мај 2, 2024

Стив Кер брани низак укупан број минута Стивена Карија после пораза

МИННЕАПОЛИС — Бек Голден Стејт Вориорса Стивен Кари је са клупе посматрао како његов тим добија ударац за ударцем Минесота Тимбервулвса у четвртој четвртини њиховог коначног пораза са 114-110 у недељу увече.

Био је спреман и очекивао је повратак, али је остављен на клупи 11 минута заредом.

Након што је изашао из игре на четири минута преостала у трећој четвртини, Кари није поново ушао све до нешто више од шест минута у четвртој четвртини. То их је погурало, али штета је већ учињена.

„Желим да играм што више минута када сам свеж и у могућности, тако да сам мало кратак [surprised] „Знали су да трче“, рекао је Кари, који је на крају играо само 30 минута. „Наше вођство је нестајало.“

Кари је постигао 31 поен при шуту 9 од 21 за 30 минута, укључујући пет тројки. Резултат Голден Стејта био је плус 6 у минутама Кари је био на терену, а минус 10 када није био.

Али тренер Вориорса Стив Кер није вољан да криви за овај последњи пораз Каријеве минуте.

„Не можемо очекивати да ће Стив возити утакмицу по утакмицу“, рекао је Кер. „Свалили смо терет ове франшизе на његова плећа већ 15 година. Не можемо очекивати да ће играти 35 минута… Ако хоћете да кажете да је играо 30 минута уместо 32, то је разлика између победе и пораза. .“ „Одустајање, потпуно сам у реду са тим. Покушавамо да добијемо утакмицу. Покушавамо и њега да остане свеж.“

Против Индијана Пејсерса у петак – утакмице у којој су Вориорси покушавали да пронађу било какву хитност или везу – Кари је одиграо 35 минута, укључујући целу четврту четвртину.

READ  Квотербек Делфина Туа Таговаилоа је стављен у НФЛ протокол за потрес мозга

„Играо сам целу четврту четвртину против Индијане и није успело, није успело [against Minnesota]. „Морамо да пронађемо негде у средини“, рекао је Кари.

Он је додао: „Ситуација ће се сама од себе одредити у реалном времену. Свака утакмица је важна јер се приближавамо другом крају табеле на који никада нисмо мислили да ћемо стићи. Нико неће махнути белом заставом и рећи хоћемо. пошаљите га поштом. Ако то значи да играм више минута, бићу спреман да то урадим.“ „Са тим.“

Пре само две недеље, Голден Стејт Вориорси су били жељни да изађу са турнира како би себи обезбедили место међу првих шест. Али сада, као што је Цареи наговестио, њихове наде да ће добити само првих 10 носилаца виси о концу. Они седе једну утакмицу иза Хјустон Рокетса — једног од најзгоднијих тимова у лиги тренутно, који возе низ од осам победа.

Голден Стејт је две утакмице иза Лос Анђелес Лејкерса на деветом месту.

Раније ове недеље, Кари је рекао да му није много стало до тога где су Вориорси завршили у трци плеј-офа, већ само да су провели последњи сет утакмица регуларне сезоне стварајући навике које ће им омогућити да преживе и напредују у плеј-оф.

„Оно што Стив каже је да ако не изградимо навике, није важно“, рекао је Кер. „Играш то, не радиш то. Ако немаш навике, нећеш нигде ићи.“

Пре недељне утакмице, највеће навике које је требало поправити су били енергија и фокус. То су били најпроблематичнији у транзиционој одбрани, селекцији шута, физичкој способности и комуникацији против Пејсерса.

READ  Непоражена ММА суперзвезда у успону Викторија 'Тхе Продиги' Ли је мртва са 18 година

Сви они потпадају под оно што Ратници класификују као „остаје“ – где неко не разбија даске или се брзо повлачи да би се бранио. Уместо тога, они само стоје тамо.

Вориорси сматрају да су се њихове навике много побољшале против Тимбервулвса. Кер је отишао толико далеко да је рекао да ће се, ако се његов тим такмичи као у Минесоти у последњих 12 утакмица, довести у позицију да нешто ураде.

Постоји једно упозорење: побољшање није довело до победе. Из тог разлога, Дрејмонд Грин је рекао да недељни наступ не би требало да служи као трачак наде.

„Настављамо да губимо“, рекао је Грин. „Ово није охрабрујуће.