мај 18, 2024

Изађи из плеј-офа НБА лиге у петак: Маверикси су избацили Клиперсе.  Игра Магиц Повер 7

Изађи из плеј-офа НБА лиге у петак: Маверикси су избацили Клиперсе. Игра Магиц Повер 7

Написали Џош Робинс, Џо Вардон, Тим Кејто и Лу Мареј

Далас Маверикси су у петак увече победили Лос Анђелес Клиперсе са 114-101 и пласирали се у полуфинале Западне конференције.

Лука Дончић је предводио Далас у првом полувремену својим изванредним асистенцијама – завршио је са 13 асистенција – док је колега Кајри Ирвинг осветлио Америцан Аирлинес Арену својим сјајним голом у другом полувремену, који је завршио са 30 поена и пет тројки. .

Ниједан стартер Клиперса није постигао више од 18 поена, а Џејмс Харден и Пол Џорџ су комбиновано шутирали 11 од 34 из игре и 2 од 16 из 3 у утакмици плеј-офа.

Маверикс 114 Клиперс 101

Серија: 4-2, Маверикси воде

Далас води елитну одбрану у наредно коло

Маверикси иду у полуфинале конференције по други пут у три сезоне. Тим је дошао до ове тачке са елитном одбраном, оном коју је тим стално градио свој списак како би створио и обезбедио штедљивост неопходну да извуче своје две звезде. У шестој утакмици у петак, Далас је завршио утакмицу са добрим делом одбране, чак и када се играч франшизе, Дончић, мучио са својим ударцем.

Дончић је завршио са 28 поена уз само 9 од 26 шутева и 1 од 10 који је покушао иза линије за три поена. Али зато је Далас добио две звездице, а Ирвинг је постигао 30 да би помогао да серијска победа Даласа претвори у победу која је била на дохват руке током целог другог полувремена.

Постоје три питања у вези са предстојећом серијом Даласа против Оклахома Сити Тандера, која почиње у уторак. Прво, Далас има већу величину откако је преузео Данијела Гафорда, који је дебитовао за Мавериксе са клупе против Тандера у фебруару, забележивши 19 поена и девет скокова. Роокие Центер Дерецк Ливели ИИ није играо у тој утакмици, али обојица сада формирају застрашујућу ротацију центра са две главе, врсту физичке величине која је била главна слабост Тандера целе сезоне. Може ли Далас доћи до предности са поенима друге шансе и офанзивним скоковима?

Друго, Оклахома Сити је имао највише изгубљених поена у лиги у регуларној сезони, док је напад Даласа био четврти најнижи у лиги. Ко добија ту битку?

И треће, Дончић се мучио са шутом током целе серије и није био МВП ниво чак ни када је то надокнадио сјајним дефанзивним напором. Али сигурно ће, у неком тренутку, погодити Тандера, зар не? — Тим Кејто, Маверикси су победили писца

Промене састава предвиђале су катастрофу за Клиперсе

Победа Клиперса у овој серији дошла је са Амиром Кофијем који је стартовао уместо Кавхи Леонарда. Пошто Леонард није могао да игра добро или уопште није могао да игра добро због упале десног колена, стартна тачка у нападу наспрам Ол-стар Џорџа била је вајлд карта у стартној петорци.

READ  Дерек Кар се бори са сузама на подијуму након што су Рејдерси изгубили од Колтса

Пета утакмица је била својеврсна прекретница. Кофи се у почетку мучио, постигао је само 3 поена уз 6 голова из игре. Тренер Клиперса Тиронн Луе га је извукао почетком треће четвртине. Касније у трећој четвртини, ПЈ Такер је вратио серију кући након четири ДНП-ЦД-а.

Такер је вероватно био најмање ефикасан играч са било каквим пројекцијама ове сезоне. Клиперси су били бољи са 1,9 поена по утакмици са Такером на паркету. Једини играчи са лошијим плус-минусом за Клиперсе ове сезоне су КЈ Мартин (одигране 2 утакмице), Коби Браун (новајлија), Ксавијер Мун (двосмерни уговор) и Брендон Бостон млађи (ретко коришћен). Клиперси су имали 11-17 када је Такер играо ове сезоне.

Али ако је променио стартну поставу пре шестог меча. Није открио идентитет тима који ће играти пре утакмице, али уместо да иде са Норманом Пауелом да помогне нападу или Раселом Вестбруком да помогне одбрани и можда да Џорџ и Харден дају први гол, изабрао је Лу Такера. .

Била је то непосредна и предвидива катастрофа. Недостатак тимског атлетизма био је одмах очигледан, пошто су Клиперси дозвољавали офанзивни скок за офанзивним скоком и погинули су у борби за посед.

У време када је Такер изашао први пут, Клиперси су били у губитку 20-10 са 4:45 до краја прве четвртине. Са Такером на клупи до краја првог полувремена, Клиперси су успели да изједначе на 52 на полувремену. Пауел је повео са 19-6 у коначних 6:11 друге четвртине.

Али Туцкер је био ту да почне друго полувреме. Даласу је било потребно 108 секунди да створи вођство од 8-0 за почетак треће четвртине, која је укључивала брзе брејкове и прве тројке у игри за претходно неефикасног Дончића и раније невидљивог Ирвинга. Такер није напустио паркет у трећој четвртини до 4:25, а Клиперси су изгубили 74-63 упркос нерешеном резултату на полувремену. Далас је надиграо Клиперсе са 21 поеном у Такеровим минутама кроз три четвртине.

