кингси брзо избрисали заостатак од 10 поена и дошли до предности од једног поена за девет минута до краја игре, Кари је кренуо на посао, постигао је седам од следећих осам поена Вориорса да би им дао простора за дисање. Његова прва корпа била је чист дизајн – линијски погон који је пуштао алфа енергију и давао ратницима вођство које се никада неће одрећи.

Затим, дошло је до разорног несталног скока и лажног ударца главом са ножним прстом на линији од 3 поена, враћајући замах и приморавајући Сакраменто да затражи тајм-аут у узалудном покушају да доведе Чејс центар у лудницу.

READ  Канело Алварез осећа да је победио Димитрија Бевола и доводи у питање голове судија

Затим, са 7:25 до краја, ухватио је ниско додавање Грина са његових чланака и једним покретом погодио тројку од 29 стопа и продужио вођство.

„Он има врхунско вођство за наш тим и Земљу“, рекао је квотербек Вориорса Кевон Луни за Карија, свог дугогодишњег саиграча. „Тако да је знао када се мучимо и они су имали замах, и одлучио је да набави неке булдожере и врати нас тамо где треба да будемо. Зато је он то што јесте.“

Против многих екипа то би био крај приче. Али Сакраменто има свог малог хероја који је такође први у историји НБА играч године. Почевши од шест минута, Фокс је постигао седам узастопних поена уз низ слободних бацања, скокова из облака и плутања. Постигао је 12 поена само у четвртој четвртини, надмашивши касну тројку која је тестирала структурни интегритет кардиоваскуларног система навијача Вориорса.

„Мислим да се некако преокренуо од досадашње регуларне сезоне“, рекао је новајлија Кингса Киган о Фоксу после четврте утакмице. у томе.“

Прикладно је било да је коначна утакмица била на две звезде – једна на једна. Фокс је ухватио лопту у задњем пољу и намерно јурио Карија тако што је добио параван од Барнса. Фокс је покушао да пређе, али га је Кари пресекао, приморавши га да промени правац, где је добио помоћ од Грина. Немајући другог избора осим да направи праву игру из двоструког тима, Фокс је то протраћио Барнсу, чији је корак покварио оно што је могло бити сјајан победник игре и прича против његовог бившег тима.

Знамо да Фокс може да шутира“, рекао је Грин после утакмице. „он Добио је награду за играча године. Оно што не радим је да му дам исо са било ким и да гледам како ради и живим са тим. Нећемо живети са тим. Знамо да је. Требало би да натераш неког другог да те победи.“

READ  Маверикси против Нетса - Рекапитулација НБА утакмице - 27. октобар 2022

Крајњи знак поштовања је то што би Вориорси радије ризиковали отворени шут 11-годишњег ветерана и 37 одсто у каријери шутера са 3 поена него да виде како Фокс прави спорни скок и победи у утакмици. Без обзира да ли је то питање после његове бриљантне, вероватно НБА сезоне, Фокс је у свом првом наступу у плеј-офу доказао да заслужује да буде смештен у данашњем пантеону суперзвезда.

Четврта утакмица је била много више од два супер-бека, али Кари је завршио са 32 од 5-за-11 при шуту за 3 поена, док је Фокс постигао 38 поена и девет скокова. Са сваким открићем шта им одбрана даје током серије, узбудљиво је замислити шта ће нам спремити у игри 5 онога што је постало једна од најзабавнијих НБА серија у последње време.

Најбољи део је што су и Кари и Фокс тако динамични стрелци да могу да ударе у било ком тренутку без упозорења.

„Увек тражим свој ударац, само зато што ће увек бити дупли тим или замка или велико интересовање. Тако да то што не шутирам не значи да сам пасиван“, рекао је Кари после утакмице. То само значи да читате одбрану да бисте направили праву игру и померили лопту, поздравили пажњу или дуплирали тимове и пронашли отворене ударце других играча.

„Али што више то радим током 48 година, то је одбрана све тежа и већа је вероватноћа да ћу пронаћи неке отворе. А онда увек морате бити спремни и уверени да можете да срушите те ударце.“