мај 4, 2024

Хрватице су победиле Србију и пласирале се у четвртфинале Европског првенства у ватерполу

(Фото кредит: Европска аквакултура/Анико Ковач)

У Ајндховену, женска репрезентација Хрватске остварила је изузетан повратак и победила Србију са 11-8 у осмини финала Европског првенства.

Победа је уследила након што је Хрватска изгубила 7-4 на полувремену. Хрватска ватерполо репрезентација се победом пласирала у четвртфинале, које је сутра од 16 часова требало да се суочи са европским шампионом Шпанијом.

Србија је водила са 3-1 у првој, 5-3 и 6-4 у другој четвртини. Међу хрватским играчима владала је блага тензија, с обзиром на претходна три дана и три одлучујућа пораза, додуше од много јачих противника. У међувремену, Србија је ушла самоуверено са три победе.

На почетку треће четвртине Србија предвођена Милићевићем повећала је вођство на 7-4. У то време је постојала забринутост око исхода. Међутим, ако је било страха међу гледаоцима, није било међу хрватским екипама. Била је мала хрватска бура – на крају треће четвртине Брнетич и Магдалена Бутић смањиле су заостатак на један гол (7:6).

На почетку другог дошло је до преокрета. Јелена Бутик је изједначила (7:7), а уследила је контра Еве Росић (8:7). То је било наше прво вођство са тачно 5,59 минута до краја. Србија је изједначила резултат (8:8), али је у последња два минута постигла три узастопна гола (Ј. Будић 2 и Рогић) и Хрватска је забележила запажену победу.

Киара Пренетић:

Надали смо се да ћемо се врло брзо одлепити и почетак утакмице је био изазов за нас. Ипак, јасно смо се договорили – утакмица траје 32 минута и не може се одустати ниједног тренутка. Ово је резултирало успехом. Јако добро познајемо српске играче јер се често суочавамо; Конкуренција је веома оштра, што отежава ове мечеве. Пошто се познајемо тако добро, тешко је изненадити.

Бруно Сапиони, хрватски тренер:

READ  НИС истиче трансформацију малопродајне мреже у Србији

Није нам лако доћи до три пораза против њихове три победе. Осетили смо ту тензију, али наш тим има невероватну хемију. И кад смо заостајали, чували смо веру и нисмо спуштали главу. Ова игра је то показала. На 7:4 за Србију, њихови играчи су се већ смејали и тада смо схватили да их имамо. Тако сам срећан због ових девојака и надам се да ће их ово још више инспирисати.