април 26, 2024

Звезда врела, Џими Батлер, преврће глежањ у првој утакмици да би победио Никсе

Мајами Хит је у недељу поподне победио Њујорк Никсе резултатом 108-101 и започео серију полуфинала Источне конференције у Медисон Сквер Гардену.

Међутим, победа може имати веома велику цену.

Звезда Хеат Џими Батлер је угануо десни скочни зглоб у последњим минутима победе од седам поена. Иако није рано напустио игру, Батлер је био веома неефикасан – и очигледно је био у болу након победе у првој утакмици.

„[It feels] рекао је за ЕСПН Цассиди Хобартх.

Батлер, са више од пет минута до краја игре, агресивно је преврнуо десни глежањ док је покушавао да одвезе до руба против чувара Никса Џоша Харта.

Батлер је фаулирао игру, али је био на земљи неко време пре него што је стигао до линије слободних бацања. Погодио је два слободна бацања, и до краја пута био у игри.

Али Батлер од тада није учинио много. Углавном је остао у углу и покушавао да ограничи своје покрете док су се Хеат Кницкс приближавали. Та слободна бацања обележила су његове последње поене у дану. Завршио је са 25 поена и 11 скокова након што је шутирао 8 од 16 из игре.

Неколико пута је угануо скочни зглоб са нама“, рекао је тренер Хеата Ерик Споелстра. „Знам га, знам када могу да га погледам у очи и он ме уверава да неће бити терет и да жели да остане ту и да се побрине да дођемо до те победе. То је најважније, имамо Много хаоса и много ствари се дешава, али главна ствар је главна ствар, морамо да победимо. Сазнаћемо шта ће се десити у наредних 48 сати.“

Кога би оставио у игри у овој ситуацији, Споелстра се мучио да одговори.

„Не знам. Удонис Хаслем, вероватно“, рекао је Споелстра. „Не желим да добијем батине на националној телевизији.

Џими Батлер је завршио утакмицу, али није урадио много у последњим минутима након што је повредио скочни зглоб. (АП/Џон Минчело)

Хит је, након седам голова заостатка у првом полувремену, преузео вођство у другом полувремену и направио огромну дефанзивну ситуацију која је ограничила Никсе на само три гола из игре у отприлике последњих пет минута утакмице како би запечатила победу.

READ  Донован Мичел говори о свом искуству из Јуте, а затим предводи Цавсе у експлозији џеза

Габе Винцент је додао 20 поена у победи Мајамија, а Кајл Лоури је завршио са 18 поена ван клупе. Бам Адебајо је постигао 16 поена и осам скокова. Хит, који је запањио Милвоки Баксе у полуфиналу, победили су четири узастопно.

„Ми једноставно играмо сјајну кошарку“, рекао је Батлер за ЕСПН. „Заједно смо код куће, на путу, кроз добро и лоше. Мислимо да можемо да урадимо нешто посебно. Наставићемо да играмо овако, па ћемо видети где ћемо завршити.“

РЈ Барет је предводио Никсе са 26 поена и девет скокова, а Џејлен Брансон је завршио са 25 поена. Никси, који су освојили своју прву плеј-оф серију у деценији да би дошли до полуфинала, нису победили у првој утакмици у полуфиналној серији од 1999. године.

Иако Батлер није морао раније да оде, остаје нејасно како ће повреда утицати на њега да настави даље. Споелстра се надао да ће у понедељак добити бољу представу о Батлеровој ситуацији. Оно што је јасно, међутим, јесте да Хеат није могао да приушти да га изгуби дуго, ако уопште и уопште. Батлер је просечно постизао 37,6 поена у победи над Баксима резултатом 4-1, а у четвртој утакмици постигао је рекорд у каријери са 56 поена. Побеђује. Ако Батлер није у пуној снази, Хеат би се брзо могао наћи у невољи.

Друга утакмица серије је смештена у уторак увече у Њујорку.