март 29, 2024

Ђоковићева Србија победила Немачку; Италија напредује у Дејвис купу | Вести, спорт, послови

У суботу, 27. новембра 2021. године, Камерон Нори из Велике Британије постигао је гол против Артура Риндеркнека из Француске у утакмици групе Ц Дејвис купа између Француске и Велике Британије у Инсбруку, Аустрија. (Фото / Мицхаел Пробст)

Аутор: Јосепх Вилсон Ассоциатед Пресс

Чак ни Новак Ђоковић није одустао да би избегао да Србија у суботу изгуби од Немачке у групној фази финала Дејвис купа.

Након што је Ђоковић помогао Џону-Леонарду Штруфу да извуче Србију у реми 1-1, светски број један се одмах придружио Николи Кашићу у дубл дивизији. Али немачки двојац Тим Пујетс и Кевин Кравиц победио је Нерсета резултатом 7-6, 3-6, 7-6 и изједначио резултатом 2-1.

„Била је сјајна утакмица победити први тим на свету“, рекао је капитен Немачке Мајкл Колман. „Пре него што смо изједначили, сви смо мислили да имамо добру шансу. Веровали смо у то и исплатило се.

Србија би још увек могла да се пласира у четвртфинале, а два од шест тимских победника ће завршити на другом месту. Али победом над Аустријом, која је већ победила Србију, Немачка ће моћи да заузме своје место као победник Групе Ф.

Немачка је повела када је победила Филипа Крајиновића са 7-6, 6-4, играјући без публике у Инсбруку због вирусних ограничења аустријских власти.

Ђоковић је победио Штруфа са 6-2, 6-4 у 50. мечу Дејвис купа Србије. После краће паузе вратио се тамо на дубл, који је трајао више од два сата.

„Мораћемо да сачекамо до сутра (ако будемо напредовали) да видимо“, рекао је капитен Србије Виктор Троики. „Филип је имао тежак период, у дубл дивизији, шта да кажем после овог меча? Трећи (сет) је био пораз 7-6, а имали смо доста шанси. Још увек сам поносан на свој тим. На крају то није био наш дан. Надамо се да ћемо имати више прилика.

READ  Косово ће 'остати у Србији' до истека мандата - ЕУРАЦТИВ.цом

Италија-Колумбија

Италија је постала први тим који је победио Колумбију, освојивши два бода из Групе Е и деливши са Сједињеним Државама финале.

Лоренцо Сонеко је у Торину савладао Николаса Мехију са 6-7, 6-4, 6-2, док је Јанић Синер савладао Данијела Елахија са 7-5, 6-0.

Русија-Еквадор

Другопласирани Данијел Медведев помогао је Русији да победи Еквадор и почео окршај са Шпанијом као тимски победник.

Медведев није могао да победи Емилија Гомеза са 5-0 у сету 6-0, 6-2 и победио Русију са 2-0.

Желео сам да остане чист од првог поена меча до последњег поена и драго ми је што сам донео тај бод тиму“, рекао је шампион Ју-Ес опена.

Пети носилац Андре Рубљов почео је нерешен резултат победом над Робертом Герером тежим него што се очекивало са 6-3, 4-6, 6-1. У дублу, Рубљов се вратио победи над Асланом Кардашијаном 6-4, 4-6, 6-4 против Гонзала Ескобара и Дијега Идалга.

Русија и бранилац титуле Шпанија имају бод у групи А Лиге шампиона у Мадриду. Они ће се у недељу састати у шпанској престоници у ишчекивању доброг сусрета.

Британија, Аустралија и Казахстан такође су у суботу добили своје односе.

Британија-Француска

Британија је победила Француску са 2-1 и победила у два сингл меча у Инсбруку. Данијел Еванс је победио Адријана Манарина са 7-5, 6-4, док је Камерон Нори победио Артура Риндеркнека са 6-2, 7-6.

Нори, који се налази на 12. месту, два пута је победио десетак асова Риндеркнека. Еванс је три пута ломио сервис Манарина.

Риндеркнех је, заједно са Николасом Махутом, победио Џоа Солзберија и Нила Скубског са 6-1, 6-4 и вратио поен у дублу за Француску.

READ  Косовски премијер каже да Русија подстиче тензије у Србији док рат у Украјини посустаје | Косово

Британија и Француска имају по један бод у Групи Ц. Британија има шансу да избори пласман у четвртфинале играјући у недељу против Чешке, која је већ изгубила од Француске.

Казахстан-Шведска

Елијас Јемер, који је победио Мајкла Кукушкина са 6-3, 7-6 у првом мечу сингла против Казахстана у Мадриду, погодио је девет асова и донео победу Шведској у гостима из Групе Б.

Али брат Мајкл Јемер пао је од Александра Публика у три сета пре него што се вратио у козачки дубл.

Публиц је изгубио свој први сет, али је погодио 10 асова и победио са 3-6, 6-4, 6-0. Андреј Колубев и Александар Недовјасов победили су Андреја Горенсона и Роберта Линдштеда са 6-3, 6-3.

Казахстан би могао да се квалификује у своју шесту четвртину ако победи Канаду, која је већ изгубила од Шведске.

Аустралија-Угарска

Аустралија је блокирала излаз пошто је у Торину победила Мађарску са 2-1 и заузела прво место.

Мађарски Жомбор Пирош је савладао Џона Милмана са 4-6, 6-4, 6-3, али је Алекс де Минаур изједначио Мортона Фучовича са 7-5, 2-6, 7-6 за више од три сата.

Затим је аустралијски пар Алекс Болт и Џон Пирс пао од пара Пироса и Фабијана Морозана 6-3, 6-7, 6-3.

Аустралија, која је победила 28 пута, има један бод из два ремија у Групи Д. Хрватска има бод пре него што игра са Мађарском са нулом.

„Ово је рат (за Де Минара)“, рекао је капетан Лајден Хјуит. „Наши момци су контролисали меч дублова, али у дублу се никад не зна. Али мислим да то заиста заслужујемо.

READ  Напуштена рука Цристиана Роналда подигла 64 64.000 за помоћ српском детету | Кристијано Роналдо