април 27, 2024

Никола Јокић каже да је знао да улазе 3 запањена ратника

САН ФРАНЦИСКО – Нападач Денвер Нагетса Арон Гордон послао је лопту до центра Николе Јокића на 3,6 секунди до краја у четвртој четвртини против Голден Стејт Вориорса и изједначио резултат.

Јокић је извео три дриблинга низ десну страну терена, а затим је погодио тројку од 39 стопа преко главе центра Вориорса Кевона Лунија.

Из перспективе клупе Нагетса, изгледало је мртво.

„Када сам му пустио руке, сви тренери тамо су рекли: 'Ово је на линији. Ово је унутра'“, рекао је тренер Нагетса Мајкл Малоун.

„Не знам да ли је то било нешто у мом стомаку или шта, али знао сам да нећемо ићи у операциону салу. Знао сам да ће Џокер извести тај ударац“, рекао је нападач Пејтон Вотсон.

њега такође. Јокићев ударац погодио је стакло и срушио се и донео Нагетсима победу од 130-127 над Вориорсима. Чак је и Јокић знао да улази.

„То је била последња опција на тој представи“, рекао је Јокић. „Управо сам погодио. Мислим да су ти ударци најлакши. Немате друге опције. Тако да сам заправо, када сам то осетио, помислио: 'О, вероваћу у ово.' лет лопте, и знао сам да ћу је погодити.“

То је био одлучујући ударац, јер су Нагетси кренули у серију од 25-4 током последњих 6:45 у утакмици, укључујући серију од 13-0.

„Ствар са Николом је што ми се допада чињеница да је стигао тамо, спремио се и погодио свој ударац“, рекао је Гордон. „Он уопште не дозвољава одбрани да промени ствари. Када удари, увек постоји шанса да успе.“

READ  Еван Мобли из Цавалиерса вероватно неће на дужи период због уганућа скочног зглоба: Извори

Јокић је постигао 34 поена уз 13 од 15 шутева, 10 асистенција и 9 скокова. Гордон је додао 30 поена при шуту 11 од 17, а голман Џамал ​​Мареј постигао је 25 поена при шуту 8 од 16.

Али у четвртој четвртини, Денвер је заостајао 18 поена, након што су Вориорси победили Нагетсе са 44-24 у трећој четвртини.

Нагетси су рекли да очекују да ће Голден Стејт дати све од себе, посебно након што су постигли 70 поена у првом полувремену, укључујући 42 поена, што је највише поена које су Вориорси дозволили у првом полувремену ове сезоне.

Трећа четвртина Вориорса била је једна од њихових најбољих у сезони. Њихових 75% шута са терена је такође била њихова најбоља оцена у било којој четвртини до сада, а њихова разлика од +20 поена била је друга најбоља у било којој четвртини (+21 у трећој четвртини против Финикс Санса 24. октобра).

Нагетси никада нису обесили главе, рекао је Гордон. Током сваког тајм-аута, били су позитивни, гурали су са једним заустављањем, једним поеном, једним заустављањем, једним поеном менталитета како би могли да изједначе терен.

Малоун је рекао да је изузетно поносан на тај менталитет и способност свог тима да издржи притисак Голден Стејта.

„Изашли су у трећој четвртини веома агресивно, а ми то нисмо добили. Дошли су после нас“, рекао је Мелоун. „Рекао сам: ОК, доста је. Леђа су нам против лопте. Морамо сада да идемо, а онда смо постали агресори. Постали смо тим који је хватао лопту, гурао, нападао, и постали смо физички.

„Агресивнији тим ће победити… Осећао сам се као да смо ми били агресивнији тим када је утакмица била на линији.“

READ  НФЛ Сцоутинг прикупља резултате из 2022., за понети: КБ, ВР и ТЕ трче 40 јарди и такмиче се у вежбама

Ово је седми пут ове сезоне да су Вориорси водили са 10 или више поена разлике и да су ипак изгубили. Ово им је четврти пут са најмање 18 поена разлике.

„Одбрана је била сјајна у четвртој трећини“, рекао је Јокић. „Нисмо хтели да одустанемо. Било би лако наћи изговоре за изгубљену утакмицу… али момци нису спустили главе. Били смо заиста агресивни. Постигли су само четири поена. То је заиста добро. одбрана.“ Поготово против овог тима.“

Вероватно најважнија дефанзивна игра вечери одиграла се само неколико секунди пре Јокићевог победничког ударца.

Са 6,2 секунде до краја, Мареј је пресекао покушај додавања бека Вориорса Стивена Карија.

„Џамал ​​је добро прочитао ову ситуацију“, рекао је Јокић.

Мелоун је одмах покушао да дозове тајм-аут, али му није одобрено све док Мареј није дриблао. Због тога су Нагетси морали да избаце лопту са три четвртине терена.

Мелоун је имао на уму три драме. Први ће бити Мареј на јачој страни на бочној линији. Други је био Кентавиоус Цалдвелл-Попе фли би Јокић на пола терена. Трећи је био Гордон који је погодио Јокића, и надао се да ће двоструки МВП и МВП финала нешто да учини.

Последње се десило. Али није било панике, посебно од Јокића, који је за мање од четири секунде успео да га ухвати.

„Волео бих да могу да ти кажем [that’s how I drew it up]. „Али ово је само сјајан играч који одлично игра“, рекао је Мелоун. „Никола живи за те тренутке. Сјајно је и узбудљиво гледати како играч његовог талента излази тамо и игра своје представе.“