април 18, 2024

Утакмице првог дана МЛБ-а су 26 минута краће од прошлогодишњег просека: Како је прошао сат на терену

Написали Јасон Старк, Патрицк Моонеи, Ницк Гроцк, Ц. Трент Росецранс и Анди МцЦуллоугх

МЛБ-ових 15 утакмица на Дану отварања у просеку трајало је 2 сата и 45 минута у четвртак, 26 минута краће од прошлогодишњег просека, што је означило успешан почетак регуларне сезоне за сат на терену који је уведен да скраћује утакмице као део нових промена правила лиге. . Ево шта треба да знате:

• Дан отварања прошле године, са седам утакмица, у просеку је трајао 3 сата и 11 минута.
  • Ниједна од првих седам утакмица завршених у четвртак није прошла еквивалент просечном времену утакмица на дан отварања прошле године.
  • Само два од првих седам мечева завршених ове године била су дужа од утакмице најкраћег првог дана прошле године. Најкраће утакмице Дана отварања прошле године биле су два сата и 49 минута.
  • Бацач Кабса Маркус Строман направио је први прекршај у регуларној сезони, док је играч треће базе Ред Сокса Рафаел Деверс био први ударач који је у четвртак позван због прекршаја на распореду.

Запаженији бројеви

У четвртак, једна од две од првих седам утакмица које су трајале 2:49 или дуже била је победа Ориолеса над Ред Соксима од 10-9, што је трајало 3 сата и 10 минута.

Утакмица Редса против Буццанеерса трајала је 3 сата и 2 минута. Утакмица је имала 15 хода и 26 стрикеоут-а, а ниједан басеруннер није издржао више од пет ининга.

спортистаТренутна анализа:

Како је радио сат на стадиону?

До краја пролећног тренинга, чинило се да су сви не само навикли на судски сат, већ су га и у великој мери заборавили – осим што су славили једносатну и 52-минутну игру као што је то био квотербек Црвених Грејем Ешкрафт у касно пролеће. .

Међутим, у четвртак су и играчи Пиратеса и Редса имали прекршај на сату терена и оба та наступа на плочи су завршила код куће са нападачем. Да ли је ово повезано? Вероватно не, али има више знакова потреса у регуларној сезони него у пролеће где резултати нису битни.

Ипак, на крају, чак и ако је утакмица напорна, посебно са 15 ходања и 26 избијања, време за утакмицу је и даље само 3:02, што би се пре годину дана сматрало брзом игром. Росецранс

Овде сам да пријавим да сат ради и на западној обали. Узмите игру између Падреса и Роцкиеса. Писац из Сан Дијега Блејк Снел пустио је свој уобичајени пасивни клип. Требало му је 24 бацања да заврши први ининг. Убацио је 70 бацања кроз три. Олакшивач иза њега није прошао много боље, у поразу од Колорада резултатом 7-2. Резултат фонда указује на одложено такмичење са губитничким темпом. А утакмица се ипак завршава за 2:56, 10 минута краће од просека у 2022.

Остале касне утакмице биле су исто тако прозрачне. Морнари су закључили победу од 3-0 над Гардијансима за 2:14. Атлетика је поразила Анђеле резултатом 2-1 у 2:30. Доџерси су поразили Дајмондбексе, 8-2, за само 2:35 — а то је била утакмица која је укључивала пет различитих бацача Аризоне и неколико промена терена у средини ининга.

Тешко је расправљати се са раним резултатима. Време ће рећи – извините на фрази – о далекосежним последицама сата. Али не можете доводити у питање смањење мртвог ваздуха. МцЦуллоугх

Шта нам времена радног дана говоре о дејству сата?

Пролећне тренинг игре настављене су темпом какав није виђен у последњих 40 година. Игре су у пролеће трајале у просеку 2 сата и 35 минута 26 минута краће него прошлог пролећа и 31 минут краће од прошлогодишњег редовног просека.

Нико у спорту није мислио да је темпо био одржив ове године када сезона почне, из разних разлога. Али 2:40? Можда 2:45? Постојао је истински оптимизам да се може постићи просек негде у том распону. Чини се да утакмице у четвртак то доказују.

У првих девет утакмица дана у просеку је било тачно 2:45. Пет је било краће од тога. Само четири су била дужа.

