април 19, 2024

УСМНТ жреб Мексико - Како су друштвени медији реаговали на квалификације за Светско првенство у КОНКАКАФ на стадиону Астека

УСМНТ жреб Мексико – Како су друштвени медији реаговали на квалификације за Светско првенство у КОНКАКАФ на стадиону Астека

Америчка мушка репрезентација у четвртак је отишла у Мексико да започне кључни завршни период квалификација за Светско првенство у КОНКАКАФ 2022, а тренер Грег Берхалтер обећао је да ће бити агресивни. Нажалост по Берхалтера (и навијаче), овај приступ није донео никакве циљеве за Сједињене Државе – а такође и за Мексико, зар не видиш Ни ја нисам могао да нађем прилику да се пријавим.

Утакмица је завршена резултатом 0-0, а реми без голова није најгори резултат за оба тима – сваки осваја по бод, а обојица имају још два меча покушавајући да добију још шест бодова како би осигурали своје место у Катару. То није била баш најзабавнија итерација гледања овог приповеданог ривалства.

Дакле, са мечом који се завршио са мало узбуђења, ево како интернет реагује на успоне и падове (па, није било много успона, али схватате):

пре утакмице

Чим је утакмица почела, присутни на сцени нису могли да не примете да је Естадио Азтеца имао мирну атмосферу због ограничења капацитета.

Огден: Португал је сада више од Роналда
– Како изгледа постићи гол у Астеци: То одражавају играчи УСМНТ-а и Мексика

Стадион иначе прима 87.000 људи, али је Мексичка фудбалска асоцијација смањила капацитет на 50.000 због ЦОВИД-19 и ради боље контроле публике због забринутости због анти-геј повика који се често чују на утакмицама мексичке репрезентације.

Од учесника је затражено да прођу кроз систем бодовања под називом Фан ИД, који олакшава навијачима који крше правила да буду забрањени за будуће утакмице.

Међутим, постојала је барем једна америчка славна личност: глумац Овен Вилсон је био на утакмици да би подржао амерички тим. У међувремену, у Мексику, поп певачица Мијарес певала је мексичку националну химну.

минут 35

READ  Тајна страна Ендруа Вигинса коју фанови ратника не виде, према Брусу Фрејзеру

Утакмица је оживела у 35. минуту када Тимотхи Веахјурећи на десном боку, поред стативе за Цхристиан Пулисиц. Без тркача са њим, Пулишић је покушао један ударац левом ногом, али га је одбио голман Мемо Очоа.

То је на крају била најбоља шанса УСМНТ-а у првом полувремену. Пулишић је задао панику навијаче УСМНТ-а док је остао у представи, али се пробудио, иако врло опрезно.

У првом полувремену ниједна страна није вежбала ни контролу ни контролу меча, а било је и доста погрешних додира.

Мексико је извршио 72,5% својих пасова у првој половини, док су Сједињене Државе завршиле само 66,4%. Од четири ударца Мексика у првом полувремену, само један је био на голу. Американци су такође имали четири ударца, али су три убацили у оквир.

полувреме

Са резултатом 0-0 и ниједна страна није успела да дође до предности, друштвеним мрежама је требало мало времена да размисле о 45 минута фудбала које су сви управо гледали. Ово није било баш оно чему су се сви надали.

Минут 72

READ  Отворено првенство Француске - Ига Свиатек "блиста за Рафаела Надала" против Новака Ђоковића у популарном четвртфиналу

Ако је Пулишићев одбрани ударац из првог полувремена навијачима УСМНТ-а тешко да виде, Јордан Бивок Престигао га је у 72. Уз златну прилику за гол са средине шеснаестерца, Пивок је упутио његов ударац удесно.

Као што су реакције друштвених медија показале, УСМНТ ће вероватно имати предност од 1-0 у том тренутку.

завршни звиждук

На крају, тим УСМНТ се добро изборио са изазовом игре у гостима на Естадио Азтеца, и шансе су дефинитивно биле ту за победу.

Али то није био случај. А сада УСМНТ има још две утакмице да обезбеди бодове које су им потребне за пласман на Светско првенство. Следеће, САД се суочавају са Панамом у Орланду на Флориди, у недељу.