мај 2, 2024

Пертх |  Кина је победила САД, Велику Британију и Србију

Пертх | Кина је победила САД, Велику Британију и Србију

Велика Британија није успела да избегне пораз Јунајтед купа у Перту пошто је поражена од браниоца титуле САД са 2-1, док је Србија победила Кину са 2-1.

Осећао сам се као да сам свирао неке добре ствари. Имам много самопоуздања од тога; Урадио сам посао претходне сезоне и био сам веома задовољан. Осећам се као другачији играч него пре годину дана. Желео сам да постигнем неки успех на ранг листи. Катие Боулдер

Мешовити тимови из 18 земаља тренирају за Аустралијан опен у Перту и Сиднеју, који играју у формату који укључује мушке и женске синглове и мешовите парове.

Тим САД победио је Британију у кључној одлуци у мешовитом дублу након што су Џесика Пегула и Тејлор Фриц победили Кејти Болдер и Нила Скупског 1-6 7-6(4). [10-7].

Раније, трећег дана турнира мешовитих тимова, Британски број 1 Боулдер је до сада освојио Јунајтед куп победом 5-7 6-4 6-4 над Пегулом у мечу Групе Ц.

Након што је пре 12 месеци водио САД до титуле у првом издању турнира, Пегула је тражио једноставнију победу како би отворио одбрану титуле Американаца, претварајући заостатак од 4-2 у првом сету у 7-5, 3- 0 вођства након што је спасио 3 сет лопте при 4-5 и освојио 6 узастопних гемова.

Боулдер је узвратио из сета и дуплог брејка, а после 2 сата и 44 минута освојио је својих првих 5 у свом 7. покушају.

После прва два сата игре и два подељена сета, Пегула је направио брејк на сервис да би отворио одлучујући меч, али је Поултер одмах реаговао и није могао да узме ниједну брејк лопту све док Британац није имао шансу од 30-40 у 8. гему.

Иако није успео да избори победу, није га требало порећи и помогао је Болдеровој ствари тако што је направио брејк по 8. и последњи пут, погодивши 20 форхенд винера и постигао 23 од 30 поена.

„Осећао сам се као да сам одиграо неке добре ствари“, рекао је Боулдер касније. „Имам много самопоуздања из тога; Урадио сам посао претходне сезоне и био сам веома задовољан.

„Осећам се као другачији играч него што сам био пре годину дана. Желео сам да остварим неке победе на ранг листи.

© Вилл Русселл/Гетти Имагес

Пошто је Енглеска победила домаћина Аустралију са 2-1 у њиховом првом двобоју два дана раније, изгледало је као да ће победа Камерона Норија после меча у мушком синглу довести тим у четвртфинале, али је Фрицов одлазак одржао САД у животу. Британац, 7-6(5) 6-4, осветио се за прошлогодишњи пораз мешовитог тима британском леворуком.

Фриц и Нори су се састали 14. пут у каријери, разменивши тешке ударце у врућим условима Перта.

Фриц је узвратио на вођство од 4-1 у првом сету и постигао погодак у тај-брејку, а онда је у 9. гему зарадио одлучујући брејк и напредовао после сат и 47 минута.

Светски број 10, који је током меча добио медицинску помоћ на левој бутини, сада води Норија са 8-6 у њиховом рекорду.

Све се свело на мешовите парове, којима је Британија доминирала у првом сету, али су се САД поново потврдиле и вратиле у другом, а Пегула и Фриц су освојили сет у брејкеру, а затим наџивели Болдера. & Скупски у тај-брејку меча.

Могло је да се испостави другачије да су Британци држали живце у кључним тренуцима, али су Американци победили резултатом 2-1.

САД могу да се пласирају у четвртфинале ако у понедељак увече победе Аустралију, а победник групе Ц пласираће се у четвртфинале у Перту.

Велика Британија је ушла у последњу групну фазу са резултатом 1–1, победивши Аустралију са 2–1, коју је предводио Алекс де Минаур, и морала је да победи САД да би имала било какву шансу за напредовање.

Србијанци Новак Ђоковић и Олга Даниловић победили су Кинезе Џенг Ћинвена и Џанга Џичена у мечу мешовитих парова у Перту у недељу увече.

© Паул Кане/Гетти Имагес

Новак Ђоковић се први пут увече појавио када се Србија састала са Кином у Групи Е.

Први светски број Зханг Зицхен 6-3 6-2 довео је Србију у вођство од 1-0 у нерешеном резултату док је крстарио до победе у свим аспектима своје игре у 74 минута. Његов први сусрет са Кинезима.