До утакмице од 10-9 у Бостону који укључује 44 играча у басену, 10 измена ван терена, два пинча и два тркача. Трајало је само 3:10. Годину дана раније, на дан отварања, утакмица 3-1 Астрос-Ангелс Укључује само 18 почетних играча Наставите за 3:15. Ниједна утакмица није завршена цео дан у 2:45.

READ  Фудбалер државе Сан Хозе Камден Мекријт погођен је и убијен док се возио скутером

Дакле, шта су нам говорила времена утакмица у четвртак? Сати играња могу донети свој део прекршаја и нежељених последица. Али да ли раде? Да ли избацују све мртво време из ових игара? Да ли смањују време играња на разумну дужину? Ово није спорно. Старк

Шта кажу

Строман је направио прекршај у трећем инингу у четвртак у победи од 4-0 над Бреверсима са Кристијаном Јелићем на удару и без гола. Прекршај је проглашен након што се Строуман окренуо да ухвати Брајса Туранга како вози до друге базе. Он је радио око шетње на крају до Иелицха након што је машинска лопта постигла резултат 2-2.

Строман је провео део пролећног тренинга у сату без игралишта Ворлд Басебалл Цлассиц и признао да је било тренутака када се осећао „превише пожуривањем“ на брежуљку.

„Мислим да људи заиста не схватају да то додаје сасвим други слој образложења“, рекао је Строман. „Морате да будете свесни сата. Покушавате да бринете о терену. Покушавате да бринете о момцима на бази. Покушавате да бринете о свом држању. Много тога се тренутно дешава. „

Одустао је од три хода и три поготка док је добио осам погодака. Строман је напоменуо да је он бацач који је „способан да сиђе са хумка и удахне када треба“.

„Немам више прилику да то радим“, рекао је Строуман. „Дисање је веома важно за поравнавање тела и постављање себе у савршену позицију да доведете лопту до плоче. Као што сам рекао, мислим да то квари доста рутине играча пре терена, што на крају може утицати на њихову презентацију. ”

Комесар МЛБ-а Роб Манфред, говорећи у емисији Ренџерс у четвртак, рекао је да лига неће „стајати на ногама“ у вези са сатом на стадиону. Манфред је рекао да се нада да ће судије бити опрезне у касним мечевима како би омогућиле спорије, напете тренутке. Током пролећног тренинга, тренери и играчи широм лиге изразили су забринутост да би утакмица могла да се заврши прекршајем судског сата или усред ситуације у којој игра сада постаје претешка.

READ  НФЛ плеј-оф: Филаделфија Иглси иду на Супер Боул са доминантном победом над Сан Франциско 49ерсима

Како Манфред говори, игра у Тексасу је заустављена на неколико минута након што се хардвер ПитцхЦом Јацоба деГрома сруши.

У утакмици Ред Сокса против Ориолеса, Деверс је изашао из кутије ударача у осмом инингу и није био постављен у року од осам секунди након што је узвратио, што је резултирало његовим прекршајем. После прекршаја је отписан јер је већ два пута ударио. Балтимор је победио са 10-9.

Кабса Денсбија Свонсона су питали о правилима пре тренинга у среду.

„Имам много идеја“, рекао је Свонсон. „Једноставно ми не треба нико од њих да ме увуче у невоље. Дефинитивно мислим да постоје неке промене које се могу направити. Али као што сам рекао врло рано, имамо три опције. Једна од њих се само жали на све то. године, што никоме неће користити.“ Друго је само да то прихватимо и пронађемо начине да то искористимо у нашу корист. И треће је да нико не игра, а мислим да се ни то неће десити. Тако да нам остаје једна опција, а то је само да је прихватимо и искористимо у нашу корист и дамо све од себе да играмо овај нови бренд бејзбола.“

позадинска прича

МЛБ је на пролеће увео Сат стадиона, са циљем да поједностави забаву за навијаче. Бацачи имају 20 секунди да почну бацати покрете са тркачима на бази и 15 секунди да то ураде са празним базама. Судије процењују лопту бацачима који не започну своје покрете пре него што сат истекне и ударац ударачу који није у петерцу и „ударац у бацача“ у року од осам секунди.

Канцеларија комесара саопштила је у септембру да је примена судског сата у нижим лигама прошле године смањила просечно време утакмице за 25 минута.