мај 5, 2024

Ђанис има трипл-дабл, али Пејсерси су прекинули победнички низ Бакса код куће

Свира

Индијана Пејсерси прекинули су низ од 15 утакмица Милвоки Бакса на домаћем терену победом од 122-113 у понедељак увече на Фисерв Форуму. Био је то рекордан низ за тим, који је последњи пут изгубио на свом терену 29. октобра од Атланта Хокса.

Пејсерси су остварили четврту узастопну победу након што су се вратили са минуса од 15 поена у две одвојене утакмице, од којих је друга била у трећој четвртини. Индијана (18-14) је била подстакнута својом другом јединицом, која је надмашила Баксе са 70-16 и видела да су Бен Матурин (25), Исаиах Јацксон (18), Ти Џеј Меконел (16) и Оби Топин (11) стигли до двоцифреног броја. Тајриз Халибуртон је био једини играч Индијане који је направио значајан утицај.

Са друге стране, Бакси су видели да су сви њихови стартери достигли двоцифрену цифру, али Дамиан Лиллард је био само 3-за-16 из поља свеукупно и 1-за-9 иза линије за три поена за 13 поена. Имао је и пет асистенција. Бек Малик Бизли је био 4-за-8 иза линије за три поена, али је имао проблема са фаулом.

Ђанис Антетокумпо је имао 30 поена, 18 скокова и 11 асистенција, Крис Мидлтон је додао 21 поен и шест асистенција, а Брук Лопез 21 поен и четири блокаде, али после тога није било много помоћи. Четири играча Бакса са клупе су отишла заједно са 6-за-19 (31,5%).

Пејсерси покушавају да уђу под кожу Бобија Портиса

У недељу, Боби Портис је упитан да ли ће бити било каквог преноса између ова два тима након живахног такмичења 13. децембра у којем је Портис избачен након што је добио две техничке грешке и укупно осам техничких грешака у игри.

Портис се насмејао и рекао да је 2024. нова година и да је фокус Бакса био на њима самима.

Можда је то тачно, али Пејсерси очигледно нису заборавили.

Ајзаја Џексон из Индијане је снажно ударио у земљу покушавајући да се одбије од Портиса у првој четвртини и одмах је устао да покуша да дође до Портиса, али су га саиграчи одмах приковали. Портис је позван због фаула на лопти, али се чини да се у репризи види рука Џексона Хока Портиса како скаче да добије лопту пре него што је снажно погођен. Пар има историју, а Џексону је Портис окрвавио нос када је нападач Бакса направио офанзивни потез у недавној утакмици.

READ  Утакмица Ливерпула и Реал Мадрида: Ажурирања уживо за финале Лиге шампиона 2022. док меч почиње због безбедносних проблема

Затим, у другој четвртини, бек Пејсерса Ти Џеј Меконел пратио је Портиса по терену после фаула над Беном Матурином. Портис је одгурнуо Меконела од себе док је одлазио, а Меконелу је дата техничка провера.

Можда је и успело, пошто је Портис фаулирао Меконела у четвртој четвртини, а затим дао неколико минута голману након звиждука да заради техничку грешку. Ово је седма техничка грешка Портиса ове сезоне.

Портис је завршио са осам поена при само шуту 4 од 12, укључујући оцену 0 за 4 иза линије од 3 поена. Имао је и пет скокова и четири личне грешке.

Гианнис Антетокоунмпо је имао трипл-дабл против Пејсерса

Рик Карлајл је НБА тренер од 1989. године и није могао да се сети некога за кога је планирао да игра, а ко је имао тако сталну доминацију против једног од његових тимова као што је Гианнис Антетокоунмпо недавно имао против Индијане.

Карлајл је могао да се сети само три утакмице као играч са таквом доминацијом, када су Бостон Селтикси играли са младим Мајклом Џорданом и Чикаго Булсима у плеј-офу 1986. Џордан је просечно постизао 43,7 поена при шуту од 50,5% уз 6,3 скокова и… 5,7 асистенција по утакмици у тим утакмицама. На тим мечевима је постигао 49, 63 и 19 поена.

„То је свакако велики задатак“, рекао је Царлисле о покушају да успори Антетокоунмпо.

Индијана је поново покушала у понедељак, а Антетокоунмпо се још једном показао превише за њих, постигавши свој 38. гол.и Има трипл-дабл у каријери и трећи у сезони са 30 поена, 18 скокова и 11 асистенција. Индијана је постала жртва четири од тих трипл-дабл и сада је изједначена са Домантасом Сабонисом из Сакрамента на 12. месту свих времена.

Али то су биле последње четири сезоне у којима је двоструки МВП преузео власништво над ривалима из Централне дивизије Бакса. Почевши од сезоне 2020-21 (12 мечева), 29-годишњак је постигао:

• 1 регистрациона ознака франшизе (64 поена)
  • 3 трострука дупла
  • 3 утакмице са најмање 50 поена
  • 5 утакмица са најмање 40 поена

Велики део те продукције дошао је са линије слободних бацања.