На несрећу Клиперса, Такер је утакмицу завршио са 8 поена, 2 скока, 3 изгубљене лопте и 5 фаулова, од којих је најгори био 4 поена Ирвингу. Клиперси нису играли довољно добро после полувремена са Такером на паркету или ван њега, али то што су били у раним рупама за почетак оба полувремена осудило је Клиперсе на пропаст и убрзало крај сезоне. — Лу Мареј, Клиперси су победили писца

серија: 3-3

READ  Џош Доналдсон из Јенкија није одлучио да ли ће играти 2024. године

Магиц појачава њихов састав

Пошто је Гери Харис изашао, тренер Меџика Џамал ​​Мозли изабрао је у 6. утакмици да започне исту топ поставу коју је ангажовао да заврши игру 5: Јален Сагс, Франц Вагнер, Џонатан Ајзак, Паоло Банчеро и Вендел Картер млађи.

Сви осим Суггса имају најмање 6 стопа-10.

Зашто је Мослеи изабрао ту групу? Своја два најбоља дефанзивца, Сугса и Ајзака, ставио је на под истовремено. Такође је задржао нетакнуту уобичајену другу јединицу Меџика у саставу Цоле Антхони, Маркелле Фултз, Јое Инглес, Исаац и Мо Вагнер (јер је Исак замењен средином прве четвртине, а затим се вратио на почетак друге четвртине). То је такође омогућило Мозлију да се не ослања на новајлија Ентонија Блека или другогодишњег свингера Кејлеба Хостана, који, иако је перспективан младић, недељама није одиграо значајне минуте.

Да ли сте успели? Можда је то била мешана торба. Иако је Орландо „освојио“ прву четвртину по први пут у свим серијама, надмашивши Кливленд са 29-25, иста стартна постава била је на паркету да отвори трећу четвртину када је Кливленд отворио серијом 13-2.

У дефанзиви, веома висока постава је готово сигурно имала фактор у задржавању Кавалирса на шуту 7 од 28 са домета 3 поена. Али Кавалирси су такође надмашили Меџик са 66-38 поена.

Мослеи је направио велику корекцију у четвртој четвртини, играјући са Ентонијем уместо Исака у великој већини времена. Ентони, који је пао у серији, одиграо је велику улогу, ухватио је офанзивни скок и одмах наставио са полагањем и повећао предност Орланда на 96-91.

Способност брзог прилагођавања једна је од Мослијевих највећих предности.

У петак се много исплатило.

На путу до 7. утакмице у недељу, Мосли ће сигурно наставити да верује својим инстинктима и брзо се прилагођава ако је потребно.

Он је довео свој тим довде.

Визардси су на једну победу удаљени од пласмана у друго коло. – Џош Робинс, старији НБА писац

Наставља се суша плеј-офа Кавалирса без Леброна

Кавалирси још увек нису победили у плеј-оф серији од 1993. а да Леброн Џејмс није носио њихов дрес.

Приближили су се у петак увече, а Донован Мичел је однео свој најбољи Лебронов утисак — 50 поена уз 36 шутева за 42 минута. Био би то одлучујући учинак у Мичеловој каријери, без обзира на тим, да је Кливленд освојио 6. утакмицу, а тиме и Серију. Број играча којима тренер Џеј Б. Бикерстаф може да верује опада са сваком утакмицом, а чини се да наговештај умора надјачава Кавалирсе у последњим тренуцима – преокрет Мичела са 56 секунди до краја тајм-аута, а Кливленд је заостајао 98-93 а. Типичан пример. Промет је био један од осам за Кливленд у четвртој четвртини.

READ  Хеат вс. Нуггетс, како гледати, квоте, где да стримујете и још много тога

Мичел и Даријус Гарланд (21 поен за 43 минута) одиграли су целу четврту четвртину и већи део другог полувремена. У међувремену, Карис ЛеВерт уопште није играо после полувремена. Ово није критика. Бикерстаф је имао једну утакмицу за победу, вођство од пет поена у четвртој четвртини, и отишао је са играчима за које је сматрао да могу то да донесу кући. Мичел је постигао свих 18 поена Кавалирса у последњем фрејму.

Дубље

Донован Мичел, упркос поразу, води Кавалирсе до промене франшизе у 7. утакмици

Ни у најлуђим сновима нисте могли да замислите Маркуса Мориса старијег не само на паркету у ударном термину — већ и на почетку утакмице. Пошто Јарет Ален није могао поново да игра због повреде ребра, Бикерстаф је заменио Мориса уместо Исака Окороа, који је почео на том месту у 5. утакмици. Идеја би вероватно ублажила Орландову величину, али додатног размака који је Кливленд уживао у 5. утакмици није било у петак.

Морис је завршио са два поена при шуту 1 од 7. Еван Мобли, који се дуго сматрао за будућност франшизе, имао је 3 поена и 7 скокова.

Све у свему, Кавалирси нису могли да остваре 3. Шутирали су боље од 7 од 28 колико су постигли у 6. утакмици, а то је вероватно требало да буде у Бостону. И опет, Кливленд је имао невероватну предност од 66-38 у постизању резултата, упркос недостатку величине.

После утакмице, Мичел и Бикерстаф су указали на велику неслагање слободних бацања у 6. утакмици, где је Орландо шутирао 26 на линији у поређењу са 10 за Кливленд. Мичел је објаснио да то није једини разлог за њихов пораз, али је рекао да су постигли 66 голова. Поени у боји и извођење 10 слободних бацања је „лудо“.

Игра 7, ох дечко, ускоро ће нам доћи. Много је на коцки за Кавалирсе и људе у тој свлачионици. Будућност је у питању. Мораће да спавају на тој идеји, плус ово: Мичел је играо као најбоља верзија себе, и то није било довољно у финалу.