мај 9, 2024

На зујалици: Нортхвестерн 76, Индиана 72 – Унутра

Кратке мисли о поразу од Нортхвестерна резултатом 76-72:

како се то догодило

Уз целу недељу одмора за припрему за недељну утакмицу против Нортвестерна, Индијана је изашла са слабим и неинспиративним првим полувремем против Вајлдкетса. Чак и са Бу Буиеом на клупи током 12 минута у првом полувремену због проблема са фаулом, Вајлдкетси су водили чак 11 пре него што су се помирили са вођством на полувремену од 34-26. Напад Индијане је било тешко гледати у првих 20 минута. Хусиерси су то претворили осам пута, шутирали 2-за-8 на 3с и 2-за-5 са линије слободних бацања. Поред снажног првог полувремена Кел'ел Варе-а — 10 поена и пет скокова — Хусиерси нису имали офанзивни замах у првих 20 минута против осиромашеног тима са северозапада, такође без Тај Берија.

Индијана је била много боља почетком другог полувремена, постигавши првих седам поена и убацивши у један на 17:57. До првог медијског тајм аута, Нортхвестерн је водио Хусиерсе са 40-35. Након што је Индијана стигла на један поен при резултату 43-42 на скок Малика Рена, Нортхвестерн је узвратио брзим низом од 5-1 и постигао 48-43 на тајм ауту за медије испод 12 година. Тројка Рајана Лангборга је повећала предност Нортхвестерна на 51-45, а узастопни мечеви Мета Николсона су довели до 55-45 Нортхвестерн са 9:55 до краја, приморавајући Мајка Вудсона да прекине тајм-аут. Боо Буие-ов први гол из игре поподне, тројка, повећао је вођство Вилдцат-а на 58-47 са 8:35. Још једна тројка Буие продужила је предност Нортхвестерна на 61-47 са преосталим 6:43. Након што је Нортхвестерн повео 63-47 са преосталих 6:17, Хусиерси су кренули у серију од 11-0 и постигли резултат 63-58 за 2:51 минута до краја. Два слободна бацања Брукса Барнхизера прекинула су надигравање ИУ-а, а Нортхвестерн је повећао предност на девет на 1:36. Хусиерси су фаулирали у последњих 90 секунди, али нису могли да приђу ближе од три и пали су на укупно 14-11 и 6-8 у игри Биг Тен.

READ  Истрага Цхесс.цом наводи "могућу" превару Ханса Нимана

Изузетан учинак

Вер је завршио са 22 поена, 16 скокова и четири блокада за 36 минута. Макензи Мгбако је постигао 20 поена при шуту 6 према 11 за 35 минута.

Статистика која се истиче

Индијана је шутирала 12-за-21 (57,1 одсто) са линије слободних бацања и 6-за-18 (33,3 одсто) на 3с. Хусиерси су били бољи са 10 поена са линије слободних бацања. Нортхвестерн је покушао 12 више голова из игре од Хоосиерса и одбио 31 посто својих промашених шутева. Вајлдкетси су такође надмашили Индијану са 11-0 на поене без изгубљених поена.