мај 6, 2024

Звезда Филаделфије 76ерса Џоел Ембијд пада 70 на Спарсима у победи

ФИЛАДЕЛФИЈА – Џоел Ембијд постигао је 70 поена да надмаши Вилта Чемберлена и поставио нови рекорд за највише поена у једној утакмици, предводећи Филаделфија 76ерсе до победе од 133-123 над Сан Антонио Спарсима и новајлијем Виктором Вимпањамом у понедељак у Велс Фарго центру. .

Ембиидов недавни низ — 70 поена, 18 скокова и 5 асистенција — никада раније у историји НБА лиге није постигнут, према истраживању ЕСПН Статс & Информатион. Поред постављања новог личног и франшизног рекорда, Ембиид је надмашио и великана Милвоки Бакса Ђаниса Антетокунмпа са 64 поена против Индијана Пејсерса за највећи број поена у једној утакмици од играча ове сезоне.

Ембиид је оборио тимски рекорд полагањем од обале до обале крајем четврте четвртине, чиме је завршио легендарни учинак у којем је постигао 24 поена у првој четвртини и 34 у првом полувремену и упоредио се са својим рекордом у претходној каријери од 59 поена. — Добио је прошле године против Јута Џеза — у три четвртине након што је трећи период завршио тројком.

У том тренутку, једино је преостало питање да ли ће се Ембиид уопште вратити у четвртом периоду или ће последњих 12 минута провести на клупи — као што је то учинио неколико пута ове сезоне у великим победама.

READ  49ерс фаворизовани са 10, Равенс са 9, Лавови са 6, Билс са 3 у рунди дивизије.

Међутим, Сан Антонио је остао без импресивног учинка Вимбањаме са 33 поена и седам скокова, што је довело до овација када се Ембиид вратио у игру са 6:38.

Ембиида је тада одмах фаулирао Џереми Сочан у свом првом офанзивном поседу четвртине, изводећи два слободна бацања и поставио нови рекорд у каријери. Навијачи су очајнички желели да виде како најбољи НБА играч улази у историју — толико да су навијачи извиждали Ембиидовог саиграча Дануела Хауса млађег када је Хаус средином четвртине погодио тројку.

На крају, Ембиид је изједначио претходни Чемберленов рекорд франшизе од 68 поена уз два слободна бацања уз 1:57 преосталих, пре него што је полагање од обале до обале оборило рекорд. На крају је одиграо 36 минута и 38 секунди.

Био је то наступ због којег је конференција за новинаре тренера Куће славних Грега Поповића изгледала пророчанско.

Упитан да ли би Сочан могао да помогне Вимпањами да чува Ембиида, тренер Спурса је једноставно рекао: „Мислим да није важно шта радимо.