мај 14, 2024

Ђоковићева Србија победила Кину, САД Британију-Синхуу

Српски Новак Ђоковић (1., с)/Олга Даниловић (2., с) позирају са Кинезом Џенг Ћинвеном (2., десно)/Џанг Џижен (1., десно) током Јунајтед купа 2024. у Перту, Аустралија, 31. децембра 2023.

Перт, Аустралија, јануар 1 (Синхуа) — Најбоље рангирани Новак Ђоковић победио је 58. тенисерку света са 6-3 6-2 за 72 минута пошто је Србија победила Кину са 2-1 на Јунајтед купу. Поражена у сетовима. , док је Америка наставила одбрану титуле победом над Британијом.

„Био сам мало зарђао на почетку. Био сам ван темпа у првих пет, шест утакмица“, рекао је Ђоковић, који јури рекордну 11. титулу на Аустралијан опену, после меча Групе Е.

Он (Џанг) је добро сервирао и нема шта да изгуби“, додао је Ђоковић.

У женском синглу, 15. тенисерка света Џенг Ћинвен оживела је Кину победом од 6-4, 6-2 над 119. тенисерком света Олгом Даниловић.

21-годишња Џенг је наставила свој импресиван почетак сезоне када је Кина запањила шампионку Вимблдона Маркету Вондроусову победом од 3-0 над Чешком Републиком у отварању групе 30. децембра 2023. године.

Био сам под притиском да победим, али сам играо добро и срећан сам“, рекао је Џенг.

Након победе у синглу, удружио се са Џангом да се суочи са Даниловићем/Ђоковићем у мечу мешовитих парова, али је изгубио са 6–4, 1–6, 10–6 нешто пре поноћи.

У ранијем мечу у Перту, Британка Кејти Болдер је запањила 5. тенисерку света Џесику Пегулу и остварила највећу победу у каријери, али је Британка пала са 2-1 од браниоца титуле САД.

Боулдер, 56. број света, вратио се из сета и дуплог квара је невероватно победио 5-7, 6-4, 6-4. Била је то прва победа 27-годишњака у каријери против противника из првих пет.

READ  Србија забрањује путовање без виза за индијске путнике од 1. јануара 2023. године

Међутим, десети тенисер света Тејлор Фриц победио је Камерона Норија са 7-6 (5), 6-4 над Аустралијанком Алексом де Минауром у три сета на дан отварања турнира.

„Увек је битка са игром и било је веома близу на крају првог сета, али сам задржао свој сервис у другом сету“, рекао је Фриц. „Осећао сам се јако болесно и претерао сам са шутом, али сам прошао кроз то.

Фриц је имао неке бриге након што се борио са четворком, али је био партнер Пегули у мешовитом дублу пошто су победили Болдера и Нила Скупског са 1-6, 7-6, 10-7.

Канада је своју кампању започела победом од 2-1 над Чилеом у Групи Б у једином мечу у Сиднеју трећег дана.

Финалисткиња УС Опена 2021. Лејла Фернандес из Канаде победила је Данијелу Сегел са 6-2, 6-3 за 73 минута.

21-годишњи Фернандез, који се налази на 35. месту, доминирао је у мечу и пет пута је направио брејк.

„Први меч у сезони… било је нервоза, али ми је драго што сам успео да се носим са тим“, рекао је он.

Без њиховог мушког аса Фелик Аугер-Алиассиме, Канадски 314. Стивен Дајс пао је од 19. играча света Николаса Џерија резултатом 7-5, 6-4.

Али Фернандез се појачао у одлучујућем мешовитом дублу и удружио се са Дизом да би победио Секула и Томаса Бариоса Веру у трилеру од три сета 7-5, 4-6, 10-8.

Нема ноћне сесије у Сиднеју због чувеног градског ватромета за Нову годину.

У четвртом мечу Пољска тражи другу узастопну победу када прва тенисерка света Ика Свидек игра против Шпаније, док ће Сједињене Државе у Перту играти против домаћина Аустралији.

READ  Турска разматра српску подружницу за МРО у потенцијалном уговору са Ер Србијом

Хрватска против Норвешке и Француска против Немачке у Сиднеју.

Кинези Џенг Ћинвен/Џанг Жижен (десно) реагују током промене у утакмици Групе Е између Кине и Србије на Јунајтед купу 2024. у Перту, Аустралија, 31. децембра 2023. (Фото: Зхоу Дан/Синхуа)

Јан. Српски Новак Ђоковић (десно) прави селфи са Џолијем после меча Групе Е између Кине и Србије на Јунајтед купу 2024. у Перту, Аустралија, 1. априла 2024. (Фото: Џоу Тан/Синхуа)

Србијанци Новак Ђоковић/Олга Даниловић славили су након победе над Кинезима Џенг Ћинвен/Џанг Џичен у мечу мешовитих дубл током меча Групе Е између Кине и Србије на Јунајтед купу 2024. у Перту, Аустралија, 31. децембра 2023. (Фотографија Џоу Дан/Синхуа)

Ву Ди из Кине на конференцији за новинаре после утакмице Групе Е између Кине и Србије на Јунајтед купу 2024. у Перту, Аустралија, 1. јануара 2024. (Фото: Зхоу Дан/Синхуа)

Кинез Џенг Ћинвен на конференцији за новинаре после утакмице Групе Е између Кине и Србије на Јунајтед купу 2024. у Перту, Аустралија, 1. јануара 2024. (Фото: Зхоу Дан/Синхуа)