мај 19, 2024

Србија је победила Чешку у четвртфиналу Купа Уједињеног Краљевства у Перту

Уз притисак, Србија је у уторак нашла пут до четвртфинала Јунајтед купа када је у одлучујућем мечу мешовитих парова прошла поред Чешке.

Олга Даниловић и Хамад Међедовић излазе на терен против Чехиња Мириам Колоџијове и Петра Новсе који морају да освоје сет за пласман у осмину финала. Након што су изгубили на отварању, Даниловић и Међедовић су извели драматичну победу од 4-6, 7-5, 10-8.

Уз реке Новака Ђоковића и остатка тима, Даниловић и Медведовић су направили велики тенис за победу у Групи Е и пласирали се у четвртфинале против победника Групе Ц Аустралије у среду увече. Победници групе А, Пољска игра против Кине.

Раније у мечу, Маркета Вондрусова је победила Даниловић са 6-1, 3-6, 6-3 и остварила своју прву победу у сезони.

22-годишњи Даниловић се по трећи пут у каријери суочио са играчем из најбољих 10 и био му је мало мање од друге победе за нешто више од 2 сата на терену. Њену најбољу победу на ранг листи остварила је против тадашње 10. тенисерке Јулије Гергес на Купу реке Москве 2018, турниру на којем је 17-годишњакиња стекла репутацију срећног губитника.

У међувремену, Вондроусова се опоравила и изгубила од Зенг Кинвен у три сета у поразу Секса од 3-0 у суботу. Али победнику Вимблдона и 7. тенисерки света није било лако против противника рангираног испод 110.

„Одиграла је добру игру и срећна сам што сам освојила трећи сет“, рекла је Вондроусова. „Наставио сам да се борим и био је то заиста тежак меч.

После првог сета који је био ближи од семафора — Даниловић је имао једну брејк лопту у првом гему, две више у трећем и два гем поена у шестом — Србин је освојио 12 од 14 поена у другом. Повећава своју франшизу са 3-0. Док је Вондрусова сама освојила три узастопна гема, Даниловићева је освојила наредна четири, не само да је убацила средњи сет, већ је и направила брејк да би почела одлучивање.

READ  Нова Црвена звезда потписује Милош Теодосић, Марко Симоновић се враћа у Србију са једним на уму

Чех је одатле добио пет узастопних гемова, и иако је изгубио први покушај са 5-1, није погрешио у другом.

Србија се вратила и послала изједначење у мешовитом дублу. Новак Ђоковић ломи зезнуту проверу Јиржија Лехке и поравнава на 1-1. Први АТП светски број борио се током целог меча са проблемом са зглобом и опоравио се од пада у другом сету где је изгубио вођство од 3-1 да би на крају победио 22-годишњег играча са 6-1, 6-7(3). ), 6-1 за 2 сата 18 минута.