март 28, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Бразил ће бити очигледни фаворити, Србија има шта да докаже, док Швајцарска не попушта.

Те-Ја Ву! Бразил је очигледан фаворит, Србија ће тражити да докаже поен, док је Швајцарска показала да нема помака… Са Групом Д на Светском првенству која је скоро идентична оној 2018, шта сваки тим може да научи идући у Катар следећег месеца?

Са Бразилом, Швајцарском и Србијом поново у истој групи, скоро да се осећа као Т-Јав Ву.

Сва три тима су била у истој групи на Светском првенству 2018, а исто се десило и овога пута.

Камерун је заменио Костарику на изложбеном делу у Катару 2022.

Пре четири године, две најбоље екипе, Бразил и Швајцарска, пласирале су се у осмину финала. Сада је питање да ли можемо превише да читамо о прошлим светским првенствима да бисмо одредили како ће група Г испасти.

READ  Бехтел потврдио кредит из Велике Британије за 5Г аутопут Србије

Гаме маил Ево погледа како су тимови прошли једни против других у 2018. и шта су Бразил и други фаворити могли научити из тих утакмица.

Као и 2018, Бразил, Швајцарска и Србија су поново у истој групи (Бразил се суочава са Швајцарцима – завршило је 1-1 пре четири године).

Бразил је фаворит

Очекује се да ће Бразил поново бити први у групи, као и 2018.

Међутим, није све било једноставно јер су успели да победе само два од своја три окршаја у групној фази. Један је био нерешен са Швајцарском.

Почели су нерешеним резултатом 1-1 против Швајцараца након што је Филип Кутињо постигао гол у 20. минуту утакмице, али је његов покушај поништио Стивен Зубер пет минута у другом полувремену.

Бразил ће бити први у групи против сличних тимова 2018

Бразил се опоравио победом од 2:0 над Костариком

Паулињо и Тијаго Силва су се уписали у стрелце и затворили групну фазу победом над Србијом од 2:0.

Тим Тида је затим победио Мексико у нокаут фази пре него што је у четвртфиналу изгубио од Белгије резултатом 2–1.

Бразил овог пута има више опција у нападу иу целом тиму, али мора да је научио да никога, посебно Швајцарску, не схвата олако.

Србија има шта да докаже

Пошто се пре четири године борила са једном победом и два пораза, Србија је одлучна да овога пута докаже поен.

Почело је добро за Србе када је леви бек Александар Коларов отворио Светско првенство 2018. победом од 1:0 над Костариком.

Ипак, још једном ће се борити против Бразила и Швајцарске. Тако да ће бити жељни да покажу да су бољи него прошли пут.

Изгубили су са 2-1 од Швајцарске и 2-0 од Бразила у Групи Е. Србија је значајно напредовала у последње четири године са већом дубином у свом тиму.

Александар Митровић има сјајну сезону за Фулам у Премијер лиги, као и продуцент на међународној сцени.

Напад који би уплашио било кога, а камоли везне опције Митровића, Филипа Костића, Душана Тадића и Сергеја Милинковића-Савића, као и нападача Јувентуса Душана Влаховића.

Они знају способност да раде боље него у прошлости и доносе боље одлуке, посебно ако су њихови недавни наступи нешто што треба да прође.

Швајцарска није претерана

Швајцарска ће се надати да ће поново доказати да није поклекнута након што су из групне фазе напредовали као другопласирани, нерешено са Бразилом.

Зубер је изједначио у првом мечу Швајцарске против Бразила у старту из снова на нерешено 1-1.

Наставили су да иду из снаге у снагу победом над Србијом од 2-1 у другом мечу захваљујући Граниту Џаки и Ћердану Шаћирију.

Након што је 2018. завршила на другом месту у групи, сличној срећи ће се надати и Швајцарска

Реми 2-2 са Костариком у финалној утакмици потврдили су пласман у осмину финала турнира.

Чаробно путовање Швајцарске завршено је на следећој препреци поразом од Шведске са 1:0 када је Емил Форсберг постигао гол у 66. минуту окршаја.

Швајцарска ће тражити сличан успех четири године касније против Бразила и Србије. Разлика је у томе што ће се овога пута суочити са новим изазовом против Камеруна уместо Костарике.

READ  Србија тражи одштету за убиство новинара

Они знају да могу поново да се такмиче и изазову било кога у групи као прошли пут.