мај 7, 2024

Манчестер сити против Челсија уживо: резултат полуфинала ФА купа, коначан резултат и реакција пошто гол Бернарда Силве прелази са мртве тачке након што Џеку Грилишу није додељена игра руком

Гвардиола: Манчестер сити је дао изузетан учинак против Реал Мадрида упркос изласку из Лиге шампиона

Бернардо Силва постигао је победнички гол у 84. минуту на Вемблију како би одржао двоструке наде Манчестер ситија у животу и казнио расипни Челси у полуфиналу ФА купа.

Само неколико дана након што је промашио пенал у поразу Реал Мадрида у Лиги шампиона у распуцавању, Силва је постигао касни гол док је екипа Пепа Гвардиоле стигла до тесне победе од 1-0.

Али Челси је претрпео још више сломљеног срца на Вемблију након што је екипа Маурисија Покетина протраћила неколико чистих шанси да поведе, док је Николас Џексон изгубио три чисте шансе.

Челси је такође видео жалбу на пенал у другом полувремену када је Коул Палмер из слободног ударца погодио руку Џека Грилиша у петерцу, пре него што је Силва постигао касни победнички гол док је Сити одржавао одбрану у ФА купу.

Пратите све акције са Вемблија у наставку

1713637284

Пуно време! Манчестер Сити 1:0 Челси

У разговору за ББЦ, Бернардо Силва је рекао: „Добар крај фрустрирајуће недеље за нас и мене лично је то што играте свака три дана, тако да смо имали прилику да се осветимо са голом, а то смо радили током година са многим тимовима.”

„Између Ковентрија и Манчестер јунајтеда, биће то тежак меч.

Јимми Браидвоод20.04.2024 у 19:21

1713637115

Играчи Манчестер ситија изгледају уморно. Силвин гол доводи их на Вембли. Ево неких одговора од среде увече. Обавили су посао, али је Челси морао да одложи утакмицу.

1713636869

Манчестер сити се враћа на Вембли!

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:14

1713636850

Манчестер Сити 1:0 Челси

Минут 90 + 7: Последња шанса за Челси када Модрић одбрани слободан ударац ван гола.

…и иде право на гол.

Ужасно од Модрића и то сумира Челси.

1713636745

Минут 90 + 6: Сити добија прилику за продор на сервис, али Де Брујне иде право у корнер. Сити је на ивици доласка, али Челси ће добити последњу шансу.

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:12

1713636572

90+4 минута: Силва одбранио лопту у корнер. Данас су завршили други, али Сити има искуство да извуче те победе. Челси то не ради и било је тако једноставно.

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:09

1713636483

Минут 90+2: Манчестер сити има лопту где хоће: у корнер.

Поцхеттино изгледа љут.

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:08

1713636402

90 минута: Долазимо до осам минута надокнаде.

Ако Челси не постигне изједначење, поново ће бити под микроскопом.

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:06

1713636363

90 мин: Ох, ово је још једна велика прилика! Цхевелл сече на левом боку и додаје Стерлинга у хектаре простора у средини, али он не прелази на време! толико сиромашни.

Челси је данас био веома раскалашен.

1713636262

87. минут: Силва је требало да изађе да би га заменио Гвардиола пре него што је постигао касни гол. Оскар Попе је ушао уместо Алвареза, након што је Де Брујне добио жути картон због ударца на Енца Фернандеса.

READ  Леброн Џејмс реагује на сломљени разговор Дилона Брукса са Лејкерсима и Гризлијима: 'Ово није мој први родео'

Челси је направио две касне измене, а на последњем месту су Рахим Стерлинг, као и Бен Чилвел.

Јимми Браидвоод20. април 2024. у 19:04