мај 5, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Џоел Ембијд доживео је повреду колена у последњим минутама пораза 76ерса од Вориорса

МВП НБА лиге Џоел Ембиид доживео је повреду левог колена у последњим минутама пораза Филаделфија 76ерса од Голден Стејт Вориорса у уторак увече у Чејс центру.

Са нешто више од четири минута игре, Ембиида је скинуо Џонатан Куминга из Голден Стејта док је повлачио Дрејмонда Грина. Док је Ембиид кренуо ка изгубљеној лопти, Куминга је такође заронио и слетео на Ембиидову леву ногу, одмах испод колена центра.

Ембиид се одмах ухватио за колено у очигледном болу пре него што је својом снагом отишао са терена. Није поново улазио у игру пошто је Филаделфија изгубила са 119-107. Ембиид је постигао 14 поена за 30 минута пре него што је изашао.

„Очигледно је пао, па ће вечерас или сутра урадити магнетну резонанцу“, рекао је тренер 76ерса Ник Нурс. Сестра је додала да повреда нема никакве везе са оним што је недавно избацило Ембиида.

У првом полувремену против Голден Стејта, Ембиид је опрезно ушао у свлачионицу са завијеним коленом након што је шутирао 1 према 7 за 10 минута у првој четвртини.

У суботу је Ембиид закаснио у утакмици 76ерса против Денвер Нагетса. Након што је прошла кроз уобичајено загревање пре утакмице, медицинска сестра је рекла да се медицинском особљу тима „није допало оно што је видело“ и одлучила је да је безбедно за Ембиида да прескочи дуго очекивани меч против Николе Јокића.

Током те утакмице, Ембиид је виђен како носи велики омот око левог колена. Ембиид је такође пропустио следећу утакмицу 76ерса против Портланд Трејл Блејзерса у понедељак.

После утакмице у уторак увече, Нурсе је рекла да се тренерском штабу осећало пријатно да пусти Ембиида да игра против Вориорса и да се квотербек осећао добро током целе утакмице.

READ  Најважнији догађаји Светског првенства 2022.: Фернандез и Португал победили Уругвај са 2-0

Ембиид је пропустио укупно 12 утакмица ове сезоне, а шест изостанака га дели од тога да не може да добије постсезонске награде. НБА је увела ново правило уочи сезоне 2023-24, према којем играч мора учествовати у 65 утакмица и пријавити најмање 20 минута у тим утакмицама да би се квалификовао за награду за најкориснијег играча и избор у све НБА тимове.

Колико би ово могло бити лоше за Ембиида и Сиксерсе?

Као што је медицинска сестра рекла, магнетна резонанца ће нам све рећи. Али из разговора са играчима и тренерима, постојао је снажан осећај да ће Ембиид морати да пропусти бар неке утакмице због повреде. Међутим, није било одмах забринутости да је то нешто много озбиљније. Међутим, опет, овај део неће бити јасан док се не прикажу резултати МРИ.

Проблем за Сиксерсе је што су изгубили четири узастопне утакмице и пали на пето место на Истоку у том процесу. Били су без своје звезде у успону, Тајриса Максија, у три од тих утакмица са повредом скочног зглоба. Нурсе је рекла пре утакмице Вориорса да ће 23-годишњак вероватно играти у четвртак у Јути. Ако Ембиид одсуствује на дужи период, сва позитивност која је дошла са њиховим импресивним почетком могла би брзо нестати.

Што се тиче Ембиида, ова повреда би могла да га елиминише из разговора о МВП-у пре него што стигнемо до Ол-стар паузе. Као што су неки од његових саиграча касније рекли, тај аспект ситуације је био широко неодобраван у круговима Сиксерса. — Сем Амик, старији НБА писац

Да ли је правило од 65 утакмица било погрешно?

Чинило се да је тај осећај био консензус у свлачионици 76ерса после утакмице. Као што су Пол Рид из Сиксерса и Кели Оубр разговарали, притисак који је дошао са новим правилом лиге могао би да натера НБА звезде да играју када не би требало.

READ  Извештај о повредама у 6. недељи среда: Џеси Хорн је издржао

Само Ембиид може да говори о томе да ли је то случај овде, али 29-годишњак је био гласан о својој жељи да буде МВП у прошлим годинама и сигурно је претпоставити да је његова жеља да одбрани трофеј Мајкла Џордана овог пута јака.

„Нисам се пријавио за то (правило од 65 утакмица)“, рекао је Рид. „Не сећам се да нисам потписао никакве папире, осећате ли ме? Мислим да је синдикат пристао на то. Али вероватно нису имали избора, да будем искрен. Да, тешко је. То додаје велики притисак на играчи.Само смо причали о томе.Велики је притисак, посебно момци као што је (Ембиид који) покушава поново да добије МВП награду.

Додајте томе чињеницу да је Ембиид био нашироко исмејан након његовог недавног одсуства у Денверу, и постоји ниво контроле који забрињава његове саиграче.

„(Имате људе) који врше притисак на њега да га натерају да буде сјајан када има 300 фунти, 7 стопа-5?“ „Као, хајде, брате“, рекао је Оубре, који је преувеличао Ембиидову наведену величину од 7 стопа-2 и 280. Да, он мора да уради оно што мора. Мислим да ће ове године људи заиста схватити да је целу своју каријеру морао да се побрине да му тело буде здраво. Ово је као Насцар, зар не? Ако њихови аутомобили не раде, а механичари не могу стварно да обаве посао пре трке, шта могу да ураде? Не могу да се тркају.

„Ово је наше тело. Наше тело је наш ауто и морамо да се према њему односимо са поштовањем. Кошта 350 фунти, брате. Знаш, молим се да брзо оздрави, да може да дође и пружи себи најбоље. шанса. Али на крају крајева, то није важно. Његово тело „Његов професионални живот је најважнија ствар.“ — АМИЦ