март 28, 2024

Каваками: Инсиде тхе Варриорс’ Гаме 5 планира да покрене Лејкерсе

САН ФРАНЦИСКО — Дрејмонд Грин и Стивен Кари започели су у среду трку за живот династије и наставиће да трче до ове серије, ове постсезоне и целе ове ствари. Трчите док их неко не заустави или док време не истекне. Очајнички бежи. Трчим са намером. Трчите и да видимо ко може да их заустави.

Вориорси су налетели на Лејкерсе у петој утакмици. Сударили су се са Лејкерсима. Трчали су кроз Лејкерсе. Натерали су Лејкерсе да трче са њима. Они ће трчати до игре 6, а ако преживе, трчаће више у игри 7. Ко год остане да стоји на циљу, поносан и задихан, преживеће ову серију другог кола.

Тачније, Дрејмонд, Кари, Ендрју Вигинс, Гери Пејтон ИИ и Џордан Пул извели су искључења тако што су 5. утакмицу претворили у трку са четири четвртине и задржали Леброна Џејмса, Ентонија Дејвиса и Лејкерсе за победу од 121-106 на Чејсу Центар. Наравно, Лејкерси и даље имају вођство од 3-2 и могли би да елиминишу Вориорсе у петак у Лос Анђелесу, пошто су Вориорси изгубили 3. и 4. утакмицу да би се довели у ту невољу.

Али међу многим веома ефикасним стратешким подешавањима у игри 5, чини се да оштри и одлучни напори Вориорса да зграбе сваки скок и почну да трче имају највеће потенцијалне ефекте. Заиста, ово би се могло свести на тим који још увек има своје ноге у каснијим рундама ове борбе за титулу. А Вориорси желе да пребаце што је могуће више километраже на Леброна и Дејвиса (ако је он добро након што је добио ударац у лице и напустио игру рано у четвртој четвртини у среду).

„Желимо да гурнемо њихове момке“, рекао ми је Стив Кер после конференције за штампу. „Сигуран сам да се и они осећају исто. У прошлој утакмици су стављали Стива на све те ударце, тако да покушавају да изморе Стива. Покушавамо да уморимо Дејвиса и Леброна. Дуга је серија. то је мала битка на исцрпљивање, и само морамо да наставимо да гурамо темпо.“

Званична статистика каже да су Вориорси постигли 13 брзих брејк лопти. Лејкерси су постигли 15. Али брзина игре Вориорса премашује тај сирови укупни резултат. Док је Дрејмонд летео низ терен пуном брзином, не само да су Дејвис и Леброн силовито трчали, већ су Лејкерси такође изнудили хитну одбрану која није била баш уцртана чак и када су повратили посед на половини терена.

READ  Меки победио Роберта де Соузу

„Повећајте темпо рано јер су они одличан дефанзивни тим“, рекао је Кер. „Увек када играмо са добрим тимом у полувремену, морате да изађете и побегнете само да створите предност како не бисте наишли на сет одбране. Мислио сам да су момци поставили тај тон у првом полувремену. Дрејмонд је возио лопта је луда, као и Стив, момци су трчали у игрицама.

„Брзи брејкови никад не причају причу. Понекад само гурнете лопту напред и то ствара одбрану помешану са повременим мечевима, а онда се лопта замахне и неко баци отворен поглед. Можда није брза канта, али је канту као резултат темпа“.

Вориорси могу да играју брже са новом почетном поставом јуниора (прво распоређено у утакмици 4), која Герија Пејтона ИИ претвара у Кевона Лунија. Иако Пејтон није офанзивни градитељ, он убрзава своју брзину играјући тако сјајну одбрану, што помаже Вориорсима да избегну пречесто зајебавање Лејкерса и пречесто заустављање игре. А ГП2 (најбоља утакмица од 25 и више у 27 минута) је такође одличан тркач, или завршава брзу паузу (постигавши 13 поена) или вуче играча Лејкерса са собом у пуној брзини до краја. под.

Вориорси покушавају да повећају Дејвисово оптерећење и на пола терена, тако што га вуку на сваку пик-енд-рол утакмицу карија, што га вуче до линије од 3 поена. У среду су се те траке отвориле за Дрејмондове возаче (20 поена у среду након што је постигао комбинованих 27 у прве четири утакмице серије), Вигинса средњег ранга (25 поена при шуту од 10 од 18) и мало а. Оживео је учинак Пола, који је погодио само 5 од својих 14 шутева, али је био у истом ритму током целе утакмице.

