март 28, 2024

Хрватска, Србија и Мађарска победјују у квалификацијама за ФИНА Евро

Хвала: ФИНА

Уводно коло европских квалификација за Светску ватерполо лигу 2022. почело је данас са три сусрета, у којима су победници Хрватска, Србија и Мађарска. Четврта утакмица између Немачке и Француске, која би требало да се одигра у Немачкој, одложена је због Цовит-19. Хрватска је победила Грчку са 12-11, Србија је победила Италију са 12-9, а Мађарска је победила Црну Гору са 14-9.

Ватерполо миљеник Грчке 2021. снажно почиње сезону у Хрватској

Грчка против Хрватске, Група Д.

Пиреј (Грчка) – Хрватска, која је пета на Олимпијским играма у Токију, победила је сребрну Грчку са 12-11 у Групи Д, заостајавши са 7-5 на почетку треће сезоне.

Као и на сваком мечу, бројке екстра-мушкараца су доказале разлику и стрпљив, сталан напад Хрвата дошао је до изражаја, при чему је Грчка напорно радила, али је заостајала 12-9, постигла је последња два гола у последње 93 секунде.

Матцх Хероес
Ионис Фундаменталс
, Са своја четири гола охрабрио је Грчку као и увек, али било је Јосепх Вхирлицк (ЦРО) освојио је награду за најбољег играча утакмице за своја два гола и изванредан учинак на центарфору, преко потребан у другом полувремену после капитена. Еван Грапхиц Он је одустао од меча убрзо после паузе због повреде. Марко Бијак Гол Хрватске је сјајно задржан и био је кључан за победу.

Прекретница
Наравно, трећи период. Капитен Грчке Јоанис Фоундерис испустио је своју четврту утакмицу са 7-5, а онда је Хрватска напредовала у коначних 8-7 са три узастопна гола екстра играча. Грчка је у финалу победила резултатом 8-8 и 9-9, док Хрватска није послала још три ударца екстра играча.

Статистика не лаже
Стопа конверзије за екстра играча Хрватске од 14 према девет (Грчка 3/12) је опасан недостатак у одбрани Грчке. Међутим, свака част Грчкој за конверзију најбољих голова из игре.

READ  Ер Србија развија планове за улазак А321

Суштина
Као и сви тимови који играју у овим европским квалификационим рундама, време је да тестирате младе играче, убаците их у програм и видите како се понашају. Грчка има старије, искусније играче и требало би да задржи вођство до краја.

Оно што је речено
Ивица Туцак (ХР) – Тренер
„Веома сам задовољан нашом победом у првој утакмици коју је наш тим одиграо после Олимпијаде. 9/14 одсто играча изнад је кључно за наш успех. Видео сам неке важне елементе који су ми се свидели и сада се припремамо за наше следеће обавезе.

Димитрис Граваритис (ГРЕ) – главни тренер
„Хрватска је била спремнија за утакмицу од нашег тима. Одрадио је и камп са Црном Гором, а ми смо имали мање дана за припрему. У трећих осам минута направили смо неке грешке, дошао је умор и ремизирали смо 9-9, али је Хрватска на крају победила осим два гола. Користили смо неке нове играче. Освајач сребрне медаље у Токију је Грк; Потребно је стрпљење и посвећеност.”

Нова екипа, Нова година, исти резултати до сада за Србију | Актуелни олимпијски шампион Србија победила је браниоца титуле света Италију

Србија-Италија, група Ц
Сабах (Србија) – Олимпијски шампиони Србије задржали су свој замах у Токију од вођства резултатом 12-9 у групи Ц против Италије, која је била разочарана што је прошле године завршила на седмом месту у Јапану.

Србија је имала два поена предности у четвртфиналу, три поена предности на паузи и последњој паузи и четири чиста у последњем минуту пре него што је Италија победила 11-9 у последњем минуту. Када је Србија то последњи пут рекла Душан Мандик Постигао је свој трећи гол.

Сениор Стринза Рашовић Четири добро постигнута, укључујући два споља, и сви су дошли пре последњег одмора. Мандик је користио леву руку до смрти. Новајлија Луца Мартиал Јурећи свој први гол, заоставши 6-5, искористио је прилику за центаршут, а затим је постигао два гола у последњих 96 секунди утакмице – оба су дошла у скоковима. Нови капетан Андреа Фонтелли Постигао два гола за Италију.

READ  Светислав Пешић је постављен за селектора репрезентације Србије

Прекретница
Утакмица се потпуно преокренула у корист Србије пошто су на почетку друге четвртине водиле са 4-1. Тешко да ће се било која екипа опоравити са такве дистанце против Србије.

Додатна радна снага променила је Србију са 13 на 6, док је Италија добила четири са 12. Србија украла пет против Италије.

Суштина
Да бисте победили Србију, прво морате постићи гол и одржати тим поштеним. Млади људи који први пут долазе на велику сцену могу се видети како играју Србију са изузетно дискриминаторном публиком у Србији.

Тејан Чавић (СРБ) – Тренер
„Надам се да је ова утакмица била веома тешка због младих играча са обе стране који су желели да докажу да треба да играју у првој селекцији Италије и Србије. Ово нам је веома важно јер је почетак ове године и надам се да ћемо моћи да изаберемо млађе играче за утакмицу против Словачке 8.Тх У марту. „

Алессандро Цампагна (ИТА) – главни тренер
„Конкуренција је била веома добра; Добра игра. Били смо веома блиски; Нешто смо пропустили да бисмо били још ближе. Заостатак на крају треће четвртине био је три гола, али за изједначење имали смо прилику да будемо испред, а промашили смо овакав гол, а у последњој четвртини нисмо играли како треба у одбрани.

Четвртфинале није додељено: Мађарска ФИНА победила је шампиона Светске поло Светске лиге Црну Гору код куће

Мађарска-Црна Гора, група А.
Георг (Мађарска) – Мађарски тим који је освојио бронзану медаљу на Олимпијади поносан је што је у Групи А савладао браниоца титуле Црну Гору са 14-9. Победа је постигнута резултатом 4-1 у првој четвртини, што је довело до прекида на полувремену резултатом 8-4 и пет голова мање у последњих осам минута.

READ  Реалне нето зараде Србије у новембру

Вицтор Вицтори
Пакет за Мађарску, постигао четири гола – један на обе стране полувремена и два у финалу. Цхристиан Манхеркс Досуђена су три пута, укључујући један са линије пенала. Црној Гори, госпођо Марко Постигао узастопне голове и Алека Укропина Постигао последња два гола.

Прекретница
Од 1-1 до 2:35 у првој четвртини, Мађарска је постигла три гола, а потом додала још један након прекида са неповратним вођством од 5-1. Од тада је било 9-8 за Мађарску, али је резултат након претходног напада био несумњив.

Мађарска је убацила 14 трчања за 14 из акције и направила респектабилних пет од осам у нападу екстра-мена, написано је на зиду. Црна Гора је на сличан начин била боља ван терена са 9/10, али је број играча био тужан 4/15.

Суштина
Бити шампион није ништа. Осма у Токију, Црна Гора данас не парира Мађарској, а прошле године је та бронзана медаља вратила Мађарској олимпијску славу након почетка овог века.