мај 3, 2024

Србија даје тон, Румунија отме кључну победу

Првог дана друголигашких утакмица није било изненађења. У Загребу је Србија победила Израел, а Немачка је успела да превазиђе неке потешкоће да победи Малту. У Дубровнику је Словачка победила Словенију, док је Румунија у кључном мечу победила Холандију.

Група Ц (Загреб): Србија – Израел 22-1, Немачка – Малта 18-13
Група Д (Дубровник): Словачка – Словенија 11-7, Холандија – Румунија 8-12

Да је дошло до лошег времена за 'Малхура' као што су Срби пропустили да уђу међу осам најбољих на Европу, то би сигурно био Сплит 2022.

Са појавом дводелног дизајна, њихове лоше перформансе су их гурнуле у доњи део за ово издање и ужасне вести за њихове конкуренте.

Убрзо је постало јасно да њихова златна генерација и даље није тако вероватно да ће освојити олимпијске круне као претходних година, али у следећем великом такмичењу су се пласирали у полуфинале на светској сцени. У Фукуоки, остављајући за собом подељену беду.

Да би поставили тон овде у Загребу, једноставно су одували Израелце.

Чак и када су се састали на дан отварања („по старом“) у Сплиту није била изједначена утакмица, а Срби су победили новајлије са 18–3; 15 месеци касније меч је ипак пропао.

Статистика прича: није укупан број шутева показао разлику (35-16), већ они у гол: 31-5, прави показатељ колико су Срби били озбиљни у одбрани.

Израел је постигао једини гол након пенала 1:26 у трећи и повећао резултат од 15-0.

Други сусрет у Загребу произвео је избалансиранију битку – што је било помало изненађење јер су неки очекивали да ће Малта дуго остати уз Немце.

READ  Ухваћено камером: Хрватска 'шенгенска' граница са Србијом

Одбрамбени играчи су 'стигли' у базен са осам минута закашњења, а у првој трећини је било 11 голова, док су Немци повели са 6-5, али је Малта у лудом финишу пре полувремена заостајала са 8-6, уз три постигнута гола. За 35 секунди, били су нерешени 9-9.

Ситуација је почела да се окреће када је немачки голман Феликс Бенке, који је већ замењен у првој трећини, али враћен у другом полувремену, извео серију одбрана.

Заустављање шутева на ударцима леђа у леђа отворило је врата Немцима, који су кренули у серију од 5-0 после 10-10 која је одлучила о исходу.

Они могу да задрже тај заостатак до краја турнира и победа би им могла донети шансу у цроссовер мечу са ривалом из прве дивизије.

Кредит: Еуропеан Акуатицс

У Дубровнику је Словачка почела на фаворизован начин, пошто су после осам минута повели против Словеније 5-2.

Међутим, наредних осам минута није било ништа друго до борба фаворита против аутсајдера.

Словенија, која сада самостално учествује (у Сплиту би могли да се прикључе на терен после суспензије Руса), забележила је благи пад морала Словака јер су направили шест великих грешака (ниједна у првој четвртини), док су направили петорицу. -досуђени и нису успели да постигну погодак. Досуђен је једанаестерац тако да је на полувремену остало 5-3.

Било је 5-5 у трећем, уз додатак и пенал, онда је Марек Ткач прекинуо лошу серију своје екипе и постигао 6-5 после 10:56 минута.

Три одличне одбране Томаша Хоферике у ман-довновима одиграле су кључну улогу у овој фази пошто су Словаци успели да поправе заостатак од два гола пре последњег периода.

READ  Упркос изазову за 2022, извоз воћа из Србије расте

И у четвртој утакмици су обновили своју игру, додајући још четири гола како би осигурали резултат без стреса.

Румунија и Холандија су направиле трилер у Сплиту са резултатом 12-12, тако да је време за још један велики окршај.

Румуни су рано ухватили плиму и иако су се Холанђани вратили са 1-3 на 3-3, убрзо су поново изгубили резултатом 4-6 и приморани да уђу у игру.

Били су у стању да остану близу неко време, а после 5-8 и даље су постигли два за 63 секунде, међутим, гол за човека касно у трећем, а затим шут са 6 метара 24 секунде пре него што је зујалица постигла резултат 7-10. За Румунију са осам минута до краја.

Још један ударац са 6 метара у четвртом минуту, Влад Георгесцу, повећао је заостатак на четири гола и Холандија није имала шансе.

Заиста, борили су се испред и нашли задњи део мреже осам минута касније, док је Румунија извела чист гол како би обезбедила три најважнија бода.