Да ли је за све ово требало мало сока од Лејкерса? У другом полувремену, Дејвис је постигао само 5 поена и био -8 за 12 минута пре него што је напустио игру. Леброн је био добар током свог мандата, али игра још 39 минута у игри 5 након што је одиграо 43 у игри 4. Велики топови Вориорса такође играју тешке минуте, али ће губици можда другачије утицати на веће и моћније Лејкерсе.

READ  Лејкерси искључују и Леброна Џејмса и Ентонија Дејвиса против Селтикса

У сваком случају, Вориорси су одлучни да одрже корак са четири четвртине. Можда од тога зависи наставак ове ере. А четири пута хероји не умиру тако лако. Тада су заиста почели да трче.

„Мислим да је углавном на мени, Дрејмонду, (Пул) када је тамо, да то урадим, да га гурнем“, рекао је Кари. „Али то је само важно зато што су, понекад, одличан тим са М. Они врше велики притисак на вас у нападу. Зато покушавате да створите предност коју можете. То је велика ствар. И део тога је једноставно покушавајући да их што више склони са линије за прекршај само зато што успорава игру и даје им бесплатне поене и спушта њихову одбрану.

„Дакле, желите да се зауставите, али чак и ако постигну гол, наша предност у серији је наша брзина и чињеница да ја могу да гурам, Дрејмонд може да гура, (Пул) може да гура, имамо момке који трче у траке, размак између пода. Тако да је тешко то учинити.“ , али нам помаже да се супротставимо ономе што они тако добро раде.“

Јединица мале лопте такође има још један ефекат: у великој мери избацује најбољег одбрамбеног играча Лејкерса, Џареда Вандербилта, ван игре (само 11 минута у среду) јер га Вориорси једноставно не бране, што у потпуности квари Лејкерсову офанзиву. . Ово ставља Дениса Шредера у већу улогу, а напад Вориорса је добар у томе.

Поред тога, у игри 5, Вориорси су се фокусирали на покушај да Карија држе подаље од пик-енд-ролла, на шта су се Лејкерси фокусирали у 4. игри приморавајући Карија да се изнова и изнова издваја против Леброна и других стрелаца. У среду, Вориорси су се борили преко екрана уместо да се мењају, што је Карија држало на свом човеку већину времена.

Вечерас смо урадили боље од тога“, рекао је Кер. „Не плашимо се да ће Степх променити пикап јер је тако јак. Он је другачији момак него што је био пре осам или седам година. Али ако то избегнемо, можда можемо и то да избегнемо и не дозволимо им да га ставе у покупи и окрећи се изнова и изнова.”

READ  Гиантс, Мицхаел Цонфорто пристаје на двогодишњи уговор

Вориорси скоро сигурно неће моћи све ово да изведу у ЛА у петак. Лејкерси ће играти боље. Већа је вероватноћа да ћете натерати играча да уради нешто изненађујуће код куће него на гостовању, као што је Лонние Валкер ИВ постигао 15 поена у четвртој четвртини у утакмици 4 на Црипто.цом Арени. Али Вориорси мисле да имају нешто са ГП2 у стартној постави и сврставају се са Д’Ангело Русселл-ом. Они знају да могу да воде Лејкерсе. Не знају да ли ће победити у 6. утакмици, али као иу многим серијама пре ове, Вориорси су направили пут до неких решења која воле.

Хеј, избегли су елиминацију, а да чак нису ни добили много шутева напољу од Карија и Клеја Томпсона. После ноћи шута за обојицу у 4. утакмици, ниједан није био врућ у игри 5. Кари је био само 3 од 11 из шута за 3 поена у среду, а Клеј је био само 3 од 12 укупно. Могу ли очекивати да ће један или оба брата Спласх ускоро постати велики?

„Још увек чекамо тај меч, што је одличан знак“, рекао је Кер. „Мислио сам да смо вечерас играли добро, али не и најбоље. Можемо боље. Можемо бити оштрији. Али оно што ми се допало вечерас је то што нисмо промашили. Мислим да су шутирали 15 слободних бацања, што је било изједначено. 15.“ „Такође. И углавном смо пазили на лопту и одбијали се. И то су били кључеви. Ако урадимо те ствари, можемо да победимо без обзира да ли излазимо или не. Али ако урадимо те ствари и желим вам врућу ноћ за пуцање, у доброј смо форми.“

Ратници још нису готови. Крај може доћи ускоро, а можда и неће. Али могли сте то да видите у њиховим очима и начину на који су напали ову игру: Варриорси нису завршили трчање јер нису завршили са трчањем. И што брже буду ишли, Лејкерсима ће бити теже да их заувек победе.

(Фото: Тхерон В. Хендерсон/Гетти Имагес)