мај 2, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Србија и Румунија обезбедиле су прва места у групи на Европском првенству у ватерполу за мушкарце

Кредит: Еуропеан Акуатицс

Србија, Немачка, Румунија и Холандија имаће прилику да у кросоверу изазову своје треће и четвртопласиране тимове из прволигаша. Утакмица између Србије и Француске биће апсолутни врхунац следећег кола.

Група Ц: Немачка – Израел 14-8, Србија – Малта 21-4
Коначни ранг: 1. Србија 9, 2. Немачка 6, 3. Малта 3, 4. Израел 0

Група Д: Словачка – Румунија 7-8, Холандија – Словенија 23-7
Коначни ранг: 1. Румунија 9, 2. Холандија 6, 3. Словачка 3, 4. Словенија 0

Кросовер мечеви, Загреб – 10. јануар: Француска – Србија (18.30), Црна Гора – Немачка (20.15). 11. јануар: Грузија – Румунија (17.00), Грчка – Холандија (19.00)

Треће коло у 'Доњем дому' нема правих узбуђења јер су најбољи тимови у обе групе већ одлучени у прва два дана игре.

Тимови који напредују морају победити у финалним мечевима против својих аутсајдера да би запечатили свој пласман.

Сви су се испоручили, само су Румуни морали да превазиђу потешкоће против Словачке, али су снажном четвртом трећином успели да обезбеде победу и уђу у кросовер са три победе испод себе.

Словаци су се, без наде у бољи носилац, добро борили и држали предност од три периода.

Румунија је успела да избрише заостатак од два гола на полувремену, али је у трећем поново заостала и заостала са 7-5.

Тудор-Андре Фулиа је повукао један од играча за 42 секунде до краја, али је било потребно четири минута да се у четвртом резултату 4-од-5 у четвртој постави резултат од 7-7.

Словаци нису успели да постигну погодак у последњих девет минута утакмице, док је Влад-Лука Георгесцу погодио за победника 2:31.

READ  ЕУ открила закон о кључним сировинама - Да ли ће закон утицати на рударство литијума у ​​Србији? - Српски монитор

Словаци су промашили 5 од последњих 6 па нису успели да дођу до распуцавања на крају.

Холандија је одрадила чист посао против Словеније.

У ствари, поставили су нови рекорд у појединачној утакмици са 23, више него што је то учинила Србија против Израела и Италија против Грузије.

Из перспективе ривала, почетни период је већ био лош јер су Холанђани постигли седам голова, а затим су у трећој утакмици успели да постигну осам голова за исто толико минута.

Словенска одбрана је била у хаосу јер је дозволила Холандији 42 шута на турниру, 31 у гол – и није изненађење да се број на крају зауставио на 23.

Немци су у Загребу постигли шест голова против Израела да би турнир кренули очекиваним током.

Израелци су били у могућности да се прегрупишу до краја сусрета, а нивои перформанси Немачке су такође пали, тако да је то постала колективна вожња ка неизбежном завршетку данашње поподневне вожње.

У вечерњем термину било је само питање да ли Малта може да постигне гол против Србије – Израелу је то успело једном на отварању, из пенала у трећој деоници.

Малтежани су рано пробили лед, резултатом 8-0, средином другог другог меча.

Иако нису баш могли да одоле притиску који су Срби наметнули у четири четвртине, ипак су успели да дођу до три гола.

Након што су преузели прва три задатка, следећи изазов за Србе нуди још више узбуђења – реванш њихових подељених кросовера против Француске.

Петнаест месеци раније, Французи су изазвали највеће узнемирење победивши тешко борбене.

READ  Рат у Југославији: УН осудиле два српска ратна злочинца

Као резултат тога, Срби су морали да се задовоље својим најгорим пласманом на 9. местуТхИ нашли су се у другој лиги за ово издање.

Да би променили класу, прво морају да победе Француску пре него што виде сјајне ствари овде.

У осталим мечевима, Румунија ће позвати Грузију, што би могло бити теже, а тешко је видети да ће друга два фаворита изгубити – Светска сребрна медаља Грчка је велики фаворит против Немачке, као и Црна Гора против Холандије.