април 28, 2024

Јунајтед куп: Зенг ремизира Кину након што је Ђоковић победио на отварању за Србију

Перт, 31. децембар (ИАНС): 15. тенисерка света за жене Џенг Ћинвен је у новој сезони забележила резултат од 2-0 победом од 6-4, 6-2 над 119. рангираном Олгом Даниловић на Јунајтед купу у Перту. Победа је послала нерешену Групу Е између Кине и Србије у одлучујући микс пар.

Зханг ће се придружити Зханг Зхизхену са шансом да пошаље Кину (1-0) у четвртфинале Јунајтед купа, пошто је већ савладала Чешку 3-0 другог дана, Србија ће се надати победи у првом мечу. Остатак изједначења и окршаја лежи на плећима Даниловића и Новака Ђоковића.

Након што је 1. тенисер света Ђоковић отворио нерешен резултат против Жанга резултатом 6-3, 6-2, Џенг се суочио са мечом који је морао да победи против Даниловића. Џенг је остала хладна да задржи 22-годишњу Српкињу на одстојању, победивши актуелну шампионку Вимблдона Маркету Вондроусову у три сета у свом уводном мечу.

У покушају да оствари своју трећу победу у првих 20 у каријери, Даниловић је скочио у вођство од 2-0 и био је на бод од вођства од 3-0 почетком првог сета. Зхенг се вратио у наредна четири гема са налетом форхенд винера.

Чинило се да је кинеска звезда заувек повратила замах, али је Даниловић наставио са притиском. Пошто је Зенг повео први сет са 5-4, Даниловић је имао две шансе да изједначи сет.

Џенг је узвратио одлучно, одбацивши Даниловићеве шансе и освојио сет од 61 минута са 11 минута игре и дошао до бекхенд винера.

У другом сету, Зенг је повео са 4:0 и осмим асом у мечу закључио победу после 1 сат и 37 минута.

READ  Обожаваоци су предвидели да би Србија коначно могла да буде тамни коњ на Евровизији 2022

АТП број 1 Ђоковић је раније победио Жанга са 6-3, 6-2 и довео Србију до вођства од 1-0 у групном окршају са Кином у Перту. Ђоковић је био солидан у свим аспектима своје игре док је крстарио до победе од 74 минута у свом првом Лекус АТП мечу са Жангом.

Ђоковић је искористио три од својих седам брејк лопти како би забавио Србина у РАЦ Арени. Сада има 17-1 на отварању сезоне од почетка 2007.

Био сам мало зарђао на почетку, мало ван ритма у првих пет-шест утакмица, али то је нормално“, рекао је Ђоковић. „Када не играте званични турнир дуже од месец дана, потребно је неко време да се мотори покрену, а он је добро сервирао. „Кад год сам морао да се извучем из проблема на 15/15 или 30/30 у сервис гемовима, мислим да је мој сервис био бољи“, рекао је Ђоковић.