април 19, 2024

Вориорси преживљавају 5. утакмицу иза Стивена Карија, Лејкерси губе Ентонија Дејвиса због повреде главе

Голден Стејт Вориорси су у среду завршили прву половину пете утакмице са класиком Сплеш брадерса са предности од 11 поена разлике.

Када су друго полувреме отворили резултатом 9-2, имали су контролу. Са постсезоном на линији, НБА шампиони су се вратили након огромног пораза у 4. утакмици са 121-106 победом над Лос Анђелес Лејкерсима како би били сигурни да се њихова сезона неће завршити у среду.

Додатни проблеми Лејкерса, изгубили су Ентонија Дејвиса због повреде главе касно на утакмици, остављајући његово стање у 6. утакмици под сумњом.

Стивен Кари и Вориорси су преживели игру 6 (Киле Терада/Реутерс)

Ратници врући од почетка 3

Голден Стејт је отворио у среду изгледајући као да је имао највише победа у каријери од четири турнира, повезујући са четири тројке у првих 4:30 утакмице на путу до вођства од 17-5. Тим Лејкерса који је наставио да јача од промене састава средином сезоне одговорио је и избрисао свој рани дефицит нерешеним резултатом 50-50 средином друге четвртине. Урадио сам ово тражећи изнова и изнова тражећи Дависа, који напредовао против превласти Кевон Лоонеи у уреду.

Али Вориорси су поново погледали лопту у дубину при резултату 20-9 и затворили полувреме са још четири тројке. Завршили су са 6-0 у последњих 30 секунди, укључујући 3 од Клаиа Тхомпсона и још једну од Стивена Карија док се огласио зујалица.

Вориорси су затим отворили друго полувреме узастопним нападима на кош и повећали предност од 11 поена на полувремену на 79-61 повевши са 9-2. Лејкерси су смањили заостатак са Каријем на клупи и завршили на трећем месту, али је Голден Стејт водио са 11 поена предности у четвртој четвртини.

READ  Роб Гронковски најављује да се повлачи из НФЛ-а

Било је то познато окружење у понедељак, када су Вориорси водили са 7 после три. Али овог пута није било касног митинга Лејкерса на домаћем паркету Голден Стејта. Лос Анђелес се никада више није приближио на 9 бодова. Када су изгубили Дејвиса због повреде у четвртој, утакмица је била готова.

Ентони Дејвис касно одлази са повредом главе

Дејвис је ненамерно ударио Лунија лактом у главу средином четврте четвртине и отишао на бочну линију.

Након што је седео на клупи са главом у рукама у очигледном болу, ушетао је у тунел уз помоћ Вориорса који су водили 102-90. Изгледао је узнемирено док је излазио из суда.

Давис је био Потом је наводно у инвалидским колицима спроведен до свлачионице За даљу евалуацију пред крај утакмице. Убрзо је био секиран. После утакмице, тренер Дарвин Хам је рекао да се Дејвисово стање побољшало.

Лејкерси нису дали тренутну дијагнозу, а Дејвисово стање у 6. утакмици није било јасно после утакмице.

Кери наступа и добија велику помоћ

Кари је поново предводио Голден Стејт са 27 поена и 8 асистенција док је шутирао 12 од 24 са паркета. Али за разлику од пораза у понедељак када нико од његових саиграча није постигао више од 17 поена, имао је много асистенција.

Ендру Вигинс је додао 25 поена, 7 скокова и 5 асистенција док је шутирао 10 од 18 са паркета. Дрејмонд Грин је био необично агресиван у нападу док је постигао 20 поена, 10 скокова, 4 асистенције и 2 украдене лопте. Он је шутирао 7 од 11 из терена за свој други напор од 20 плус поена у постсезони. Гери Пејтон ИИ додао је 13 асистенција уз 6 скокова док је шутирао 4 од 5 из игре.

READ  Џејлен Брансон постигао је 42 поена и водио Никсе до победе над Кингсима

Проблеми са шутем и даље су мучили Томпсона (10 поена, 3 од 12 из терена) и Џордана Пола (11 поена, 5 од 14 из терена). Њихова реакција у Лос Анђелесу на 6. утакмицу биће критична за шансе Голден Стејта да обезбеди 7. утакмицу код куће.

Леброн Џејмс је предводио Лејкерсе са 25 поена и 9 скокова док је шутирао 9 од 17 из игре. Дејвис је успорио темпо од 18 поена у првом полувремену пре повреде и завршио утакмицу са 23 поена, 9 скокова и 3 асистенције. Направио је највећи део штете против Лунија, који је премештен на клупу од прве утакмице док је Грин учврстио позицију у постави Вориорса за мале лопте.

Шеста утакмица је на програму у петак увече у Лос Анђелесу.