април 24, 2024

Маверицкс вс.  76ерс Рецап: 3 белешке о поразу од Филаделфије резултатом 116-108

Маверицкс вс. 76ерс Рецап: 3 белешке о поразу од Филаделфије резултатом 116-108

Далас Маверикси су пали испред Пхиладелпхиа Севенти Сикерс Среда увече, резултатом 116-108. Лука Дончић је предводио Далас са 24 поена, 10 скокова и осам асистенција. Џоел Ембијд је надиграо Сиксерсе са својих 25 поена.

Далас је изашао са пуно енергије, одлично је изгледао у нападу и агресивно се такмичио у одбрани. Нажалост, изгубили су много отворених тројки које су креирали, спречавајући их да направе велику предност у раној фази. Кајри Ирвинг је почео да кува и Маверикси су накратко имали дупло вођство, али су Сиксерси утрчали крајем прве четвртине смањили заостатак. Тада се Филијево седиште запалило и они су накратко кренули напред; Али Далас је одговорио, а чудна игра са четири поена на зујање Џоша Грина помогла им је да поведу са 37-28 у другој четвртини.

Сиксерси су започели друго полувреме срушивши три трчања на одбрану Маверика, избрисавши већи део вођства у прва два минута. Далас се стабилизовао, Тим Хардавеј млађи је наставио, а вођство Маверикса је поново порасло на седам на средини четвртине. Звездана игра Даласа је довела до тога да је вођство порасло на чак 12 поена, али касно бежање Сиксерса је поништило велики део труда; Маверикси су морали да се измире са вођством на полувремену од 62-57.

После дугог кашњења после полувремена да би се подесила ломљива мрежа, Далас и Фили су разменили мале серије почетком трећег периода. Ствари су почеле да иду на југ за Маверицксе у везном реду, где су њихова неуредна игра и неспособност да чувају без фаула омогућили да бек бек нарасте напред. Али опет, Далас је имао одговор. Велике три комбинације Хардавеја и Џејдена Хардија помогле су им да поново преузму вођство у кратком року. Два тима су наставила да размењују ударце, док су Маверикси утрчали у четврту четвртину, задржавајући предност од 91-89.

Последњи период је почео тако што су оба тима разменила посед за три поена, а Хардавеј је погодио пар тројки да би одговорио на зелено поље Филаделфије. Ствари су брзо постале хаотичне, јер су бизарна театралност и необична енергија заузели центар Вел Фарга. Далас је полако посматрао вођство. Сиксерси су повели и почели да се повлаче за пет минута до краја утакмице. Маверикси су покушали да организују последњи скуп, али није. Изгубили су меч. То је веома неугодно, јер су играли тако добро толико дуго у овом мечу и заиста им је била потребна та победа да одрже наде у плејофу. Тако то иде. Ево три белешке из овога.

Проблеми са прекидима и даље постоје

за сваки НБА.цом, Маверикси су ушли у вечерашњу утакмицу са 25-25 у огромних 50 „цлутцх“ утакмица које су одиграли ове године, са 500 процента победа. Искрено, не могу да верујем да је тако високо. Овај тим стално изнова и изнова преклапа део игре. Далас је контролисао већи део овога, чак је и држао вођство само око половине четврте четвртине. Али Пхилли је завршио утакмицу серијом од 16-5 у којој су Маверикси изашли 2-од-9 са паркета и четири пута преокренули лопту. Не можете да добијете овакве утакмице, поготово против великих тимова код куће. Лука Дончић је био једини одметнути играч који је постигао гол у последњих шест минута. Изгледали су изгубљено и збуњено. У 77. утакмици сезоне неприхватљиво је да се ова питања и даље решавају. Тренер Џејсон Кид преузима много кривице што није успео да то поправи.

Далас је ставио Пхилли Старс на условну казну

Јоел Ембиид ће вероватно освојити награду за играча године ове године. Његових 25 поена и девет скокова при шуту 8 од 17 за вече било би импресивно за већину играча, али за њега је то био осредњи учинак. Џејмс Харден је постигао само 15 поена (уз 12 асистенција) у шуту 4 од 14. Оба звездаша су ушла у утакмицу са повредама и очигледно нису била 100%, посебно Ембиид. Али треба одати признање одбрани Маверика, која је разумела задатак и солидно се такмичила, најмање 3,5 четвртине. Опет, стварно боли што нису успели да пређу циљну линију, јер мислим да су урадили ствари у дефанзиви на којима се може градити.

Изгубио борбу за три поена, изгубио меч

Наш уредник Џош Боу објавио је причу прошле недеље у којој је детаљно објаснио колико су се Маверикси ослањали на бучне противнике три по три од размене Кајрија, Далас је вечерас добро шутирао! Добили су 18 од 46, добро за 39,7%. Али Сиксерси су били ефикаснији, погодили су 17 од 36 (47,2%). Играчи инингса Џорџ Њанг и Дин Ентони Мелтон у комбинацији за 9 од 13. Далас је већ направио три тројке више од Филаделфије, али као што Џош истиче у свом чланку, није довољно направити још тројки. Маверикси морају лако да победе у борби за три бода да би имали шансу. Вечерас им то није успело и предвидљиво су изгубили меч. То је тежак начин да пратите свој посао.

Можете слушати датотеке Наша најновија епизода подцаста у плејеру који је уграђен у наставку, и да бисте били сигурни да од сада не пропустите ниједан, претплатите се на наш Под Маверицк подцаст феед на ИтунесИ СпотифиИ ститцхерИ Гоогле ПодцастИ џепне ситницеили цастбок. И они су били Сада на ИоуТубе-у Где се морате претплатити.

Можете погледати наше сажетке подцаста Афтер Дарк, Спотифи Ливе снимке, минуте емисије и гостујуће емисије на Под Маверицк подцаст феед. Претплатите се, оцените и прегледајте.