мај 2, 2024

Келли Оубре Јр. из екипе 76ерс одговара на вирални коментар Џимија Батлера на ИГ видео снимком од 50 Цент-а

Нападач Филаделфија 76ерса Кели Оубре Јр. одговорио је на вирални коментар Џимија Батлера након што је звезда Мајами Хита задобила повреду колена током победе Сиксерса у НБА шампионату 105-104 у среду.

Након што је Хит објавио да је Батлер искључен из утакмице у петак против Чикаго Булса због уганућа на средини терена, шестоструки Ол-стар је означио Обра. Инстаграм и књиге„Подижемо руке.“

Оубре је у петак успео да добије свој одговор Батлеру одајући почаст класичном видеу 50 Цент-а када га је прозвао Флојд Мејведер млађи. (Упозорење: Видео садржи НСФВ језик).

Батлер је задобио повреду у последњој утакмици прве четвртине. Узео је дуг пас Кевина Лава, уписао га у кош и направио фаул када је Оубре спојио коленом.

Након што је кратко искусио бол, Батлер је могао да остане у игри. Направио је један од два покушаја са слободних бацања да доведе Хит у вођство од 23-22 на крају прве четвртине.

Батлер је снажно отворио утакмицу са седам поена, две украдене лопте и две украдене лопте у првом полувремену. Постигао је само 12 поена у последње три четвртине и укупно је шутирао само 5 од 18.

ЕСПН Адриан Војнаровски Очекује се да ће Батлер пропустити „неколико недеља“ након што му је дијагностикован МЦЛ угануће.

Иако је Батлер патио од повреде већи део утакмице, Хит је успео да повећа предност на 14 поена у другој четвртини. Њихова одбрана се распала у другом полувремену, што им је омогућило да постигну 66 поена при шуту од 50 одсто (9 од 17 из домета за три поена).

READ  Траил Блазерс Траил тенк? Дамиан Лиллард каже "Нема шансе"

Николас Батум је спасао 76ерсе са рекордних 20 поена у сезони за 17 минута са клупе.

Повреде су биле велики проблем за Хеат целе сезоне. Батлер и Тајлер Херо заједно су пропустили 62 утакмице током регуларне сезоне. Терри Розиер, велики рок за трговину, пропустио је пет узастопних утакмица због… Повреда врата.

Победа је омогућила Филаделфији да обезбеди 7. носилац Источне конференције и меч првог кола плеј-офа са Њујорк Никсима.

Мајами мора да победи Булсе у петак увече како би изборио 8. носиоца и обрачун са Бостон Селтиксима у реваншу прошлогодишњег финала Источне конференције, иако се чини мало вероватно да би Батлер могао да игра у серији ако се то догоди.