У претходне три утакмице против Индијане ове сезоне, Антетокоунмпо је ишао на линију слободних бацања 18, 13 и 32 пута. На питање пре утакмице како би његов тим могао боље да спречи толики одлазак у добротворне сврхе, Рик Карлајл је застао четири секунде пре него што је упитао: „Имате ли идеје?“

„Видите, његова величина је неоспорна“, наставио је Карлајл. „Проблеми које ствара су огромни. Настављамо да радимо на томе. Не постоји ниједна шема која се може доказати или која ће дефинитивно функционисати. Имају пуно пуцњаве око ње, а то такође отежава. Дакле, да.“

READ  Смешна статистика из победе Капиталса над Флиерсом од 9-2

Антетокоунмпо је у просеку имао 17,5 покушаја слободних бацања по утакмици против Индијане у последњих шест утакмица пре понедељка. На Нову годину, Пејсерси су били ефикаснији у проналажењу начина да то спрече пошто је Антетокоунмпо био 8-за-11 са линије.

Тајриз Халибуртон остаје доследан у Индијани

Након што је прошле сезоне први пут био ол-стар, Тајриз Халибуртон, рођен у Ошкошу, учинио је да та част сада изгледа рудиментарна и сада је у преговорима да почне у игри и заради НБА почасти као један од најбољих бекова у лиги. Ушао је у нову годину бележећи узастопне утакмице од најмање 20 поена и 20 асистенција у последње две утакмице и просечно 23,5 поена и 15,8 асистенција по утакмици у последњих шест такмичења.

Али Бакси су се рано фокусирали на њега, не само са беком Маликом Бизлијем, већ и са другим дефанзивцима, укључујући Ђаниса Антетокунмпа.

Халибуртон је имао само 3-за-10 у првом полувремену са осам поена, иако је имао шест асистенција и украдену лопту како би помогао свом тиму да остане у контакту са Баксима. Донекле је вредно пажње да су га Бакси такође натерали да направи две изгубљене лопте. Халибуртон је ушао у игру са десетак утакмица са две или мање изгубљених лопти (укључујући пет утакмица без изгубљених).

Међутим, шпиц је остао доследан, ништа није форсирао у другом полувремену — чак и када је његов тим поново заостајао 15 поена за мање од пет минута до краја у трећој четвртини. Уместо тога, направио је дугу вожњу која је на крају довела до тога да су Пејсери преузели вођство почетком четвртог периода.

Затим, са својим почетним дефанзивцем (Бизли) у проблему са фаулом дубоко у игри, Халибуртон је напао и постигао девет поена да би свом тиму донео победу и изборио серију сезоне над Баксима.

Халибуртон је завршио са 26 поена уз шут 11 од 22, 11 асистенција и девет скокова. Можда и најважније за његов тим, није вратио лопту после краја првог полувремена.

Пакс одаје почаст сенатору Хербу Колу минутом ћутања, на снимку

Пре дојаве, спикер Бакса Ерик Џенсен прочитао је почаст бившем власнику клуба и државном сенатору Хербу Колу, који је преминуо 27. децембра након кратке болести. На стадиону је одржан минут ћутања у знак сећања на Кола, који је био власник Бакса од 1985. до 2014. године и који је у неколико различитих прилика помогао да Бакси остану у Милвокију. Добио је шампионски прстен 2020. године и возио се у паради тима. Током првог тајм аута у првој четвртини, организација је затим пустила видео у знак почасти преминулом сенатору.

READ  Проширење ВНБА је усмерено на 16 тимова, каже комесар. Опције Портланда, Торонта и Филаделфије

5 бројева

3 Гианнис Антетокоунмпо је до сада ове сезоне имао прекршаје од 10 секунди након што је покушај слободног бацања у трећој четвртини поништен јер је трајао предуго.

8:32 Преостало време у првом полувремену када су Пејсерси извели једанаестерац захваљујући серији раних фаулова за које су Бакси тражили. Индијана је за то време шутирала 14-за-17 са линије слободних бацања, док је Милвоки добио звиждуке за 10 личних грешака у оквиру. Први фаул Индијане у четвртини дошао је при 5:39 и добили су три пута звиждуке. Делимично захваљујући слободним бацањима, Пејсерси су успели да избришу заостатак од 15 поена у првој четвртини и поведу чак шест у другој четвртини.

24 Техничке грешке које су играчи Пакса направили до сада ове сезоне.

131.5 Просек поена по утакмици за Баксе у децембру, када су имали 11-2. Ово је месец са највећим бројем поена у историји НБА лиге. Постигли су 130 или више поена у осам утакмица и 140 или више четири пута.

259.5 Више/мање поена, по БетМГМ. Тимови настављају да постављају рекорде у том погледу. ЕСПН је известио да је однос више/мање 7. децембра од 257,5 био највећи у НБА од 1991. Тада је утакмица од 13. децембра имала преко/мање од 258,5. Пејсерси су ушли у игру са првим нападом у лиги (126,6), док су Бакси били другопласирани (125,0).

више: Уз помоћ Херба Кохла, лични додир Бакса учинио је Милвоки правим местом и правим временом за Ђаниса Антетокунмпа

Шта се десило последњи пут када су Бакси играли са Пејсерсима?

Не само да је Антетокоунмпо постигао 64 поена, већ је било неколико жучних разговора након утакмице између различитих чланова сваког тима, а Антетокоунмпо је на крају прошао кроз тунел Пејсерса.

Кликните овде за детаљнији транскрипт онога што је довело до тих разговора.

Боби Портис је такође избачен у тој утакмици, а неколико играча Пејсерса је оцењено за техничке грешке.