април 26, 2024

Нагетси воде са 2-0 против Лејкерса: Денвер мења прекидач почиње Џамал ​​Мареј журно почиње у другој утакмици

Написали Јован Буха, Ник Космајдер и Тони Џонс

Денвер Нагетси победили су Лос Анђелес Лејкерсе са 108-103 у другој утакмици финала Западне конференције у четвртак на свом терену, остваривши снажан учинак у другом полувремену и повели са 2-0 у серији. Ево шта треба да знате:

• Џамал ​​Мареј је предводио Нагетсе са 37 поена — од којих 23 у четвртој четвртини — на 11 од 24, укључујући шест мечева за 3 поена.Никола Јокић је имао 23 поена, 17 скокова и 12 асистенција и тако се померио на треће место свих времена. у троструком плеј-офу дубл (13).
  • Леброн Џејмс и Остин Ривс постигли су по 22 поена. Руи Хачимура је додао 21 са клупе, помогао Лејкерсима да поведу на пет поена предности на полувремену.
  • Лос Анђелес је имао 23 од 26 са линије слободних бацања, док је Денвер био 16 од 18.
  • Трећа утакмица почиње у суботу у 20:30 по источном времену у Лос Анђелесу.

спортистаТренутна анализа:

Амандман исплаћује дивиденду Нагетсу

Тренер Нагетса Мајкл Мелоун променио је Гокићев стил одмора и Денверу се то исплатило. МВП обично пада два пута на почетку четврте четвртине. Уз предност Нагетса 79-76 у завршници, Мелоун је одлучио да остави Јокића на паркету. А Јокићево присуство, које је у великој мери привукло пажњу одбране Лос Анђелеса, помогло је да почне снажан талас четврте четвртине Мареја, који је у том периоду имао 23 поена.

Када је Јокић погодио клупу при резултату 9:38 у четвртој четвртини да би се одморио два минута са Нагетсима два минута заостатка, Марејева грејалица је добро функционисала, помажући Денверу да победи кроз оно што је могло бити тешко без звезданог центра. Победа Денвера без Јокића из игре у последњој трећини била је сведочанство Марејевог сјаја и одлучности Денвера у другој утакмици. – Цосмидер

Са тако важном игром 2, Малоне је мало стиснуо своју ротацију, по први пут у постсезони. Он је заправо играо девет мушкараца док је играо осам. Али Реџи Џексон је играо само три минута – због проблема са Кентавијусом Колдвелом Поупом – а звезда у успону Кристијан Браун је играо нешто више од четири минута. Џеф Грин је играо 15 минута, али ово је у суштини била утакмица са шест играча, а Брус Браун је играо 37 минута са клупе.

READ  Спикер Оакланд А Глен Куипер суспендован је након што је током свог емитовања користио расну увреду

Јокић је одиграо целу трећу четвртину и први пут у серији заиграо у четвртој. Мелоун је рекао да је ову одлуку донео зато што су Лејкерси у другој четвртини поред Јокића постигли 10-0 у минути. Били смо уморни до краја утакмице“, рекао је Мареј. „Могли смо рећи да су и они уморни. – Јонес

ЛА се прилагођава са мешовитим резултатима

Лос Анђелес је променио стартну поставу после два катастрофална периода у првој утакмици. Нова постава — стартна постава Ентонија Дејвиса, Џејмса, Џареда Вандербилта, Ривса и Д’Анђела Расела — иде боље, али је и даље боља са три бода за 14 минута, према НБА.цом. Лејкерси су такође ударили Џејмса на Јокића у делу треће и већег дела четврте четвртине, што је добро функционисало јер је Џејмс одиграо кључну улогу у одржавању двоструког МВП-а на 9 од 21.

Лејкерси нису имали одговор за Мареја, иако је он постигао та 23 поена у четвртој четвртини. Док су га Хацхимура и Деннис Сцхроедер проверавали, Мареј је посустајао у својим акцијама додавања и дриблинга. Његов ударац против групе дефанзиваца био је изванредан – и он је био прави разлику у блиској утакмици. – Поха

Лејкерси су празни

Лејкерси су се гасили док је ова утакмица трајала, кумулативни ефекат двомесечног повећања – Лос Анђелес је у суштини играо на стадионском интензитету осам недеља заредом пре утакмице за игру – у финале конференције. Додајте свакодневну природу претходна два ининга, брзи, брзи стил игре Денвера, двобојну игру Џокија и Мареја, и Лејкерсима је мало остало у резервоару док су Нагетси побегли у четвртом. Промашили су поен ударце на ивицу и отворили 3с широм деонице игре коју би иначе имали. Заостајали су на скоковима и изгубљеним лоптама. С обзиром да је њихова сезона на реду у утакмици 3 – ниједан тим се није вратио из минуса у серији 3-0 – имају 48 сати да смисле начин да се изборе са умором. – Поха

Изјава о победи Денвера?

Фолија на рамену груменчића је широка као и све на отвореном. Сада, са вођством од 2-0, Мелоун је довео у питање национални наратив који сугерише да су Лејкерси „пронашли нешто“ у поразу у првој утакмици у уторак увече. „Не треба нам медијска пажња“, рекао је Јоки, али Нагетси су били очигледно узнемирени што њихова победа у првој утакмици није била прича која је произашла из прве утакмице. У свлачионици, Денвер је покушао да умањи значај, али то је свакако одиграло улогу..

READ  Карл-Ентони Таунс усмерава свој бес на доминантну представу Тимбервулвса

Сада, Денвер скреће пажњу на утакмицу 3 у суботу, где би победа омогућила Нагетсима да зауставе серију. – Јонес

Врхунац игре

Кључна статистика

Јокић је постао први играч у историји НБА после сезоне са четири трипл-дабла од 20 поена, Према ЕСПН статистикама и информацијама. Постигао је 34 поена у првој утакмици, 32 у шестој утакмици полуфинала конференције против Феникса и 29 у петој утакмици.