READ  Шампион УС Опена Новак Ђоковић расплаче се док добија херојску добродошлицу кући у Србији

„Сјајно је вратити се у Перт“, рекао је Ђоковић пре него што се обратио публици. „Нова година је за само неколико сати, тако да заиста ценим што сте дошли да прославите Нову годину са нама на суду.

„Прошло је 10 година откако сам у Перту и овај стадион је дефинитивно један од најбољих на којима сам икада играо, споља и изнутра.

„Очигледно је Аустралија моје најсрећније место. Мелбурн је место где сам имао највише слемова и желим да се вратим. Такође ми недостаје играње у Перту.

Ђоковић је искористио 3 од својих 7 брејк лопти како би усрећио Србина на РАЦ Арени и сада има 17-1 на отварању сезоне од почетка 2007.

Био сам мало зарђао на почетку, мало ван ритма у првих пет-шест утакмица, али то је нормално“, рекао је Ђоковић. „Када не играте званични турнир дуже од месец дана, потребно је неко време да се мотори покрену, а он је добро сервирао.

„На 15-15 или 30-30 у мојим сервис гемовима, кад год сам морао да се извучем из невоље, нашао сам добар сервис.

Џенг Ћинвен је ремизирао Олгу Даниловић након што је Новак Ђоковић победио Џанга Ђичена у првом мечу у синглу између Кине и Србије.

Изједначење мешовитих дублова је довело до изједначења када је Ченг Ћинвен изједначио Кину када је 15. светска бројка у новој сезони повела са 2-0 победом од 119, 6-4 6-2 над Олгом Даниловић.

Пошто је у другом дану већ победила Чешку са 3-0, Кина је морала да победи како би одржала наде Јунајтеда да ће Куп послати у четвртфинале.

Зенг је у свом уводном мечу победила актуелну шампионку Вимблдона Маркету Вондроусову у 3 сета и задржала је хладнокрвност како би 22-годишњу Српкињу држала на одстојању.

Жељајући за своју трећу победу у првих 20 у каријери, Даниловић је стигао до вођства од 2-0 и нашао се на поен од вођства од 3-0 у првом сету пре него што је Зхенг узео наредна 4 гема. Налет форхенд винера.

READ  Индустријска производња Србије у мају порасла 1,5 одсто - Српски монитор

Чинило се да су Кинези вратили моментум, али Даниловић је наставио са притиском и Србин је имао две шансе да изједначи сет пошто је Џенг повео први сет са 5-4.

Џенг је узвратио одлучно, одбацивши Даниловићеве шансе и освојио сет од 61 минута са 11-минутном игром и освојио га бекхенд винером. Осми ас меча после сат и 37 минута.

Србијанци Олга Даниловић и Новак Ђоковић (десно) победили су Кинезе Џенг Ћинвена и Џанга Џичена у мечу мешовитих парова пре поноћи на Нову годину у Перту.

© Цолин Мурти/АФП преко Гетти Имагес

Нерешено 1-1, Џенг и Зханг су се сусрели са Даниловићем и Ђоковићем у одлучивању док је сат откуцавао Нову годину.

За трен ока, Даниловић и Ђоковић 6-4 1-6 обезбедили су да тим Србије дочека долазак 2024. године са осећајем победе. [10-6] Победа над Зханг & Зхенгом је обезбедила успешан деби у Јунајтед купу за њихову земљу на РАЦ Арени.

Даниловић и Ђоковић освојили су 7 од последњих 10 поена и тако забележили победу од 1 сат и 27 минута и донели Србији победу од 2-1 у нерешеном резултату у Групи Е нешто пре поноћи.

„Било је на мојој листи број 1 да играм са Новаком и победим. Веома сам срећан“, рекао је Даниловић у судском интервјуу у Србији. „Хвала свима што сте остали са нама и што сте били овде на Нову годину. Била је то невероватна трка, знам да сам дао све од себе и заиста сам срећан што ћу овако завршити 2023.

Ђоковић је додао: „Био је то веома тежак меч против кинеског тима у форми. Добили су први нерешен резултат са 3-0 и обојица су били бољи играчи у синглу и дублу. Успели смо да преокренемо. Олга је држала ту, одржавала расположење и била је веома добра у тајбрејку.

„То је само три или четири минута [until midnight]како би било да заједно дочекамо Нову годину?“, упитао је Ђоковић. „Сачекај мало, имамо ди-џеја који пушта музику, хајде да одбројимо за неколико минута и прославимо заједно…“