април 28, 2024

Плеј-оф колеџ фудбала: Мичиген Волверинс и Вашингтон Хаскиси напредују до националног шампионата

ЦНН

Мичиген Вулверинс и Вашингтон Хаскиси пласирали су се на национално првенство у плеј-офу колеџ фудбала где ће се 8. јануара суочити у Хјустону у утакмици за титулу.

У полуфиналу у понедељак, број 1 Мичигена је победио број 4 Алабама Цримсон Тиде у продужетку 27-20 у Росе Бовлу, док је број 2 Вашингтона победио бр. 3 Тексас Лонгхорнсе са 37-31. У посуди за шећер.

Ево неколико нагласака из полуфинала у понедељак.

У тешком сусрету, Мичиген и Алабама су се нашли у нерешеном резултату 20-20 после регуларног дела, што је приморало такмичење познато као „Деда свих њих“ да иде у продужетке тек други пут у славној историји утакмице.

Након што је Блејк Корум из Мичигена постигао тачдаун и довео свој тим у предност, одбрана Вулверинса је зауставила квотербека Алабаме Џејлена Милроа на четвртом голу на линији од 3 јарде како би се пласирала у утакмицу националног шампионата 8. јануара у Хјустону.

Мичиген, који је постао први универзитетски фудбалски програм икада који је достигао 1.000 победа раније ове сезоне, тражиће своје прво национално првенство од 1997. године, када су Волверинси поделили титулу са Небраска Корнхаскерсима. НЦАА приписује Мичигену девет фудбалских шампионата, док Мичиген тврди 11.

Ово је трећа узастопна сезона да су Волверинеси стигли до колеџ фудбалског плеј-офа, али Мичиген није успео да прође у полуфинале у свакој од последње две године.

Национална титула за Мичиген учинила би сезону за памћење, која је изазвала контроверзу.

За почетак године, главни тренер Јим Харбаугх је суспендован на прве три утакмице тима, што је самонаметнута казна од стране атлетског одељења Мичигена због кршења НЦАА регрутовања. НЦАА, која има отворену истрагу о овом питању, вероватно би одлучила да дода додатне казне у овом случају.

READ  НХЛ трговински резултати: Џеси Пуљујарви добија нови почетак са Харикенсима

НЦАА је у октобру отворила другу истрагу против Волверинса због наводне крађе знакова, што је довело до суспензије и накнадне оставке фудбалског аналитичара из Мичигена Конора Сталиона и отпуштања тренера бекова Криса Партриџа.

Харбаугх је негирао да има било какво сазнање о било каквој шеми за крађу знакова других тимова, али је прихватио суспензију од три утакмице – чиме је укупан број утакмица ван Мичигенове линије порастао на шест.

Обе истраге НЦАА у Мичигену су у току.

Мичиген (14-0) је у понедељак као и целе сезоне предводио квотербек Џеј Џеј Мекарти, који је бацио Три додавања на додир Против Алабаме. Потенцијални пик прве рунде на НФЛ драфту 2024. завршио је 17 од 27 додавања.

Цорум је такође постигао први тоуцхдовн Волверинеса, а одбрана Мичигена је фрустрирала Милроеа отпустивши га пет пута у првом полувремену и шест пута укупно.

Волверинсима је и даље било потребно трчање од 75 јарди у тачдауну касно у четвртој четвртини да би изнудили продужетке, пошто је Корум решио офанзивне хероје, а одбрана се заглавила на крају утакмице пошто Мелро није имао где да иде када је потрчао на средину линије.

Цримсон Тиде је завршио сезону 12-2.

ПАСАДЕНА, Калифорнија - 01. ЈАНУАР: Џејс Меклелан број 2 из Алабама Цримсон Тиде слави након што је постигао погодак у 4. четвртини против Мичиген Вулверинса током полуфиналне утакмице ЦФП Росе Бовл на стадиону Росе Бовл 1. јануара 2024. у Пасадени.  (Фотографија Харри Хове/Гетти Имагес)

Вашингтон никада није заостајао у првом полувремену, повео је у три одвојена наврата. Али Тексас је имао одговор за сваки резултат, а два тима су у полувремену ушла нерешено 21-21.

Предвођени водећим квотербеком нације Мајклом Пениксом Јр., Хаскиси су постигли 13 неодговорених поена у другом полувремену и зауставили касни митинг Лонгхорнса да би освојили узбудљиву победу на Супердому у Њу Орлеансу, Луизијана.

READ  Дамар Хамлин је желео да прикупи 2.500 долара да купи играчке за Божић. Након срчаног застоја на стадиону, његови навијачи су донирали милионе.

Водећи са шест поена разлике са мање од минута до краја у четвртој четвртини, квотербек Лонгхорнса Квин Еверс је одвео напад у црвену зону, али његов покушај додавања четврти и 11 није био потпун у финалној игри утакмице.

Пеникс Јр., финалиста Хеисман Тропхија, завршио је 29 од својих 38 покушаја додавања и завршио са 430 јарди и два тачдаун додавања у игри. Његови додаци од 430 јарди су други по броју додавања икада у полуфиналу плеј-офа колеџ фудбала, иза 493 јарда Џоа Бароа 2019.

Попут Мичигена, Вашингтон Хаскиси су стигли до полуфинала са резултатом 13-0 и велики део свог успеха може се приписати Пениксу Јр.

1. јануара 2024;  Њу Орлеанс, Лос Анђелес, САД;  Тат-енд Тексаса Лонгхорнса Ја'Тавион Сандерс (0) трчи са лоптом током друге четвртине против Вашингтон Хаскиса у полуфиналној утакмици за фудбал колеџа Сугар Боул 2024. у Цезарс Супердому.  Обавезни кредит: Јохн Давид Мерцер-УСА ТОДАИ Спортс

Пеникс је био сигуран да иде у Сугар Бовл пре победе тима.

„Нећу да лажем, њихова Д-линија је добра. Али у исто време, нису играли нашу Д-линију. Бретт МцМурпхи. „Играју добру лопту, али не кажем да играмо на Д-линији за 49ерсе или Д-линији за Еаглесе, тако да ћемо бити добри.

Хаскиси ће следеће играти против Мичиген Вулверинса у утакмици националног првенства у колеџ фудбалу плеј-офа 8. јануара на НРГ стадиону у Хјустону, Тексас.

Вашингтон, који би требало да напусти Пац-12 конференцију после сезоне, такмичиће се за прву титулу националног шампиона у програму од 1991. године, када су Хаскиси поделили титулу са Мајами Харикенсима. тхе Национални универзитетски атлетски савез Уместо тога, Вашингтону се приписује једно првенство у Националној фудбалској лиги Хаскији тврде два.