Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Мејпл Лифси могу да промене наратив победом у 7. утакмици против Бруинса

Тренер Мејпл лифса Шелдон Киф није очекивао да ће се ово десити, али осећа да ће његов тим играти са очајем. На крају крајева, имала је доста праксе радећи управо то.

„По мом мишљењу, управо смо одиграли две утакмице 7“, рекао је Киф, мислећи на победе Торонта у 5. и 6. утакмици.

Треба напоменути да су те утакмице добили без центра Аустона Метјуза и његових 69 голова у регуларној сезони у постави. Ако његова болест остане неоткривена, можда ће то морати да ураде поново.

Метјуз је издржао око четири минута на јутарњем клизању у Торонту пре пете утакмице у уторак, пре него што је напустио лед и био је забрањен. Клизао је сам на тренинзима Мејпл Лифса у њиховом објекту у среду и вежбао у Сцотиабанк Арени у четвртак ујутру, али није играо.

Цуе Виллиам Ниландер.

Ако Мејпл Лифси желе да успеју, посебно ако Метјуз не може да се врати, морају да се појачају међу својим најбољим играчима.

Као и капитен Џон Таварес у петој утакмици, када је његов снажан ударац против Бруинса довео до поготка Метјуа Книса у продужетку у победи Торонта од 2-1.

Као што је Ниландер урадио у игри 6.

Брзи крилни играч, који је пропустио прве три утакмице у низу због неоткривене болести, постигао је оба гола Торонта и био је динамичан све време, отресајући рђу која је изгледа заостала у претходне две утакмице.

Иако Најландер није постигао гол од 26. марта, он има тенденцију да се појављује у великим тренуцима током постсезоне, пошто је сада постигао седам голова у плеј-оф утакмицама у својој каријери.

READ  Распоред Детроит Лионса за 2024. понавља фрустрирајући тренд из прошле деценије

„Било је лепо постићи два гола, сигурно“, рекао је Најландер. Али мислим да је и за нас тимски напор и начин на који смо се борили и такмичили током свих 60 минута био невероватан“, додао је он.