март 29, 2024

Шампион Шпаније напустио је Дејвис куп после пораза од Русије и Србије

Шампиони Шпаније напуштају Дејвис куп након што се Руска тениска федерација пласирала у четвртфинале узбудљивом победом у Мадриду.

Шпански двојац Марсел Гронољерс и Фелисијано Лопез морао је да победи у дублу да би Шпанију послао у Србију, али је пар Аслан Кардашив и Андреј Рубљов добио сет 4-6 6-2 6-4 и заузео прво место за Русију. Група а.

Шведска и Србија Новака Ђоковића су две од најбољих другопласираних, а два тима из групне фазе су ушла у последњих осам са најбољим победама и поразима.

Опширније: Чицибас је објавио своју слику у болници са чврсто везаним рукама

Шпанија је морала да победи у нерешеном мечу против Русије да би се пласирала у осмину финала, а 40-годишњи Лопез се повукао из сета и постао актуелни шампион, надмашивши своје године и заузео место петог играча света Рубљова. Савршен почетак у Мадриду.

Пре него што је Лопез победио 2-6 6-3 6-4, Рубљов је забележио своју 50. победу претходног дана.

Шампион УС Опена Данијел Медведев започео је други сет нерешеним резултатом 2-1 у другом мечу сингла против Пабла Карена Пусте, повевши са 4-0 за 11 минута и повео са 6-2.

Други број света, који је на крају победио у мечу тај-брејком и изашао кроз тај-брејк да би одлучио у дубл дивизији, завршио је тесну борбу да драматично оконча наде Русије да ће задржати титулу у Шпанији.

„Били смо веома блиски, али то није било довољно“, рекао је Лопез.

„Шта год да је, не желим да се правдам. Упркос бројним проблемима кроз које смо прошли, показали смо свима да смо спремни да се такмичимо у свакој ситуацији. То је веома разочаравајуће.“

READ  Серж Милинковић-Савић солидан учинак за Србију - вести Ман Јунајтеда и трансфер вести

Немачка је обезбедила прво место и четвртфинале у Групи Ф против Британије, у борби против Аустрије резултатом 2-1, док су Кевин Кравиц и Тим Пуетз освојили узастопне сетове у финалном финалу дублова.

Колумбија је победила Сједињене Америчке Државе са 2-1 у Торину и завршила на другом месту иза Италије у Групи Е, не успевши да заузме једно од најбољих другопласираних места пошто су 32 пута шампиони Сједињене Државе изашле са цвиљењем.

Хрватска, Казахстан и Британија су се раније у недељу пласирале у четвртфинале, при чему је тројац надмашио своје тимове, док је 28-струки шампион Аустралије испао.

Британија је лоше почела против Чешке, надајући се да ће завршити као прва у Групи Ц.

Дон Еванс је изгубио сингл против Томаса Мачака, пре него што је британски број један Камерон Нори изједначио, а пар у дублу Џо Солсбери и Нил Скубски освојио је узастопне сетове и изједначио 2-1 испред Француске.

Прва четвртина италијанског домаћина Хрватска почиње у понедељак у Торину, пре него што се Британци сутрадан сусрећу са Немачком у Инсбруку у Аустрији.