Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Џенг је победио Даниловича;  Србија јуриша на Кину у Перту

Џенг је победио Даниловича; Србија јуриша на Кину у Перту

Србија је своју кампању у Јунајтед купу отворила победом од 2-1 над Кином у Перту у недељу. Победом је Србија повела са 1-0 у Групи Е и ремизирала са Кином 1-1.

Бр. 15 Зхенг Кинвен је у новој сезони остварила резултат од 2-0 након што је победила 119. бр. Олгу Даниловић са 6-4, 6-2 у другој утакмици. Победа је послала нерешену Групу Е између Кине и Србије у одлучујући мешовити дубл, где су Новак Ђоковић и Даниловић победили са 6-4, 1-6. [10-6] Пре него што сатови откуцају поноћ да уведу Нову годину.

„Било је на мојој листи број 1 да играм са Новаком и победим. Веома сам срећан”, рекао је Даниловић суду. „Хвала свима што сте остали са нама и што сте били овде на Нову годину. Био је то невероватан меч. Знам да сам дао све од себе и заиста сам срећан што ћу овако завршити 2023.

ПОГЛЕДАЈТЕ: Зенгов форхенд диск руши Ђоковића у мешовитом дублу.

Зхенг се суочио са мечом који је обавезан да добије против Даниловића након што је изједначио са 1. тенисерком света АТП Џанг Зичен победом од 6-3, 6-2. Џенг је остала хладна да задржи 22-годишњу Српкињу на одстојању, победивши актуелну шампионку Вимблдона Маркету Вондроусову у три сета у свом уводном мечу.

У покушају да оствари своју трећу победу у првих 20 у каријери, Даниловић је скочио у вођство од 2-0 и био је на бод од вођства од 3-0 почетком првог сета. Зхенг се вратио у наредна четири гема са налетом форхенд винера.

Чинило се да је кинеска звезда заувек повратила замах, али је Даниловић наставио са притиском. Пошто је Зенг повео први сет са 5-4, Даниловић је имао две шансе да изједначи сет. Џенг је узвратио одлучно, одбацивши Даниловићеве шансе и освојио сет од 61 минута са 11 минута игре и дошао до бекхенд винера.

READ  Абхимању Пураник освојио Прву лигу Србије 2022 за ЗМАЈ - Београд

У другом сету, Зенг је повео са 4:0 и осмим асом у мечу закључио победу после 1 сат и 37 минута.

Кина чека резултат групног финала у уторак између Србије и Чешке у покушају да се пласира у четвртфинале на свом дебију на турниру. Победник сваке од шест група иде у четвртфинале, а додатно место у сваком граду се додељује најбољем другопласираном у том граду.

Позиција земље у групи је одређена бројем освојених и одиграних нерешених резултата. Ако су две екипе изједначене, редослед тимова (по редоследу приоритета) се одређује према: највише победа у мечу (сингл и дубл), затим највећем проценту добијених мечева, затим проценту добијених сетова и гемова.